Skocz do zawartości

SANWA RD 6000 zablokowana


Rotation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zakupioną używaną aparaturą SANWA RD 6000

Problem polega na tym że nie można jej uruchomić tzn., po włączeniu nadajnika aparatura piszczy przerywanym dźwiękiem a na ekranie LCD pojawia się napis „TH-Hi !”. według instrukcji jest to komunikat o blokadzie nadajnika „ ostrzeżenie o włączonym drążku mocy” . Jest to blokada uniemożliwiająca użycie nadajnika, w momencie gdy drążek sterowania mocą nie znajduje się w pozycji całkowitego wyłączenia. Gdy włączysz nadajnik, a drążek mocy nie będzie w pozycji całkowitego wyłączenia, wówczas usłyszysz ciągły sygnał , a na ekranie pojawi się napis „TH-Hi !”. Ściągnij drążek do minimum. Pojawi się normalne menu i będziesz mógł używać nadajnika.

Tyle mówi instrukcja problem w tym ze macham drążkami, trymerami i NIC !!!. Aparatura nie reaguje nie działa żaden przycisk żaden przełącznik, jedynie widać jak na ekranie LCD można poruszać cyfrowymi trymerami, ale po za tym nic ciągle piszczy i widnieje ten napis.

HPIM3650.jpg

 

Kolejna sprawa czy aparaturę SANWA RD 6000 można łączyć z odbiornikiem JETU REX 5 plus ?

Kupując ta aparaturę dostałem taki odbiornik.

Odbiornik jest 5 kanałowy a nadajnik SANWA 6 kanałowy. Czy na kompatybilność ma tylko wpływ rodzaj kwarców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zobacz czy nie urwał Ci się kabelek od potencjometru gazu i komputer odczytuje że masz gaz na full.Ponoć sanwy cierpią na pękające kable od potencjometrów drążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie machaj drągami na załączonym nadajniku. Wyłącz go, Dźwignię gazu (ta, która sama nie wraca na środek) daj na dół i włącz nadajnik. Jeśli dalej będziesz miał taki komunikat to wyłącz nadajnik, daj dźwignię gazu do góry i włącz. Jeśli w tym drugim przypadku komunikat zniknie, to będzie znaczyć, że masz załączony rewers na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wzgledu na rewers trzeba dac drazek na dol, nawet jesli przy wlaczeniu gaz nie jest na min. to przesuniecie go na minimum powoduje wlaczenie nadajnika. Oprocz przewodow bardziej mozliwe wydaje mi sie obrocenie potencjometru - sam to przerabialem w vg6000. trzeba rozebrac radio i zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam iż poprzedni właściciel "dłubał" w menu serwisowym" żeby mod zmienić i rozkalibrował drągi...

Lekarstwo : albo Riku , albo Google :) ( gdzieś miałem link ale się zapodział ) :roll:

 

 

Przyszło mi jeszcze do głowy że może mod jest zmieniony mechanicznie a w oprogramowaniu a nie , czyli spróbuj przy włączaniu ten drugi drąg dać na minimum (dla pewności oba :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za tak szybki odzew i pomoc.

Na szczęście wczoraj w nocy rozwiązałem problem :D

Dziś zerka na forum i widzę, że jedna osoba trafiła a nawet 2 ;)

Niestety była to usterka potencjometru a na dodatek potencjometr się obrócił ( w fabryce zawsze dają tam kropelkę kleju by się nie obluzował, no ale klej spękał, a w potencjometrze jedna nóżka już nie stykała.

Teraz wszystko ok. menu itp. :D

Ale pytanie dotyczące odbiornika i nadajnika ciągle aktualne. Czy ten odbiornik który podałem JETI REX 5 plus jest kompatybilny z tym nadajnikiem ?

No i inne pytanie Wiem z eto jest typowa aparatura lotnicza a ja potrzebuje ja do Kutra czyli do łodzi czy jest to problem ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie dotyczące odbiornika i nadajnika ciągle aktualne. Czy ten odbiornik który podałem JETI REX 5 plus jest kompatybilny z tym nadajnikiem ?

No i inne pytanie Wiem z eto jest typowa aparatura lotnicza a ja potrzebuje ja do Kutra czyli do łodzi czy jest to problem ?

 

a/ kompatybilne

b/ wszystko zależy jak podłączysz i jak będziesz sterował - ale generalnie - nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiem z eto jest typowa aparatura lotnicza a ja potrzebuje ja do Kutra czyli do łodzi czy jest to problem ?

Dla Ciebie raczej nie, ale może być to problem dla osób które nieświadome, że w pobliżu pracuje nadajnik na 35 MHz będą chciały latać niedaleko Ciebie :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tam gdzie będę pływał nie da się łatać to fajna przystań w lesie ;)

A co do przepisów na zawody nie wybieram się, a nawet jeśli to Zamienie aparaturę i odbiornik na inny .

Jeśli już jesteśmy przy odbiorniku JETI rex 5 plus to ma on 5 kanałów nie ma tu wyznaczonego specjalnego kanału ( złącza) na zasilanie to znaczy, że mogę podpiąć zasilanie do obojętnie którego z kanałów ? ( oczywiście przy zachowaniu biegunowości )

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaturka sprawdzona, odbiornik działa aparaturka śmiga bez zbędnego programowania podłączona do modelu pływającego gaz , ster idealnie :D

co do częstotliwości i przepisach, pierwsze słyszę aby częstotliwość 35 MHz jest zabroniona. Owszem częstotliwości 27kHz były używane( są nie jestem pewny ) przez policje i modelarze zmienili pasmo by nie było zakłóceń, ale zauważmy ze większość zabawek na radio bazują na częstotliwości 27KHz i 35KHz wiec niby co one są nielegalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W świetle prawa 35MHz używane powinno być wyłącznie do kierowania modelami latającymi, ale jak nie masz w pobliżu modelarzy to nie powinno być problemu.Jeżeli już będą inni to zapytaj na jakim kanale latają i podaj swój i będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotation - jeżeli koledzy piszą Ci że pasmo 35Mhz w świetle Polskiego prawa jest przeznaczone TYLKO do sterowania modelami latającymi to tak jest :) Pływać można na częstotliwościach 27, 40Mhz i 2,4Ghz.

 

Dlaczego tak wymyślono? Nie wiem... ale ma to swój plus. Modele lotnicze jak żadne nie tolerują zakłóceń i przeważnie źle się to kończy.

 

Latamy na 35Mhz z nadzieją że nikt w pobliżu, bez kontaktu z nami odpali jakąś łudeczkę i kogoś z nas - lecz nie siebie - strąci!

 

Modelarze lotniczy bardzo dbają o to aby nikogo nie zakłócić, mają wyuczone że muszą uzgadniać między sobą zajmowane kanały.

 

Musisz o tym pamiętać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.