Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Była jakaś partia T9x z wadliwym oprogramowaniem - problem opisany jest między innymi TU

Mi też się taka trafiła - po wymianie softu działa bezproblemowo już kilka miesięcy.

Jak wymienić soft jest opisane np TU , TU , TU i TU - i jeszcze w wielu miejscach - trzeba poszukać.

 

Oryginalny soft jest na pewno dostępny gdzieś na rcgroups, a i tu na forum na pewno ktoś go ma - ja mam gdzieś backup z FlySky - mogę poszukać i przesłać (z Turnigy niestety nie mam) - ale to prawie to samo.

Używam er9x i polecam - jak kupię jeszcze jeden nadajnik to pobawię się radioclone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, więc bez implantu slotu SD i gniazda nie ma innej opcji wgrania softu. :?: :?: :?:

 

Posprawdzałem dostępność niezbędnych akcesoriów wyszło w okolicy 122zł (62zł programator z przesyłką + slot karty SD 30zł i sama karta 2GB 30zł. Wszystkie ceny podanę z kosztami transportu na terenie Rzeczy Pospolitej Polskiej :shock: :shock: :shock:

 

kurczę dołożę jeszcze 30zł i z HK nówkę kupie. :devil:. Bez babrania się w bebechach, nawet nie o to chodzi czy podołam z lutowaniem itd z tym problemu nie ma.

(nie chwaląc się sam wlutowywałem w nówce PS2 PlayStation 2 "Modbo" Chip sterujący pracą konsoli to około 23 przewodzików o grubości uzwojenia w silniczku 6V, każdy lutowany do nóżek procesora głównego i do sterującego + układnie ich w sensowne ścieżki i zalewanie żywicą. )

Ale cała ta zabawa z apką już zaczyna oscylować na granicy opłacalności i zawsze jest opcja że coś może nie wypalić. :|

kilka tygodni temu zadałem pytanie w innym wątku tego forum na techniczną możliwością zainstalowania odbiornika 2,4Ghz w śmigłowcu Syma S006 i wiecie co, zostałem szybko zgaszony i wypowiedziami czy to się opłaca? i po co?.

Więc ukierunkowany tropem myślenia tamtych szanownych modelarzy, pytam czy cała ta zabawa z modyfikacją Tej aparatury ma sens, czy tylko kilku zapaleńców chce sobie udowodnić że da się, a koszty poniesione w miedzy czasie przekroczą zakup dwóch lub trzech takich aparatur lub jednej w miarę przyzwoitej. o poświęconym czasie wolnym nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wgrania i użytkowania oryginalnego softu, er9x czy th9x nie jest potrzebny czytnik karty SD.

Wystarczy gniazdo RS lub ps2 ze starego PC - koszt pomijalny + trochę lutowania i kombinacji z dorobieniem kabelka.

Programator 45 złociszy z przesyłką np TU

Moim zdaniem się opłaca - no ale zawsze można sprzedać nadajnik po promocyjnej cenie i kupić drugi - i bez roboty.

Z tego co wiem sprzedawane aktualnie aparatury nie mają już tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, przynajmniej obudowy bym nie psuł, wlutowałbym gniazdo w środku na kilku centymetrowej taśmie z kablami i za żywicował lub przykleił klejem na gorąco wewnątrz obudowy. Znajomy jest pedantyczny i raczej takie gniazdo mu nie po myśli. A po wgraniu softu skręcam 6x śrubki i śladu po ingerencji nie ma.

Czy mam rację :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jak najbardziej - można gniazdo zostawić np. w wolnym miejscu przy obudowie pakietu pamiętając o zabezpieczeniu kabli i samego gniazda by nie "latało" i nie zrobiło zwarcia.

Upgrade softu w takiej konfiguracji będzie co prawda utrudnione w przyszłości ale możliwe.

Ze swojej strony polecam er9x - rewelacja - nie dorównuje co prawda możliwościom konfiguracyjnym radioclone - ale bije na głowę (moim i chyba nie tylko moim zdaniem) oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak już pisałem na tym forum, możesz użyć połowy kabla do programatora i po przylutowaniu końcówek w odpowiednie miejsca ( obejrzyj zdjęcia ) końcówkę kabla zakończoną wtyczka do programatora , po wgraniu oprogramowania ( polecam ER9x ) ,zostawisz kabel we wnętrzu obudowy. Ja tak zrobiłem już w czterech aparaturach ). Nic nie trzeba ingerować w obudowę.

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby zakończyć pewien etap moich pytań zadam ostatnie, jakie gniazdo będzie odpowiednie do wlutowania,to które posiada programator w skazanym przez kolegę w linku czy RS lub PS2 może jakieś linki lub gdzie szukać.

Wszystkie manuale są do gniazda w programatorze, a wy koledzy daliście mi tyle opcji. :o:o:o

Dziękuje za pomoc widzę światełko w tunelu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem gniazdo miniDIN 9 pin, wklejone w komorze baterii w otworze uczynionym po lewej stronie. Popularne jest też zostawienie gniada (żeńskiego) IDC 6 lub 10 pin, latającego luźno na taśmie wewnątrz obudowy - ale wtedy trzeba otwierać obudowę do programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby zakończyć pewien etap moich pytań zadam ostatnie, jakie gniazdo będzie odpowiednie do wlutowania,to które posiada programator w skazanym przez kolegę w linku czy RS lub PS2 może jakieś linki lub gdzie szukać.

Wszystkie manuale są do gniazda w programatorze, a wy koledzy daliście mi tyle opcji. :o:o:o

Dziękuje za pomoc widzę światełko w tunelu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Jeśli ma to być we wnętrzu nadajnika i aby nie przerabiać kabla od programatora to najlepiej coś podobnego jak TO i kabel do programatora TAKI - wszystko powinno być dostępne w pierwszym lepszym serwisie PC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście jestem posiadaczem Fly Sky TH9X - "siostrzanej" aparatury do Turnigy 9X. To moja pierwsza aparatura programowalna i po przeczytaniu papierowej instrukcji raczej miałem sporo wątpliwości jak poruszać się po wszelkich ustawieniach.

Poratowały mnie filmiki z YouTube autorstwa Czecha o nicku richardmrazek. Język słowiański i wszystko łopatologicznie wyłożone - gorąco polecam wszystkim początkującym w RC posiadaczom aparatur z rodziny Turnigy 9X.

Przykładowe filmiki:

 

Ustawienia menu System Settings

 

Ustawienia menu Function Settings

Jest kilka części...

 

Bindowanie odbiorników

 

Życzę powodzenia w programowaniu ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak sprzęt sam nie chce iść w powietrze to tego dnia należy pozostać w domu..

Dzisiaj miałem iść po szkole polatać. Najpierw uciekł mi autobus, potem musiałem poczekać na obiad. Jak już w końcu mogłem wyjść to przy testowym wychylaniu sterów w domu, nagle coś chrząknęło w radyjku (nowym, nieoblatanym (9x)). Bum. Drążek od steru wysokości nie chce powracać do neutrum. Otwieram, patrzę, wypada na zewnątrz króciutki sworzeń. Jak się okazało dzięki niemu właśnie drążek mógł wracać do neutrum (nie będę opisywał całęgo mechanizmu). Miejsce w którym powinien on siedzieć było tak niedostępne że jego włożenie zajęło mi dobre półtorej godziny i nie obyło się bez pomocy siostry. Wyglądam za okno, a tu się rozpadało.. No i lipa z latania na dziś. Pomyślałem że jak mam trochę czasu, to sprawdzę jak z zasięgiem, a tu kolejne schody.. Zasięg wynosił około 20-25 metrów.. Dobre 3 razy wychodziłem i sprawdzałem. Nic. Gdzieś na forum wyczytałem żeby spróbować zbindować z innym odbiornikiem. Zadziałało. Odszedłem na bardzo daleko i nie było żadnych problemów.

Dla tych którzy zastanawiają się nad zakupem tej aparatury, polecam zaopatrzenie się w dodatkowy odbiornik. A propo samej aparatury to jest bardzo bogata w opcje a jak w powietrzu to jeszcze zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.