Skocz do zawartości

Jak napęd do sweet rc?


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś takiego ?

http://modelarski.com/produkt-Silnik_3F_2836-10,3090.html

Do tego byś musiał dać inne łopatki np. 9x4 bo przy 10x 5 jest 28A

 

Lub:

http://modelarski.com/produkt-Silnik_2830-09,3233.html

ale łopatki albo 10x5 lub 9x6 9x7

Używam takiego silnika do EG Pro i sprawuje się świetnie ;)

 

P.S: Ten drugi silnik to w razie czego jest WoW RC 2830-09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

W dziale "Moje modele" znajdziesz moje modele :wink: , a miedzy nimi motoszybowiec Bliss, troche wiekszy brat Sweet'a. Pod zdjeciem napisalem co w nim umiescilem.

Oba szybowce maja te same kadluby i podobna wage. Naped, ktory dobralem wydaje mi sie trafiony. Jesli znajdziesz silnik o podanych parametrach, to powinno byc ok.

Troche sie trzeba potrudzic, zeby wcinac silnik outrunner fi 28. Kable wychodza przez otwor wentylacyjny( ktory jest zamaskowany przykrywka widoczna na zdjeciu) i wracaja dokadluba drugim otworem, tez zamaskowanym ta sama przykrywka. Takie rozwiazanie powoduje, ze kable nie dotkna przypadkowo rotora.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Daj tam Turnigy 2217 a będziesz zadowolony. Chyba że znajdziesz coś mocniejszego o średnicy 28mm. Z ekstremalnych napędów to Feigao 380, S - wystarczy + przekładnia ale to już podnosi koszt zdecydowanie. Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Jerzy Markiton

Dla 3 lipoli max. prąd dla tego silnika jest 25A. Ok.25A będzie ten silnik brał ze śmigłem 10x6 Aeronaut. W mojej ocenie poniżej 1800 mAh lipoli nie stosuj, jeśli mają jakiś czas posłużyć. Parametry pow. ze strony producenta. Do modelu o którym piszesz w zupełności wystarczy śmigło 9x5, najlepiej Aeronaut czarne. Z tym mniejszym śmigłem zmaleje prąd i 1500 mAh lipole też powinny jakiś czas posłużyć.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Na takim zestawie latałem ale z Megą 16/25/5 - czyli na niższych obrotach. Silnik brał coś koło 20A i byłem z tego napędu w Sweecie więcej niż zadowolony. Twój powinien być szybszy na silniku. Gdyby okazał się za nerwowy to zmniejsz śmigło na 9x6. Mój szedł ślicznie w górę, pod dużym kątem, pewnie, stabilnie ale po kilku lotach miałem wrażenie, że jest trochę mułowaty. Rozwiązaniem byłby pakiet 4s ale taki do tego kadłuba wtedy się nie mieścił a kupno więcej obrotowego silnika (jak Twój) nie wchodziło w grę. Będziesz zadowolony !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj przyszedł silnik http://www.nastik.pl/mega-16254-p-1663.html , łopatki 10x6 Aeronaut. Pakiet li-pol jaki planuje kupić to Dualsky 2200mAh 28C/2C 3S1P 11.1V. Chciałem zapytać jaki bedzie do tej konfiguracji odpowiedni regulator (jaki prąd)? Zależym mi na tym aby można był go programować z nadajnika.

Jeszcze mam taką uwagę ponieważ dostałem łopatki ktore jak przykrece do kołpaka nie chcą sie chować. jakby było za dużo materiału zaznaczonego czerwonym kolorem. Czy moge to poprostu zeszlifować, obawiam sie że może to wpłynąć na wytrzymałść mocowania łopatek.

 

20100222621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wszystkie lopaty AeroNauta, ktore przykrecalem do kolpakow Graupnera mialem zeszlifowywane i nie bylo problemow.

 

Do kolpaka Graupnera mozna dokupic osobno dluzsza belke. Wtedy lopaty sa osadzone szezej. Przydaje sie to czasami, kiedy kadlub zaraz za wrega silnikowa jest dosyc szeroki.

 

Nie wiem czy w przypadku tego producenta jest taka opcja.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Graupner do turbo spinerów robi wymienną belkę (jarzmo)?

Możesz spiłować delikatnie, nie obawiaj się. Możesz również lekko potraktować pilnikiem kołpak tylko zrób to symetrycznie, żeby zbytnio nie wyjść z wyważenia. Przekonałem się do regulatorów SS ale jak masz dość środków to polecam te: Phoenix ICE HV

Pozdrawiam - Jurek

P.S.

Nastik podaje łopatki max.8x6, na stronie producenta podają z łopatkami 10x5 - 35A a prąd maks. dla tego silnika jest 25A. Byłbym trochę ostrożny z tymi 10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.