Jump to content

[P] szukam planów


krzys

Recommended Posts

Chciał bym zbudować model tunelowy RC. Będzie to mój pierwszy model zdalnie sterowany do tej pory zajmowałem się modelarstwem redukcyjnym (kartonowym). Czy może mi ktoś polecić jakieś plany f-15,f-18 albo su-27? :wink: najlepiej już wypróbowane.

Link to comment
Share on other sites

Będzie to mój pierwszy model zdalnie sterowany

 

:shock:

 

tunelowy, z tego co wiem, nie jest dobry na początek. najlepszy byłby górnopłat ze zwykłym śmigłem. Znajdź plany RWD-5 i jego zrób :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stecio ma rację. Polecam lekturę działu dla początkujących.

Napędy EDF są dość drogie. Wymagają mocnych regulatorów i pojemnych oraz wydajnych akumulatorów. Modele takie są bardzo szybkie.

W skrócie - model będzie drogi masz 110% szans, że go rozbijesz w pierwszym locie.

Modele odrzutowców mają też to do siebie, że są bardzo niestabilne. Potrzeba sporo doświadczenia i umięjętności (których nie masz) aby poprawnie wyregulowac model.

Masz dwie drogi. Zbudować coś samemu - w takim wypadku szukaj niezbyt dużego, lekkiego górnopłata, o dużej samostateczność. Taki model lata prawie sam i jest stosunkowo odporny na błędy początkującego. A wcale nie jest łatwo sterować latającym modelem RC. Jaki wybrać model? Jest tego pełno na forum - choćby RWD-5 by Skazoo, polecany przez przedmówcę.

Druga droga to kupno modelu RTF. Tak samo - górnopłat, najlepiej motoszybowiec, z pianki EPP. Sky Lad, Nemo itd. Jest tego mnóstwo i sporo znajdziesz propozycji w dziale dla początkujących.

Taki model ma tę zaletę, że wyjmujesz go z pudełka i możesz latać. Są w zestawie wszystkie potrzebne akcesoria - napęd, pakiet, aparatura, ładowarka itd.

 

Ale zanim wybierzesz którąś z tych dróg, kup sobie aparaturę 4-ro kanałową, najlepiej E-sky 0404 i kabel do odłączenia jej do komputera. Potem ściągnij dowolny symulator modeli RC - np. darmowego FMS-a i poświęć kilkadziesiąt godzin na polatanie wirtualnym modelem, za pomocą aparatury (podłącza się jako Joystick).

Wtedy, jest spora szansa, że model przezyje pierwszy lot.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, napęd tunelowy na początek nie moge. Dlaczego większość nie rozumie, że na początku najlepiej uczyć się latać modelem wolnolatającym mam na myśli np. motoszybowca czy jakiegoś górnopłata(RWD5 by skazoo, easy glider). Nawet takimi modelami nie jest łatwo na początku,a jak się już będzie perfekcyjnie latać takim modelem to można pomyśleć nad czymś szybszym i zwinniejszym. Dużo osób sobie wyobraża, że weźnie model do ręki, wystartuje i będzie robił akrobacje jakich jeszcze nie wymyślono, na pewno tak nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.