Jump to content

Ładowarka Shark 20 problem z wyswietlaczem


Krzysztof

Recommended Posts

Jak w temacie problem polega na tym że po chwili pracy niektóre wyświetlane litery czy cyfry zaczynają przygasać a cześć świeci normalnie , jeżeli miał już ktoś taki problem proszę o wskazówki

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Nie wiem Krzysiek czy ten wyświetlacz nie ma gumek przewodzących łączących sam wyświetlacz z płytką elektroniki wyświetlacza, to wszystko jest złożone w całość i obudowane blaszką.Z tyłu blaszki od strony elektroniki są łapki tej blaszki przylutowane do płytki,Spróbuj odlutować i bardziej docisnąć do wyświetlacza.A najlepiej spisz typ wyświetlacza i odwiedź www.tme.pl .Będzie nowy i na 100% działający.Może tu coś znajdziesz http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=wy%C5%9Bwietlacz+lcd&idp=1#id_category%3D22%26search%3Dwy%25C5%259Bwietlacz+lcd%26md5%3Dt9343f0b32498ccda44fca156a2b8f3b7

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem Krzysiek czy ten wyświetlacz nie ma gumek przewodzących łączących sam wyświetlacz z płytką elektroniki wyświetlacza, to wszystko jest złożone w całość i obudowane blaszką.Z tyłu blaszki od strony elektroniki są łapki tej blaszki przylutowane do płytki,Spróbuj odlutować i bardziej docisnąć do wyświetlacza.A najlepiej spisz typ wyświetlacza i odwiedź www.tme.pl .Będzie nowy i na 100% działający.Może tu coś znajdziesz http://www.tme.eu/pl/kata...4fca156a2b8f3b7

 

Dzięki Sławku za podpowiedz tak naprawdę to nie wiem co mu jest ogólnie tak jak napisałem wyświetla dobrze przez chwile a później zaczyna świrować nie wiem czy to wzrost temperatury go boli czy coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Raczej to te gumki, po rozkręceniu ładowarki podłącz i delikatnie dociśnij wyświetlacz, jak sie poprawi to niestety gumki.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Napewno Krzysiek ktoś pomoże, wygląda na to że to seria LCM 1602-xxx ale może któryś kolega od mikrokontrolerów się wypowie bo ja akurat nie miałem styczności z wyświetlaczami.

Link to comment
Share on other sites

Jak znam życie to podejdzie niemal każdy wyświetlacz alfanumeryczny 2x16. Wszystkie jakie przewinęły się przez moje ręce były identycznie sterowane a różnice były tylko w rozmiarz płytki i raz spotkałem się z innaczej umieszczonym złączem. Trzeba było zrobić doprowadzenie drucikami. Jak się zasugerujesz tylko wymiarami płytki, ilością pinów w złączu i jego umiejscowieniem to pewnie 99,99% wyświetlaczy będzie pasować.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Taki wyświetlacz kosztuje około 15-20zł. Trzeba tylko tak jak Marek napisał zwrócić uwagę na wymiary i położenie gniazda oraz ew. ilość pinów. Może zrób zdjęcie tego wyświetlacza, podaj wymiary płytki, będzie łatwiej coś doradzić.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.