Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

na samym zasilaczu u mnie nie chodziło musiał siedzieć aku żeby się włączyła.

 

OK!

A jak z polaryzacą wtyku i parametrami zasilacza?

edit: Czy w takim przypadku mogą w koszyku znajdować się zwykłe baterie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ale Panu chodzi o włączenie aparatury na zasilaczu. Zwykłe baterie nie ładują się więc zasilacz nic nie da bo to działa na tej zasadzie że aparatura korzysta z akumulatorków a te w tym samym czasie są ładowane. Lepiej kupić cos taniego do takich wyczynów na allegro (np jakieś po 3 zł akumulatorki) bo chyba takie ładowanie i rozładowywanie ciągłe nie jest dla aku dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe baterie szybko padają. Alkaliczne ok, ale lepiej zainwestować w akumulatorki np. sanyo eneloop a najlepszy li-pol.

Najmocniej przepraszam zaczyna być nieczytelnie poprzez mój skrót myślowy.

Chodzi mi o podłączenie zasilacza do aparatury. W tym samym czasie ma być podłączone zasilanie (jak napisał Kolin 101) z koszyka(akumulatorki, baterie) lub li- pol. Obawiam się, że jeżeli w koszyku będą baterie, a nie akumulatory to napięcie z zasilacza będzie "szło" również na nie (kwestia bezpieczeństwa). Chyba, że się mylę? Dlatego pytam.

I jeszcze sprawa polaryzacji (gdzie ten plus :roll: ). Inaczej nie podłączę wogóle tego zasilacza, bo nie chcę czegoś popalić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę w schemacie, to włącznik zasilania przy włączaniu odcina zasilanie (ładowanie) akumulatorów. Czyli przy włączonej aparaturze aku się nie ładują. Nie wiem, co się stanie, jeżeli aparaturę "włączy się" wkładając minijacka w złącze "trainer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę w schemacie, to włącznik zasilania przy włączaniu odcina zasilanie (ładowanie) akumulatorów. Czyli przy włączonej aparaturze aku się nie ładują. Nie wiem, co się stanie, jeżeli aparaturę "włączy się" wkładając minijacka w złącze "trainer".

Czyli nie przejmuję się co mam w koszyku tylko wciskam z boku zasilanie z transformatora i do zabawy. Tylko dalej pytam tych co pracowali na zewnętrzym zasilaniu - jaka polaryzacja (gdzie + i -)na wtyku!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jeszcze mam firmware i pytanie.

Chciałbym zmiksować potencjometr Pit. Trim np. ze sterem kierunku lub z czym kolwiek. Niestety nie potrafię.

Ustawiłem w AUX-CH na kanale CH8 PIT TRIM.

Sprawdziłem następnie na DISPLAY pracę potencjometru (wychyla się jako ostatni ) szkoda, że producent nie rozróżnił w opisie tych dwóch AUX' ów.

Następnie w PROGRAM- MIX ustawiłem:

STATE - ACT

MASTER - AUX (sprawdziłem to jest ten prawidłowy)

SLAVE - RUD (tylko tak w celach poznawczych)

OFFSET 100

UPRATE 100

DNRATE 100

SW ON (lub ID2 by MIX zadziałał dopiero po przełączeniu dzwigni w odpowiednią pozycję)

Niestety nic sie nie dzieje :?

Eksperymentowałem dalej i podłączyłem wolne serwo w odbiorniku pod kanał 8 i kręcąc potencjometrem PIT TRIM wszystko ładnie pracuje (na przyszłość do kamerki jak znalazł).

Ale z tym mixem nic. Co robię źle, a może soft jest uszkodzony...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mając ten nadajnik z modułem Turnigy można się pozbyć modułu odcinając kabelek od anteny i podpiąć inny moduł np. assan lub frsky?? Czy potrzebne są jakieś modyfikacje? Chodzi mi konkretnie o te egzemplarze które są sprzedawane obecnie.

 

Można zainstalować dowolny moduł zgodny z JR, tyle że nie użyjesz wbudowanej anteny (chyba że dokonasz sprytnej przeróbki - trzeba dodać wtyczkę do anteny i wyprowadzić ją na zewnątrz).

 

Odnośnie Assana lub FrSky nie będzie żadnych problemów (wybierz tylko standard JR). Moduły te posiadają swoją własną antenę, więc nie będziesz potrzebował nawet wbudowanej anteny. Z bardziej "oryginalnymi" modułami, potrzebna jest jeszcze dodatkowa przeróbka i dodanie dodatkowego napięcia zasilania +6V.

 

PS. Jeżeli chcesz się pozbyć modułu nadawczego i odbiornika Turnigy, to za rozsądną cenę byłbym zainteresowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mając ten nadajnik z modułem Turnigy można się pozbyć modułu odcinając kabelek od anteny i podpiąć inny moduł np. assan lub frsky?? Czy potrzebne są jakieś modyfikacje? Chodzi mi konkretnie o te egzemplarze które są sprzedawane obecnie.

 

Można zainstalować dowolny moduł zgodny z JR, tyle że nie użyjesz wbudowanej anteny (chyba że dokonasz sprytnej przeróbki - trzeba dodać wtyczkę do anteny i wyprowadzić ją na zewnątrz).

 

Odnośnie Assana lub FrSky nie będzie żadnych problemów (wybierz tylko standard JR). Moduły te posiadają swoją własną antenę, więc nie będziesz potrzebował nawet wbudowanej anteny. Z bardziej "oryginalnymi" modułami, potrzebna jest jeszcze dodatkowa przeróbka i dodanie dodatkowego napięcia zasilania +6V.

 

PS. Jeżeli chcesz się pozbyć modułu nadawczego i odbiornika Turnigy, to za rozsądną cenę byłbym zainteresowany ;)

 

nie nie nie ;P

Ja mam Turnigy z modułem Assana i wiem co i jak :)

Ale znajomy ma tego nowego i coś mu zasięg szwankuje bo jest raptem 10m i szukamy wyjścia. Na początek ja mu wyślę nowy odbiornik żeby sobie sprawdził a jak nic z tego to pozostaje wymiana modułu.

Ale dzięki za info, że można go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.