Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tam jest dość ciasno więc raczej nie ma jak się wypiąć :D Co do oryginalnego softu na razie ja też nie przerabiałem nic (tzn dodałem podświetlenie ale to nic nie lutowalem do oryginalnej płytki) i dość dobrze się sprawuje. Na oryginalnym module turnigy zasięg bardzo dobry (nigdy nie straciłem a latalem kilka razy ze malo co widzialem) i programowanie funkcji tez nie jest trudne (po ówczesnym zapoznaniu się z nimi). Ktos pisał, że to zła aparatura bo nie mógł ustawić żeby lotki były na 2 serwach bez kabla "Y" z ciekawości chciałem to ustawić i pierwsza jaka opcje intuicyjne wybrałem ustwiłem na "act" dałem wartość "100" i... chodziło jak należy bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafit napisał/a:

razor napisał/a:

Co robię nie tak ?

 

Wyciągnij moduł radiowy z Turnigy i wtedy sprawdź czy wszystko działa.

Jeżeli tak to instrukcję co zrobić aby nie było potrzeby wyciągania modułu są już wcześniej w tym wątku...

noo.,...ale chcę żeby Turnigy była trenerem - czyli wysyłała sygnał do modelu :)

niestety nie mam kabelka odpowiedniego żeby Futaba była trenerem (ew. nie wiem co tam połączyć)

 

(jak połączyć ją z kompem to wiem i wiem że bez wyciągnięcia modułu sygnał wychodzący jest b.słaby)

 

opiszę może inaczej :)

podłączam kabel z futaby do turnigy (obie apki włączone) i nie wiem czy Turnigy odbiera sygnał z Futaby (Futaba wysyła poprawnie PPM - sprawdzałem na komputerze)

gdy włączam trainer (przełącznik w turnigy) to wtedy ruchy trenera(turnigy) są widoczne (na display i model reaguje), gdy wyłączę trainer (pstryczek na turnigY) - nic się nie dzieje gdy ruszam apkę ucznia (na tych 4 włączonych na trainer=norm kanałach - 1,2,4)

w obu apkach sygnał jest ustawiony na PPM

Co robię nie tak ?

ktoś ma jakiś pomysł? co powinienem sprawdzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka funkcja w tym nadajniku odpowiada za zakres ruchu drążka ? Potrzebuje tak ustawić serwo że po przesunięciu drążka gazu o 1 cm w górę to serwo które jest zmiksowane z gazem ma się wchylić na maxa w pełnym zakresie. Proszę o pomoc
Można to zrobić używając prog.mix (i mix6)

master THRO, slave AUX (lub inny który ma sterować serwerem), na dole masz TUNE, gdzie możesz ustawić krzywą pierwszy punkt ustawiasz na 0, pozostałe 3 na 100%.

w tym momencie gdy gaz masz na 0, wyjściowy kanał będzie miał -100%, po przesunięciu drążka gazu o 1/4 do góry i więcej, wyjściowy kanał będzie miał 100%.

i jeszcze THRONEEDLE (EP0=-100, EP1=-100, EP2=-33, EP3=-33, EP4=100)

 

w innym wątku pisałeś że chcesz w ten sposób kierować wieżyczką silnika czy czymś podobnym. nie jest to jednak dobre rozwiązanie, np. szybkie sprowadzenie gazu do 0, spowoduje że serwo będzie zamykało wieżyczkę jeszcze kiedy śmigło się kręci (nie będzie uszkodzeń?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj coś mnie tknęło, aby przetestować aparaturkę jaki ma zasięg. No i muszę powiedzieć, że teraz mogę latać w miarę spokojnie 8) Na odległości około 1000-1100 metrów zasięg był doskonały, zero niekontrolowanych ruchów serw ani zakłóceń, wszystko działało jak należy - no może prawie wszystko bo jak na złość baterie w krótkofalówkach się wyczerpały i w telefonach też :lol: W weekend planuje powtórzyć test z tym, że obrałem sobie punkty operacyjne z mojego pagórka takie by mieć kontakt wzrokowy z autem i pomocnikiem, jeden z punktów jest bardzo dobry ponieważ można robić testy od 1km górę, zobaczymy co z tego będzie. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffff. Nareszcie udało mi się doczytać do końca 42 strony tego tematu.

Jestem szczęśliwym posiadaczem clona tej aparatury pod nazwą Fly Sky.

Mam pytanie do zacnych kolegów: czy mogę zasilać aparaturę za pomocą transformatorka (zasilacza) 12V 300mA przez gniazdo znajdujące się z boku aparatury?

Transformator (zasilacz) ma możliwość zmiany biegunowości na wtyku dlatego kolejne pytanie: gdzie jest PLUS (+) na zewnętrzym styku czy centralnie?

I jeszcze jedno pytanie w tym temacie: czy w trakcie zasilania z transformatora muszę odłączyć koszyk z aku czy może zostać?

Proszę o poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.