Skocz do zawartości

Jak działa aparatura ?


Matis 1000000

Rekomendowane odpowiedzi

Matis 1000000 proszę jeszcze kilka dni temu budowałeś bardzo zaawansowany model spalinowy a teraz wylatujesz z takim pytaniem !!!! przeczytaj cały dział "od czego zacząć" a na pewno na tym skorzystasz i my również gdyż nie stracimy nerwów :wink:

 

no dobra tu masz opisane

http://lcd.strony.pl/model/rc_ir.htm

lub tu

http://www.modelarstwo.net/index.php?tyt=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z prawdziwą aparatura wiec nie wiem jak to działa że np 5 kanałów i co to tylko 2 drążkami czy cze ba np w czasie lotu/jazdy przełączać szybko kanały jakimiś guzikami? Proszę o wytłumaczenie

 

 

Nie kapuje

Czylki tak drążek lewy: do przodu gaz do tyłu np hamulec

Drążek prawy: skręt lewo i prawo to tylko 2 kanały a jak reszta ?

 

Zrezygnowałem z dyferencjału założę osobny tema z przebiegiem budowy w swoim czasie.

a jaka aparaturę używkę do 150zł max i żeby zasięg był duży i minimum 4kanały wzwyż

 

Tak myślałem ze to trymery wo gule od początku tak myślałem ale zawsze lepiej się upewnić od tego jest forum. Może sam nie masz pojęcia o niczym się cieszysz bo wielce teorie aparatury mi powiedziałeś. Mam 16lat

 

Matis 1000000 nie obraź się ale musiałem to napisać poptarz jak ty piszesz jak faktycznie masz 16 lat to Ci współczuję i inni chyba też ! Nie dość że non-stop błędy to piszesz jakimiś niezrozumiłymi dla innych pół zdanaimi bez polskich znaków i interpunkcji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Tobie biega? Przeciez Janosik nie krytykuje wszystkich :rotfl:

tak, miedzy bogiem a prawda, to, nasz kolega, Janosik żadko kogo krytykuje..

:rotfl:

Proponuje abyś od dzis przyjac taki plan budowy modelu:

1. Zaznajomnienie sie z tajnikami obslugi komputera (rozklad klawiatury, wlasaciwe uzycie liter)

2. Zaznajomienie sie z internetem jako skarbnica wiedzy i interaktywnymi (znaczy sie wymagajacymi od ciebie inwencji) sposobami pozyskiwania wiedzy z tego źródła. (google, yahoo, CZYTANIE forow internetowych)

3. Podstawy pisowni polskiej, uzycie zglosek pisanych, czyli liter, budowa slow.

4. Netykieta -> wikipedia

5. Poznanie zasad konstrukcji projektowania pojazdow samochodowych. Polecam cos starszych autorow. Zalecane tematy

Podwozia, przeniesienia napedu, silniki, uklady jezdne, uklady kierownicze i hamulcowe, uklady zasilania i wydechu.

6. Zapoznanie sie z elelmentami elektroniki i elektryki samochodowej.

Tematy: uklady zaplonowe, oswietlenie, osprzet dodatkowy

 

7. Zapoznanie sie podstawami modelarstwa i rozwiazaniach osprzetu elektronicznego stosowanego.

No i potem juz zapraszamy do zadawania pytan na forum , gdyby cos jeszcze cie nurtowalo.

 

baxter

P.S.

Wierz mi ze to jest bardzo przyjazne forum, zostalo zalozone przez ludzi chcacych sie dzielic z innymi swoja wiedza, wymieniac poglady i sie czasem spierac. Ale wiedze chcemy wymieniac, a ty zjawiles sie tutaj, przystawiles lejek i probujesz te wiedze z nas wyssac, nie kiwnawszy nawet palcem aby ja pozyskac z innego zrodla. Z tad takie traktowanie.

ale pociesz sie nie jestes pierwszy, takich jak ty bylo przed toba wielu, niektorzy po takier reprymendzie wzieli sie do pracy nad soba, ale wiekszosc odeszla... Ale nie zal mi tego, modelarstwo to zabawa dla cierpliwych i ciekawskich, ale tez aktywnych w poznawaniu swiata.. Zycze zebys osiagnal cel. naprawde z calego serca.

Nie poczytaj sobie za zaszczyt ze taki dlugi post napisalem specjalnie dla ciebie. Czekam az mi sie ziemniaku ugotuja.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Podstawy pisowni polskiej, uzycie zglosek pisanych, czyli liter, budowa slow.

 

Przyganiał kocioł... :devil: Więcej nie powiem :P Niech nie cytowane słowa przemówią za siebie :mrgreen: Tak jak niezbyt RZadko czynią... :D

 

Matis - Aparatura to nie dodatek do torebki. To najpoważniejszy twój zakup w dziedzinie modelarstwa RC. To nie jest "joystick do zabawki" tylko urządzenie odpowiedzialne w bardzo dużej mierze za to, co się dzieje z twoim modelem. Pół biedy jak się wozisz po niebie piankowcem o masie 20-tu deko. Ale jak masz np. kilogramowy model pędzący z prędkością dobrze rozpędzonego roweru to już wesoło nie jest, jeżeli ci np. spadnie na plac zabaw między dziećmi, 5 km od twojego lotniska.

Dlatego tu nie ma "do 150 maks".

Najpierw określ co ci jest potrzebne - wystarczy ci zwykła analogówka do deproniaczka, czy wolisz jednak poważny sprzet z komputerem?

Jak już określisz co potrzebujesz w zakresie, wtedy sprawdzasz co jest dostępnę na rynku w tych ramach twoich założeń i na to zbierasz pieniążki. Do 150zł kupisz 4-ro kanałówkę, ale to będzie udręka nie latanie. Lepiej poczekać z lataniem i gromadzić wiedzę oraz kasę, niż pochopnie kupić coś co może i jest tanie, ale kompletnie się nie nadaje do twoich zastosowań.

Wnioskuję, że u ciebie z kasą krucho, czyli jesteś za biedny by kupować tanio :wink: Czyli zakup musi być przemyślany, trafiony, pewny i w razie rozmyślenia się - łatwy do odsprzedaży. Weź to pod uwagę. Tu naprawdę lepiej wziąść na wstrzymanie i dozbierać parę złotych więcej. Jak sobie odłożysz następnę 150zl, to już będziesz mógł szukać całkiem przyzwoitej aparatury z komputerem, choć trochę uzywanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.