Skocz do zawartości

Ładowarka Shark 20 problem z wyswietlaczem


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Nie wiem Krzysiek czy ten wyświetlacz nie ma gumek przewodzących łączących sam wyświetlacz z płytką elektroniki wyświetlacza, to wszystko jest złożone w całość i obudowane blaszką.Z tyłu blaszki od strony elektroniki są łapki tej blaszki przylutowane do płytki,Spróbuj odlutować i bardziej docisnąć do wyświetlacza.A najlepiej spisz typ wyświetlacza i odwiedź www.tme.pl .Będzie nowy i na 100% działający.Może tu coś znajdziesz http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=wy%C5%9Bwietlacz+lcd&idp=1#id_category%3D22%26search%3Dwy%25C5%259Bwietlacz+lcd%26md5%3Dt9343f0b32498ccda44fca156a2b8f3b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Krzysiek czy ten wyświetlacz nie ma gumek przewodzących łączących sam wyświetlacz z płytką elektroniki wyświetlacza, to wszystko jest złożone w całość i obudowane blaszką.Z tyłu blaszki od strony elektroniki są łapki tej blaszki przylutowane do płytki,Spróbuj odlutować i bardziej docisnąć do wyświetlacza.A najlepiej spisz typ wyświetlacza i odwiedź www.tme.pl .Będzie nowy i na 100% działający.Może tu coś znajdziesz http://www.tme.eu/pl/kata...4fca156a2b8f3b7

 

Dzięki Sławku za podpowiedz tak naprawdę to nie wiem co mu jest ogólnie tak jak napisałem wyświetla dobrze przez chwile a później zaczyna świrować nie wiem czy to wzrost temperatury go boli czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Napewno Krzysiek ktoś pomoże, wygląda na to że to seria LCM 1602-xxx ale może któryś kolega od mikrokontrolerów się wypowie bo ja akurat nie miałem styczności z wyświetlaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to podejdzie niemal każdy wyświetlacz alfanumeryczny 2x16. Wszystkie jakie przewinęły się przez moje ręce były identycznie sterowane a różnice były tylko w rozmiarz płytki i raz spotkałem się z innaczej umieszczonym złączem. Trzeba było zrobić doprowadzenie drucikami. Jak się zasugerujesz tylko wymiarami płytki, ilością pinów w złączu i jego umiejscowieniem to pewnie 99,99% wyświetlaczy będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Taki wyświetlacz kosztuje około 15-20zł. Trzeba tylko tak jak Marek napisał zwrócić uwagę na wymiary i położenie gniazda oraz ew. ilość pinów. Może zrób zdjęcie tego wyświetlacza, podaj wymiary płytki, będzie łatwiej coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.