Skocz do zawartości

Silnik Tower Pro


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam taki problem dzisiaj padł mi silnik Tower Pro 2410-08 :twisted: (tak twierdzi kolega co mi go sprzedał ) ale on ma gładki wal a ten 2410-08 a ten ma gwintowany wał i jest większy i mam dylemat czy wejdzie mi bez problemu wejdzie mi prop saver na gwintowany wał (mocowane na gumkę śmigło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź silnik. Jeśli się nie usmażył i nie było kupy dymu, a po prostu nagle "zdechł", to sprawdź czy nie urwało się ci w silniku doprowadzenie prądu do uzwojenia. Silniki TP są z tego znane.

PS wejdzie, tylko czy zdołasz go zamocować tak stabilnie, by nie "bujał" się na wysokich obrotach ze śmigłem. Musisz mieć też świadomość, że dokręcanie śrubek zaciskowych zawsze trochę zniszczy gwint.

Jak nie wejdzie, to zawsze możesz kupić o odrobinę większej średnicy wewnętrznej.

Na stronie kolegi Motylastego w artykułach jest też opis przeróbki wały gwintowanego na gładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.