Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam tą aparaturę i jestem w 110% zadowolony :)

Ale kumpel ma problem. Po wyłączeniu aparatury i zostawieniu ją nawet na jedną noc rano baterie są całkowicie rozładowane. To irytujące, bo resetują się wszystkie ustawienia.

Miał ktoś kiedyś taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem ta aparaturę i jestem przyłamany :evil: wszystko pięknie działa,ale tylko do10m. Co robić :?: Dodam jeszcze że akumulatory są naładowane,odbiornik z kompletu, :crazy: binduje się bez problemu,w czym żecz,nawet działa bez problemu na symulatorze.

Jeśli tak jak napisałeś, działa Ci część "komputerowa" to jedyne co można podejrzewać to jakiś babol w części radiowej. Jeśli to wersja druga to w zasadzie nie ma znaczenia jeśli chodzi o umieszczenie względem siebie anten bo odbiornik ma ją tylko jedną antenę odbiorczą. Sprawdziłbym natomiast czy, bądź co bądź delikatne kabelki antenowe, nie oderwały w miejscu lutowania do płytki. I to w obiorniku jak i nadajniku. Elektroniki w module nadawczym też bym nie podejrzewał bo jak napisałeś, binduje się bez problemu. Poza tym przy technologii 2.4GHz jeśli elektronika jest walnięta to w ogóle nie uzyskasz linku radiowego a nie, że tylko b.ograniczony zasięg. W ogóle super by było gdybyś miał możliwość pożyczenia od kogoś takiej samej aparatury lub chociaż odbiornika (może też być ten dedykowany dla HK-T6A ale tylko wersja druga) i sprawdzenia jaki zsięg uzyskasz. Reasumując... stawiam że to któraś z anten "odpadła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wyłączeniu aparatury i zostawieniu ją nawet na jedną noc rano baterie są całkowicie rozładowane. To irytujące, bo resetują się wszystkie ustawienia.

Na bateriach rzeczywiście może krócej pracować, ja po zużyciu jednego kompletu baterii (ok 6 godzin pracy) kupiłem akumulator. Nie ma sensu cały czas kupować nowych baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem ta aparaturę i jestem przyłamany :evil: wszystko pięknie działa,ale tylko do10m. Co robić :?: Dodam jeszcze że akumulatory są naładowane,odbiornik z kompletu, :crazy: binduje się bez problemu,w czym rzecz,nawet działa bez problemu na symulatorze.

 

Miałem dokładnie to samo. Wina leżała po stronie anteny w module nadawczym, a raczej w kablu który do niej prowadził. Sprawdź dokładnie czy aby napewno przewód nie jest oderwany/odłączony.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbatus napisał/a:

o wyłączeniu aparatury i zostawieniu ją nawet na jedną noc rano baterie są całkowicie rozładowane. To irytujące, bo resetują się wszystkie ustawienia.

 

Na bateriach rzeczywiście może krócej pracować, ja po zużyciu jednego kompletu baterii (ok 6 godzin pracy) kupiłem akumulator. Nie ma sensu cały czas kupować nowych baterii.

 

Przecież napisałem, że po wyłączeniu aparatury baterie i tak się rozładowują.

 

Może wyliczyłeś 6 h pracy cały czas. Ja aparaturę mam już ponad miesiąc i baterie zmieniałem raz, a latam dość sporo ( w międzyczasie zaliczyłem zawody). Po prostu baterie oszczędzam, nie zostawiam włączonej, kiedy nie latam i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbatus napisał/a:

o wyłączeniu aparatury i zostawieniu ją nawet na jedną noc rano baterie są całkowicie rozładowane. To irytujące, bo resetują się wszystkie ustawienia.

 

Na bateriach rzeczywiście może krócej pracować, ja po zużyciu jednego kompletu baterii (ok 6 godzin pracy) kupiłem akumulator. Nie ma sensu cały czas kupować nowych baterii.

 

Przecież napisałem, że po wyłączeniu aparatury baterie i tak się rozładowują.

 

Wina może leżeć po stronie baterii.

Jeśli są to akumulatorki NiMH to prawdopodobnie pogłębił się efekt samorozładowania (naturalny proces starzenia).

Pytanie czy ten sam efekt występuje po wyjęciu baterii z apki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.