Skocz do zawartości

delta jako szybowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
witam

czy widział ktoś model delty (skrzydło) szybowca?

czy jezeli normalną delte z napedem przerobi sie na szybowca no to poleci?

Zobacz moją FaqtDeltę.

 

Nie jest to szybowiec - ale w zasadzie motoszybowiec ;)

Przy wadze 710 g (kompletna do lotu) potrafi nieźle szybować - nawet w termice.

Obciążenie powierzchni ciut poniżej 20g na dm2.

Jak by wydłubać z niej silnik i wielkie akku (2200) to by ważyła z 200g mniej (całe wyposażenie teraz z serwami waży 300g). No i bez podwozia też by mniejszy opór stawiała...

Tu relacja z budowy

 

A tu link do lotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaromir, Edytuj, a nie pisz post pod postem :P :P :P

Czekaj...

Przecież pisałem w dwóch całkiem innych sprawach ;)

Wydawało mi się, że tak jaśniej - ale OK, poprawię się, ale nazywanie skrzydelek deltami będę tępił - bo jak widać na punkcie Delt chyba dostałem bzika :crazy: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nazywanie skrzydelek deltami będę tępił - bo jak widać na punkcie Delt chyba dostałem bzika :crazy: :D

 

Czuje się taki malutki :devil:

 

 

czy widział ktoś model delty (skrzydło) szybowca?

 

 

Może się mylę ale jedną z alternatyw jest właśnie skrzydło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nazywanie skrzydelek deltami będę tępił - bo jak widać na punkcie Delt chyba dostałem bzika :crazy: :D

Czuje się taki malutki :devil:

czy widział ktoś model delty (skrzydło) szybowca?

Może się mylę ale jedną z alternatyw jest skrzydło

Delta jak nazwa wskazuje pochodzi od tej grackiej litery w kształcie trójkąta - i tak powinno wyglądać skrzydło delta.

Alternatywna nazwa to chyba tylko do bezogonowca - latające skrzydło = bezogonowiec ;)

 

Ale mam usprawiedliwienie dla Ciebie :)

Kolega w nawiasie też napisał "skrzydło" - może mu chodzi o jedno albo drugie :D

A jak delta wygląda widać na moim avatarze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w nawiasie też napisał "skrzydło" - może mu chodzi o jedno albo drugie :D

A jak delta wygląda widać na moim avatarze :P

 

Właśnie o ten nawias mi chodziło :) ale już się OT zrobił paskudny a założyciel tematu nic się nie odzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaromir masz we mnie sprzymierzenca w tej krucjacie.Juz do szalu mnie doprowadza nazywanie wszelakiej masci bezogonowcow deltami.Kto to wogole wymyslil?? :crazy:

Juz dawno mialem zwrocic uwage na prawidlowe nazewnictwo, zwlaszcza ze mlodzi czytaja i tak sie ucza a potem dziwimy sie ze plota bzdury.

Grzegorz rc Delta sprawdza sie jak najbardziej ale ze swej natury bedzie lubiala latac szybciej ciut. Napewno spradzi sie w lataniu na zboczu czy ostrym lataniu na klifie. Bezsprzecznie jest bardzo prosta w wykonaniu i nie musi miec silnika.

W zasadzie kazdy model pozbawiony silnika potrafi latac czyli szybowac ( lepiej lub gozej ) No moze nie liczac modeli 3D shock bo te to nie maja nic wspolnego z lotem jako takim a bardziej zachwuja sie jak silniki z przyczepionymi kawalkami depronu po to by moc sterowac gdzie ten silnik leci :twisted:

Zobacz na modele

MUGI

i

PIBROS

To sztandarowe przyklady modelu w ukladzie delty. Konstrukcja podobna a roznia sie materialem uzytym do budowy.

Oba modele wystepuja w wersjach elektro, ale glownie to modele szybowcow jednak do latania na zboczu.Taka byla idea ich powstania.

 

film1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie:D

modele 3d,szybowce:)

 

Moje pytanie nie było bezpodstawne bo szybowiec w układzie delty czy skrzydła zdecydowanie nie nadaje się do nauki latania z racji na spore prędkości

Przepraszam, że znów polemizuję ;)

Ale zależy do wykonania ;)

 

Moja FaqtDelta (pomimo silnika, akku i innych balastów) szybuje bardzo wolno, ale ma profil płasko-wypukły ;) i 20g/dm2 obciążenia...

No ale zachciało mi się ją z balsy robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów polemizuję ;)

Ale zależy do wykonania ;)

 

Moja FaqtDelta (pomimo silnika, akku i innych balastów) szybuje bardzo wolno, ale ma profil płasko-wypukły ;) i 20g/dm2 obciążenia...

No ale zachciało mi się ją z balsy robić...

 

No jasne a pod wiatr to nawet staje w miejscu a czasem nawet cofa co nie zmienia faktu że takie szybowce są szybsze :devil: :devil: :devil:

Poza tym wolno jest pojęciem względnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie było bezpodstawne bo szybowiec w układzie delty czy skrzydła zdecydowanie nie nadaje się do nauki latania z racji na spore prędkości

Nie zgodze sie absolutnie z takim stwierdzeniem. Znam wieeele osob ktore zaczynaly od Tzagiego czy pibrosa. Nie widze zadnych trudnosci w lataniu latajacym skrzydlem.Ani to szybkie ani trudne w pilotarzu. Jesli przyjac konstrukcje wlasnei takie jak tzagi czy pibros to ich masa nie pozwala na szybkie latanie w wersjii szybowcowej. JAsne jesli damy cienszy profil, okleimy fornirem to bedzie toto szybsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.