Skocz do zawartości

Oklejanie dwu kolorowe


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż. Rusz głową, bo tutaj nie ma wielkiej filozofii a tylko pracochłonne rękodzieło. Oklejanie zaproponowane na linku nie jest jeszcze karkołomne. Widziałem bardziej skomplikowane. Oczywiście w warunkach domowych - amatorskich trochę inaczej to wygląda jak przy przemysłowej produkcji. Nie wiem jak więc i nie wypowiadam się. Ty natomiast musiałbyś sobie dokładnie wykonać cięcia łączenia kolorów pomarańczowy- czarny i te łączenia przykryć dokładnie wyciętą białą wstęgą. Ja zazwyczaj jeżeli naklejam jakiś element dekoracyjny (chodzi o ornamenty na płatach i kadłubie) najpierw wycinam go na zwykłej kartce papieru ( jest to na tyle dobre, że możesz sobie łatwo zrobić lustrzane odbicie odwracając poprostu kartkę na drugą stronę) i po dopasowaniu dopiero na folii, żelazko i hej. A wogóle to dobrze używać do takich rzeczy folii z klejem. Pozdrawiam i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle to dobrze używać do takich rzeczy folii z klejem.

To na pewno wygodny sposób, a jak ktoś ma dostęp do plotera tnącego to cuda można tworzyć. Mam jednak pytanie o informacje na temat sklepów internetowych z dobrą ofertą takich materiałów. Jak szukałem takiej folii u siebie to po pierwsze był jakiś wybór ale w arkuszach i to śmiesznego formatu, oraz w gramaturze takiej że można by chyba tym wyważać model. Jak ktoś ma namiary na taką cienką folię z klejem i jeszcze w rolkach to podzielcie się informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio kupowałem tutaj w Anglii taką folię "Solarfilm" w rolce szer 33cm (nie wiem ile tam było, bo nie rozwijałem by zmierzyć, a również nie spojrzałem na specyfikację) najprwdopodobnie ponad metr, kolory były różne ale przeważały te "wściekłe" róże, żółte, seledyny i pomarańczowe. Poszukam jakiegoś linku jeżeli znajdę to później zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie, najciemniej pod latarnią, ale jakoś przez ostatnie miesiące nie zaglądałem do tych działów w sklepach.

Szkoda tylko, że taki skromny wybór kolorów.

Czy gramatura tej folii odpowiada mniej więcej normalnej folii Solarfilm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do ozdabiania modelu można użyć folii ORACAL, jest ona dostępna w większości agencji reklamowych.

Niestety za zwyczaj mają tylko serie 641, a jest ona dość gruba (75?m), ale trzeba pytać o serię 851 jej grubość to 50?m.

 

http://www.grafkom.pl/folie.htm

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście nie używałem. W recenzjach poniżej piszą, że są podobne do Solarfilm, a nawet lepsze. Imponujące są wymiary w rolce 5m !!!! i cena też do przyjęcia. Wliczając koszt wysyłki warto by kupić kilka lub kilkanaście rolek. Wtedy bardziej by się opłacało.

Ogólnie to foliami do oklejania modeli niezależnie od firmy (Solarfilm, Oracover itp. itd.) pracuje się podobnie. Można przebierać jedynie w ofertach sugerując się wymiarami arkuszy, czy rolek, ceną no i kolorami. Gramaturą warto się sugerować przy małych i lekkich modelach. Przy większych skalach można sobie "poszaleć", wtedy nawet wskazane używać grubszych i mocniejszych folii. Jak kupowałem folię tutaj w Anglii o której wspomniałem powyżej widziałem w sklepie modelarskim ciekawą folię. Nie pamiętam nazwy. Różnica polegała na tym, że nie była gładka, a miała fakturę tkaniny. Bardzo dobra propozycja dla modeli, które w oryginale były kryte płótnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

nie jestem w stanie w pełni zadać tego pytania ale postaram się Mam znajomego który wycina na foli metodą ploterowa różne rzeczy jak np. tabliczki z nr mieszkań i miałem kawałek tej foli z plotera w ręku i faktura przypomina nawet folię pokryciową do modeli z tym ,że nadruk z tej ploterowej foli się odkleja jak taki tatuaż wodny i zostaje na odciśniętej powierzchni . i teraz moje pytanie czy można wycinać wzory na foli do modeli czy dopiero odciskać je po wydrukowaniu na ploterowej foli czy można drukowa na foli do modeli wiem ,że trochę pokręcone to pytanie ale mając dostęp do technologii aż żal nie korzystać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "tatuaż wodny" to się nazywa fPapier transportowy, do nabycia w sklepach plastycznych. Służy właśnie do przenoszenia wyciętych elementów bez ich przemieszczania względem siebie.

Natomiast folia na tabliczki jest trochę cięższa od modelarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.