Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty mi tu za bajki opowiadasz, pasowaloby podszkolic jezyk.

 

Ja czytam ja jak gazete na sniadanie. :lol:

 

Oryginalna instrukcja JEST badziewna, choćby dlatego że może pokazuje w jaki sposób edytować pewne parametry ale ani słowem nie wspomina jakie jest ich znaczenie.

Oczywiście zawsze można zrobić to "na małpę" - zmienić i zobaczyć jaki ma wpływ, nie zmienia to faktu że instrukcja jest do :ass: '

 

Uwierz, nie chodzi mi tu o "problemy językowe".

 

Michał

 

PS. Czytać i rozumieć to zupełnie dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
mack napisał/a:

Czy daloby sie otworzyc nowy dzial pt: Ustawienia funkcji turnigy?

 

Konkretne sposoby programowania poszczegolnycg funkcji, kazdy w osobnym dziale z opisem czynnosci do wykonania - bez dodatkowych wywodow.

 

To mogloby znacznie uproscic jeden z czesto pojawiajacych sie problemow ,,jak ustawic..''

 

 

Jestem za.

Ja również jestem ZA lecz z podaniem jaki kto ma soft! Proponował bym przenieść tę dyskusję pod temat "jak zaprogramować nadajnik", a nie dyskutować o ustawieniach w temacie "czy coś jest warta (aparatura)". Osoby które chcą zakupić tę aparaturę będą miały spory mętlik. Sam na początku czytałem prawie 40 stron tematu, który nie zawsze miał w swoich postach to co powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna instrukcja JEST badziewna, choćby dlatego że może pokazuje w jaki sposób edytować pewne parametry ale ani słowem nie wspomina jakie jest ich znaczenie.

Oczywiście zawsze można zrobić to "na małpę" - zmienić i zobaczyć jaki ma wpływ, nie zmienia to faktu że instrukcja jest do '

 

Uwierz, nie chodzi mi tu o "problemy językowe".

 

Michał

 

PS. Czytać i rozumieć to zupełnie dwie różne rzeczy.

 

Co nie zmienia faktu ze pytano o to w ktory kanal....

 

Moze znaczenie poszczegolnych funkcji powinno byc znane wszystkim modelarzom - moze z takiego zalozenia wyszedl programista, o ile nie wyszedl z siebie :roll:

 

Mialem wrazenie nze rozne typy mixow sa dostepne na swiecie tak dlugo ,ze ich wlasciwosci modelarze powinni znac.

 

Czemu sluzy w BUTTERFLY-u funkcja ELEV DELAY, w jakim celu stosuje sie to opoznienie.

 

Jesli nie jest to tylko fanaberia programisty, to modelarze ktorzy w tym troche siedza powinni wyjasnic pozostalym ,,CO ROBI ZA CO''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HK pojawiło się podświetlenie ekranu do Turnigy 9X w formie zestawu "zrup se sam" :P

...którego wada (w porównaniu do samoróbek) polega na tym, że świeci cały czas. Jak ktoś to obejrzy "organoleptycznie", to może da się to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HK pojawiło się podświetlenie ekranu do Turnigy 9X w formie zestawu "zrup se sam" :P

...którego wada (w porównaniu do samoróbek) polega na tym, że świeci cały czas. Jak ktoś to obejrzy "organoleptycznie", to może da się to obejść.

 

Wbić się w zasilanie i dodać pstryczek na obudowie?

Nie widzę prostszego rozwiązania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HK pojawiło się podświetlenie ekranu do Turnigy 9X w formie zestawu "zrup se sam" :P

...którego wada (w porównaniu do samoróbek) polega na tym, że świeci cały czas. Jak ktoś to obejrzy "organoleptycznie", to może da się to obejść.

 

Wbić się w zasilanie i dodać pstryczek na obudowie?

Nie widzę prostszego rozwiązania :P

 

IMHO prostsze w obsłudze jest wysterowanie z softu, jak w RadioClone albo w th9x :-)

Oczywiście co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ładowaniem akumulatorów przez wbudowane gniazdo zasilające z boku tego nadajnika :( Żadna z moich ładowarek, w tym również źródło prądowe 50 mA, nie ładuje koszyka 8XAA ani pakietu Li-Po. Gniazdo jest podłączone do płytki przez sprawną diodę zabezpieczającą i wszystko wygląda OK - a ładowania niet :(

Ktoś coś wie i doradzi :?:

Jeszcze dodam, że nie jest to sprawa polaryzacji ani położenia wyłącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie, ale ładowanie LiPo w aparaturze uważam za proszenie się o problemy...

i tu się zgodzę w 110%

- ale mi chodzi żeby w ogóle drgnęło :(

Ja bym podłączył ładowarkę i krok po kroku multimetrem sprawdził napięcia. Jeżeli potrzebujesz schematu aparatury - podaj swój mail na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam problem. Ja dla odmiany chciałem wykorzystać zasilacz zewnętrzny do latania na symulatorze. Zasilacz komputerowy, zasilacz transformatorowy - niestety na żadnym nie idzie.

 

To samo chodzi mi po głowie, ale aparatura jeszcze do mnie nie dotarła. Zamierzałem kupić sobie stabilizowany zasilacz 9v (taki, jak do routera sieciowego) i podpiąć go w miejsce, w które normalnie wpina się pakiet. Nie widzę powodu, dla którego miałoby to nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dosyc nietypowe pytanie. Jestem od niedawna posiadaczem tej apki ( wcześniej miałem 4 kanałowego pelikana ) i nie wiem jak uruchomic wiecej kanałów niż 4 . Działają u mnie tylko te na drążkach, pozostałe jak podpinam np serwa pod odbiornik to nie działają , na funkcji wyswietlacza "display" też nic tam się nie zmienia tylko pierwsze 4 na drążkach działają.

 

Co z tym robic ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.