Skocz do zawartości

wing dragon


Wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model dla zupelnego nowicjusza? Jestem zupelnie zielony a samolot chce kupic dla 12letniego synka. W tym momencie zastanwiam sie nad http://www.gimmik.pl/wing-dragon-sportster-p-59.html Czy to jest dobry model na poczatek? Jak mozna pocwiczyc zeby nie rozbic samolotu podczas pierwszego lotu i ladowania? Mozna na poczatek warto kupic cos duzo tanszego?

I jeszcze jedno, jak sie ma latanie na symulatorze a latanie prawdziwym modelem samolotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Mozna na poczatek warto kupic cos duzo tanszego?

Nie warto obawiam sie.

Jezeli to ma byc na poczatek - to zakladam, ze planujesz dluzsza kariere modelarska dla syna ;) - wiec warto zainwestowac w lepsze radio - NIE z zestawu...

O radiach jest mnostwo tematow - nie ma sensu tematu powtarzac - wszystko zostalo juz napisane.

Co do modelu - to pytanie - chcesz kupic gotowca czy moze cos co mozna latwo i szybko zlozyc ? Jezeli zdecydujesz sie na poswiecenie z synem paru godzin na sklejanie - polecam model Piper z Cyber-fly.

Na poczatku zderzenia z ziemia sa nieuniknione, ale ten model je przezyje, a wszelkie naprawy sa bajecznie proste.

Przykladowy link - jeden z wielu o tym modelu.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10678&highlight=piper+cyber-fly

 

A tu przykladowy link do nadajnikow

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14083

 

PS. A to dls syna ma byc czy dla Ciebie tak naprawde ?

- Tak czy siak zarazicie sie obaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek79, lepiej kup ten zolty http://www.gimmik.pl/wing-dragon-p-58.html.

Pozatym ze jest tanszy, to rozni sie tym ze ma skrzydla zlaczone pod katem (daje to stabilniejszy lot, samolot sam sie prostuje) i ma tylko trzy kanaly (wysokosc, kierunek i silnik) co dla poczatkujacego bedzie latwiejsze w opanowaniu. Pozniej mozesz skleic skrzydla na prosto i dolozyc dwa tanie serwa do lotek - model zrobi sie bardziej akrobacyjny. Aparatura w obu wersjach jest taka sama - 4 kanalowa, osprzet ten sam. Kup od razu jedna albo dwie dodatkowe baterie do modelu i zapytaj czy mozna kupic zapasowe skrzydlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje, bardzo mi pomogliscie, wlasnie zlozylem zamowienie na wing dragona (tego tanszego) mysle ze jak na pierwszy model wystarczy;)

 

Do uslyszenia niebawem ... napewno bede potrzbowal pomocy:P

 

Dlugo przed pierwszym startem powinienem cwiczyc na symulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja podam moje sugestie po doświadczeniach z dragonem, sky-lady ,nemo, easy starem

 

najlepszy na początek jest ;

 

1.EASY STAR

2.lub klon PC FOCUS - materiał EPP i napęd pchający

3. PIPER z cyber-fly

 

co do pipera jest bardzo ciekawa aukcja na znanym portalu która wkrótce się kończy

warta uwagi !

 

i zdecydowanie polecam zabawę z FMS - ten symulator uczy wiele

 

gwarantuje zadowolenie i udane loty po zakupie easy stara lub pc focus-a

może jako nowy troche kosztuje ale wierz mi oszczędzanie w tym przypadku na dragonie RTF wychodzi dokładnie odwrotnie - sam to przerabiałem

 

mogę podać namiar gdzie kupić tanio kompletny zestaw z radiem do easy stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić zółty lecz nie wiem czy to dobry model dla poczatkujacego

 

poradzisz sobie z żółtym, to prosty model:)

 

Ja miałem ten model na nim nauczyłem się latać jest niezwykle wytrzyamły nawytrzymalszy model z jakim się spotkałem. Ja miałem czerwonego ale 3 kanały.

Model przy zerowym wietrze wzaltuje po max 3 metrach. mój był z Dani kosztował 200 koron czyli jakieś 100zł.

Naprawde gorąco polecam można proste akro pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go polecam.

Kupiłem go kuzynowi na początek aby się nauczył latać pierwsze loty były ślizgowe tzn. bez silnika . Potem wyprowadzałem mu go na pewną wysokość a potem on zlatywał i tak w kółko teraz po 2 tyg. użytkowania radzi sobie nawet nieźle . Co do poprawienia : Przykleić ten bagnet metalowy do właściwego kadłuba (to żółte) bo fabrycznie rusza się to całe ze statecznikami i nie da się go wytrymować i jeśli nie zależy wam na supermobilności modelu przykleiłbym stateczniki uhu porem zamiast je przykręcać na dwie śrubki jak fabrycznie . Zalety : Wolne loty , Wytrzymałość ( Ten plastik nie do zjechania) i powiedziałbym jeszcze że cena części zamiennych nowe skrzydła kosztuje 35 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.