Skocz do zawartości

Odchudzanie


szlak18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów po krótkiej przerwie.

 

Mam kilka pytań technicznych o zmniejszenie wagi zestawu fotograficznego, który umieszczam na platformie pod latawcem, choć i próbowałem z tym aparatem pod Easy Gliderem – na zboczu startował a bez wiatru już nie....

 

Główne pytanie o zmniejszenie masy aparatu fotograficznego.

 

Teraz mam Sony Cyber Shot DSC-W80.

Waży niecałe 200 gr ale już wiem że nie potrzebny mi flesz, bateria, wizjer obudowa i duży wyświetlacz LCD oraz te pierdoły z tyloma funkcjami.

Generalnie wystarczy obiektyw (niezła optyka Carl Zeis) matryca i karta pamięci.

Czy można go jakoś odchudzić, (baterię już ominąłem). Może są inne lekkie modele foto – prawie jak do komórki ale z lepszym obiektywem, większa średnica minimum 1,5 cm i minimum 7 MGPix i zdjęciami seryjnymi.

 

 

Bateria- teraz mam pakiet z paluszków AAA. Musze mieć min 9V max 12V dla zasilania nadajnika video, 4,8 V nadajnik i 3,6V dla aparatu.

Rozdzielnik napięcia mam bardzo prosty, podłączam odpowiednią ilość ogniw do poszczególnych urządzeń. Prymitywne ale skuteczne.

 

No i pytanie. Czy są lżejsze ogniwa niż seryjne AAA. Czy może lepiej zastosować jakiś mikro Lipol 11 V (jaki?). Ale czy są jakieś dzielniki napięcia czy trzeba prymitywnie obniżać napięcie rezystorami.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

 

PZDR

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niezłe.

Prawie o to mi chodzi ale przydałoby się jeszcze wyjście 3,6V do aparatu foto.

 

Przejrzałem forum i znalazłem odchudzony aparat foto w poście Automatyczna migawka do aparatu forumowicza Bartka. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=3227

Czy ktoś może mi coś takiego zrobić na Śląsku?

Mogę też to wysłać do Batrka czy da się ? Głownie pytanie do Bartka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam DSC W1 i odchudzilem go z 250g. do 110g. spakowalem go w kostke 40x40x36mm. Musisz uwazac na szmaty, bo latwo je przebic(wczoraj to popelnilem)

acha, jako zasilania uzywam akumulatorkow z pentaxa (LiIon 3.7V). o wiele lzejsze od 2x AA. na vimeo poszukaj L_I_S i mam dwa flimiki z tego aparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, wieczorem postaram sie podeslac pare fotek z przerobki Tobie, wyslij mi maila na PW. co do dokumentacji, to do dsc w1 szukalem dlugo i nie bylo nic za darmo....rozkrecic aparat mozesz spokojnie zeby zajrzec do srodka...powinienes bez problemu go potem w razie rezygnacji zlozyc. w moim dsc w1 swietnie bylo rozwiazane sterowanie...trzy male plytki polaczone wyciagalnymi szmatkami. obecnie mam przerwane dwie szmatki do obiektywu i jak nie kupie tanie innego aparatu to postaram sie powalczyc i zamiast szmatek uzyc kabelkow. wtedy moglbym odseparowac obiektyw od reszty-->sam obiektyw 40g moglby byc wtedy na pantilcie bez problemu.

na forum rc-cam.info mozesz poszukac w platformach opisu mojej i chyba tez dwie fotki sa juz zamontowanej kamery:

2602b06293caf02b.jpg

 

popstrykaj fotki swojego aparatu , jak juz bedziesz przerabial. ciekaw jestem jak Twoj model sie "skompresuje"

 

pozdrawiam

 

acha, na tym zdjeciu mialem jeszcze rurke i pletwe na surowo wsadzona. oczywiscie z tak wysokim balastem nie radze latac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odwiedziłem dzisiaj 2 serwisy foto i właśnie mi powiedzieli, by uważać na taśmy. Pytałem też czy da się je zastąpić kabelkami ale oni na to, ze to ciężka syzyfowa praca, czasami są dwustronne...

Co do aparatu to go rozkręciłem, odjąłem obudowę i ...

Nie da się z tego za bardzo nic odjąć, a jak się da to zaoszczędzam naprawdę jakieś 50 g.

Dokładnie ważyłem aparat i bez baterii waży 125g czyli tyli ile Twój po odchudzaniu...

Nie wiem czy warto więc ryzykować awarią....

Chyba, że znacie koledzy jakiś szpiegowski aparacik z samym obiektywem, matrycą i kartą pamięci grubo poniżej 100g ale z solidną optyką...

To chyba jednak już chyba kres miniaturyzacji, chyba że z komórki jakiejś nowej mają już po 7Mpix. No ale słabe obiektywy...

Bateria waży tyle co aparat więc może tutaj coś się da ująć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, oczywiscie ze szmatki sa delikatne, tak samo jak i reszta elektroniki w aparacie. Waga to nie wszystko....druga sprawa to gabaryty aparatu po miniaturyzacji....nie masz juz prostokatnego klocka tylko w najlepszym wypadku szescianik 40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek zapuść jakąś fotkę tego rozebranego aparatu w dużej rozdzielczości to zobaczymy. Koncepcję rozwiązania zasilania posłałem Ci na e-mail.

 

Jeżeli aparat ma zmienną ogniskową to pewnie z 60% jego wagi zostanie na mechanizację obiektywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, ale chyba odchudzanie aparatu ze 120 gramów nie jest aż tak dla mnie kluczowe. Mogę zyskać max zmniejszenie wagi o 40g a ryzyko awarii jest zbyt duże. Może dla samolotu to jest dużo ale dla latawca czy balonu to gra nie jest warta świeczki.

Co się tyczy zasilania, to podłączanie do poszczególnych ogniw 1,2V jest może prymitywne ale skuteczne i niezawodne. I mogę to zrobić sam.

Jedynie co to przydałyby się acu lżejsze niż AAA. Czy może cos znacie takiego?(lipol waży tyle samo ile pakiet AAA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się z tym zasilaniem. Pozwoli to ci zaoszczędzić na masie lub na wydatkach na akumulatory. Nierównomierne obciążenie i rozładowanie poszczególnych ogniw pakietu nie jest dla nich zdrowe.

Niżej masz tu schemacik jak możesz to zasilić z jednego pakietu LiPol 3S:

89301d46d23f67f4med.png

Układ LM7805 powinieneś móc kupić praktycznie w każdym sklepie elektronicznym. Tylko wybierz wersję w obudowie TO-220 (taka duża z możliwością przykręcenia radiatora): http://images.google.pl/images?q=TO-220

 

A jeżeli chodzi o lżejsze aku i nie LiPol to może jakieś zegarkowe, tylko za długo na nich nie polatasz. Generalnie moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby jeden LiPol z układem obniżającym napięcie dla poszczególnych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.