Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Teraz są Mode 1 i 2 i cena niższa o_O Ale odbiorników brak, chociaz mimo to np do futaby cena odbiornika to kilka stówek więc na zapas można 2 aparatury kupić będą 2 odbiorniki a cena i tak niższa będzie niż jeden futaby :D

 

No ja właśnie też z tego założenia wyszedłem - mamy z synem dwie Futaby 6EX 2,4GHz i mieliśmy nadzieję , że z czasem odbiorniki będą tanieć. W końcu właśnie przed chwilą udało mi się zrobić pierwszy zakup w hobbyking właśnie z aparaturą Turnigy 9X. No i od razu pytanie - jak jest z tym polskim softem - czy działa poprawnie i od kogo można go nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję użyć dwóch apek - trener/uczeń

trenerem chce żeby była turnigy, uczniem futaba t6exhp

obie wypuszczają (turnigy nie włączam, tylko podłączam kabel) dobrze sygnał do karty muzycznej (używam kabla stereo).

ale gdy podłączę kabel z futaby do turnigy (aparatura włączona) to sygnału nie odbiera.

gdy włączam trainer (przełącznik) to wtedy ruchy trenera są widoczne (na display i na modelu), gdy wyłączę - nic się nie dzieje gdy ruszam apkę ucznia (na tych 4 włączonych na trainer=norm kanałach - 1,2,4)

w obu apkach sygnał jest ustawiony na PPM

Co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robię nie tak ?

Wyciągnij moduł radiowy z Turnigy i wtedy sprawdź czy wszystko działa.

Jeżeli tak to instrukcję co zrobić aby nie było potrzeby wyciągania modułu są już wcześniej w tym wątku...

 

mkrawcz1 napisał/a:

http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25564

 

Nie no .... szczęka opada. :wink:

Jak kolega to dopiero teraz znalazł... to fakt, szczęka opada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robię nie tak ?

Wyciągnij moduł radiowy z Turnigy i wtedy sprawdź czy wszystko działa.

Jeżeli tak to instrukcję co zrobić aby nie było potrzeby wyciągania modułu są już wcześniej w tym wątku...

noo.,...ale chcę żeby Turnigy była trenerem - czyli wysyłała sygnał do modelu :)

niestety nie mam kabelka odpowiedniego żeby Futaba była trenerem (ew. nie wiem co tam połączyć)

 

(jak połączyć ją z kompem to wiem i wiem że bez wyciągnięcia modułu sygnał wychodzący jest b.słaby)

 

opiszę może inaczej :)

podłączam kabel z futaby do turnigy (obie apki włączone) i nie wiem czy Turnigy odbiera sygnał z Futaby (Futaba wysyła poprawnie PPM - sprawdzałem na komputerze)

gdy włączam trainer (przełącznik w turnigy) to wtedy ruchy trenera(turnigy) są widoczne (na display i model reaguje), gdy wyłączę trainer (pstryczek na turnigY) - nic się nie dzieje gdy ruszam apkę ucznia (na tych 4 włączonych na trainer=norm kanałach - 1,2,4)

w obu apkach sygnał jest ustawiony na PPM

Co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie - zakupiłem aparaturę Turnigy 9X - jakie złącze powinien mieć pakiet zasilający nadajnik i jakie jest napięcie zasilające?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :wink:

 

wtyczka taka jak do serwa o ile dobrze pamiętam, natomiast napięcie takie jak lipol 3S 11,1V. ( ja takiego używałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wtyczka jak do balancera (3-pin), czyli JST-XH.

 

Dzięki za informację - rozumiem , że jeden pin jest wolny.... a które piny to plus/minus :?:

 

Chcę przygotować sobie pakiet zanim aparatura dotrze.... głupio by było ją odebrać i nie mieć jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, jak dotrę do domu :-) Na pewno dwa zewnętrzna są zwarte w aparaturze i to jest jeden biegun, a środkowy to drugi.

 

Dzięki - to czekam na info bo nie chciałbym czegoś spalić na początku.... a może przy gnieździe pakietu w aparaturze są jakieś oznaczenia. A jeszcze jedno pytanie do Ciebie - jakiego softu używasz w tej aparaturze i jak jest z polską instrukcją. Przepraszam za eksploatację ale skoro jesteś już użytkownikiem to masz wyrobione zdanie. Nie wiem czy się odważę ingerować w tą aparaturę aby tam cokolwiek lutować , wycinać i przerabiać. Pewnie wystarczy do moich celów soft oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak (minus na zewnętrznych pinach):

img1799y.jpg

oryginał tak:

img1800lu.jpg

 

Wtyczka serwa pasuje, ale boję się, że może się wypiąć w najmniej korzystnym momencie :-)

 

Co do użytkowania - aparatura jeszcze "nie latała", jestem na etapie implementacji RadioClone, na razie czytnik kart siedzi, reflash będzie w połowie tygodnia, wtedy powiem coś więcej. Z tego, co wiem, instrukcja PL do RadioClone "się pisze".

Oryginalny soft przejrzałem pobieżnie i nie zachwycił mnie (mało intuicyjny), RadioClone powinno wyciągnąć z tej aparatury drzemiący w niej potencjał.

Do oryginalnego softu ktoś przetłumaczył instrukcje i to sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.