Skocz do zawartości

Moc silnika a napięcie?


Drako_27

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
witam

ostatnio kupiłem sinik o ciągu do 1300g i mam pytanie posiadam kilka pakietów o napięciu 7,4 V o róznych pojemnościach i nie chce się phać w dodatkowe koszty kupywania pakietów 11 V czy taki silnik bedzie słabszy na pakietach 7,4V?

 

Zależy od śmigła - a ten 1300 to przy jakim napięciu i jakim śmigle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik będzie miał niższe obroty. Możesz dobrać większe śmigło, jednak prawdopodobnie ciąg będzie mniejszy, nie mówiąc o strumieniu zaśmigłowym - za to prąd zdecydowanie zwiększy się. Możesz pobawić się programem Drive Calculator i sprawdzić jak zmienią się parametry napędu przy niższym napięciu i różnych śmigłach.

 

Mógłbyś zmienić temat na cokolwiek mówiący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji moge zapytac co oznacza np: "4S , 2S" ? - jestem początkującym.

 

Ilość cel w pakiecie połączonych szeregowo - pojemność oraz wydajność prądowa pozostaje bez zmian, napięcie rośnie.

 

literka "P" to ilość cel w pakiecie połączonych równolegle - napięcie bez zmian, rośnie pojemność i wydajność prądowa.

 

 

Pełny opis pakietu:

 

2s1p - 7,4V (dwie cele łączone szeregowo)

4s1p - 14,8V (cztery cele łączone szeregowo)

 

Edit: Byłem wolniejszy............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.