Skocz do zawartości

Fotografia


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

te 3-4s zapisywanie to się ustawia ! To jest czas naświetlenia.

Np. 1500milisekund lub 3600milisekund jest do robienia zdjęć np. modeli w locie lub samochodów na rajdach a długi czas naświetlania jest po to aby można było robić np. błyski podczas burzy :)

W każdym aparacie na manualnych ustawieniach idzie to ustawić :)

Ja Tylko na manualnym robię :) Mam aparat Sony H3 i polecam !

 

Edit:

Kilka fotek z mojego aparatu

http://img220.imageshack.us/gal.php?g=bied.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakie naświetlanie? Klatka już pokazuje się na ekranie i można machać aparatem - obraz uwieczniony... u mnie w kompakcie po prostu na chwile czarny ekran sie pokazuje (m.in lampa się ładuje), obraz się zapisuje na karcie i to wszystko trwa... :roll:

 

chodzi mi po prostu o czas między jednym a drugim zdjęciem [z lampą i bez]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim kompakcie Sony DSC S600 doszedłem do szybkostrzelności na poziomie 1 zdj. na sekunde bodajze .. z lampą troche dłużej. jednak polecam zamienic kompakty na lustrzanke. Frajda niesamowita :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 3-4s zapisywanie to się ustawia ! To jest czas naświetlenia.

Malker, mylisz pojęcia czasu naświetlania i czasu przetwarzania i zapisu na nośnik.

W przypadku tego drugiego parametru, kompakty są nadal (poza nielicznymi wyjątkami) daleko w tyle za lustrzankami. Niemniej, każda następna generacja procesorów ten parametr poprawia.

 

1500milisekund lub 3600milisekund

:shock: a cóż to za czasy?

Po pierwsze, czasy naświetlania w fotografii określa się np. 1/125 sekundy, 1/1000 sekundy itp.

Po drugie, czasy które podałeś, czyli 1,5 sekundy i 3,6 sekundy to nadają się, ale do fotografowania w ciemności ze statywu.

Zastanów się, zanim coś takiego napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, każda następna generacja procesorów ten parametr poprawia.

A coraz większa rozdzielczość zdjęć skutecznie obniża - i tak w kółko :D .

Znam aparaty, które mają na pokładzie dwa procesory, a przez niebotyczne rozmiary obrazków zapychają się, jak przedszkolak suchą bułką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Malker, napisałeś:

1500milisekund lub 3600milisekund

Jakie to czasy według Ciebie? I nie ma znaczenia, jaki aparat posiadasz.

Gwoli ścisłości: zapis czasów naświetlania upraszcza się podając np. 250 zamiast 1/250 sekundy, 1000 zamiast 1/1000 sekundy.

Więcej pytań do Ciebie nie mam. Nie wprowadzaj innych w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEQ, napisz proszę o tej szybkostrzelności w 9600 :) ile czasu średnio mniej więcej ostrzy, zapisuje? slyszałem że RAWy 3s zapisuje, a JPG?

Chciałbym coś co szybko moment uchwyci, ale jak 2-3s będzie mi ostrzyć to dziękuję :)

 

ogólnie prawie zdecydowałem się na Olka E-510 z dualkitem, alee pomyślałem realnie:

-nie mam tam macro, a to lubię bardzo (ani dobrych stówek na obiektyw)

-chciałbym po prostu pochodzić sobie po mieście z aparatem w ręku (nowe miasto Białystok to i do focenia będzie co), i jakoś odpycha lustrzanka i zabawa z obiektywami

-lustrzanka fajnie brzmi, dobry gadżet, i to pewnie w jakimś stopniu decyduje (bo i hybryda daje mi wiele możliwości w manualu)

 

a hybryda w rękę i cieszę się macro/portretami/zoomem w jednej chwili

 

jeszcze dumam nad Panasem FZ50 (28 odpada bo chcę zoom przez pierścień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jestem po swoich pierwszych odbitkach :D :jupi: . Nawet wyszły. Nareszcie mam wpływ na wygląd fotografii od momentu wyboru kadru aż do wykonania odbitki.

Oczywiście w pogoni za jakością jeszcze sporo doświadczenia trzeba nabrać, ale...

ŻADNA cyfra nie da tej satysfakcji!

 

o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe, w końcu kupiłem sobie Fudżika S9600 + Metz Mecablitz 36C-2 :D bo mi luszczanka nie potrzebna, szumofobem nie jestem, A2 nie będę drukował a zdjęcia z S9600 na forach urzekły mnie :jupi:

 

mam nadzieję że Pocztex w 2 dni dostarczy mi paczkę, bo jutro będzie wysłane, a w sobotę mam wesele i miło by było pofocić :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.