Skocz do zawartości

Problemy z nadajnikiem WALKERA 4


przema436

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum wiec sie przedstawie.Mam na imie Przemek 24 lata mieszkam pod Wrocławiem.Niedawno kupiłem mój pierwszy heli jest to WALKERA 4 (używany)Narazie latam tylko w domu i zauważyłem problem.Po właczeniu nadajnika i podpięciu heli do aku to co jakis czas jak heli stoi to podrygują mu serwa a po odejściu od niego na ok 3m ruchy serw są coraz wieksze.Po przekroczeniu 5 metrów heli się tak jakby wyłącza (nie ma zasięgu).Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu

1 sprawdź baterie w nadajniku

2 czy od początku tak robił? jesli tak to może mieć uszkodzoną kostke(żyro,odbiornik)

3 sprawdź akku w heli

4 sprawdź czy antena w nadajniku się nie odkręciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu

A kupied od kogod kogo znasz? Najprawdopodobniej wcisną ci z lekka kit. Bo jesli poszła ta "kostka" to chyba nie wiele się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu

Nie mam innego pomysłu co mogło się stać oprócz tej zepsutej "kostki" z całą elektroniką.

P S to drgają wszystie serwa czy jedno tylko? I czy śmigło ogonowe też startuje gdy serwo zaczyna drgać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie problem z zasięgiem.

Do sprawdzenia odbiornik jak i nadajnik.

Najprostrze, co możesz zrobić, to sprawdzić czy antena nadajnika jest dobrze połączona (w środku nadajnika), oraz sprawdzić lub bez sprawdzania wymienić antenę odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P S to drgają wszystie serwa czy jedno tylko? I czy śmigło ogonowe też startuje gdy serwo zaczyna drgać?

Drgają wszystkie serwa i wirnik główny i ogonowy tez poszarpują.

Najprostrze, co możesz zrobić, to sprawdzić czy antena nadajnika jest dobrze połączona (w środku nadajnika),

Dzisiaj rozkręce nadajnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinięta antena obniża zasięg, ale nie aż tak.

Nie widać na filmie na jaką odległość oddaliłeś się od modelu. Jeśli wyszedłeś do drugiego pokoju, to miał prawo się tak zachować.

Zasięg sprawdzaj na zewnątrz, najlepiej na jakiejś łące. Odchodzi Ci wtedy problem zakłóceń.

 

W używanym sprzęcie można podejrzewać jeszcze antenę odbiornika, że się gdzieś nadłamała i tego nie widać, bo jest w izolacji. Dzieje się tak często po kraksach. Mógł ucierpieć też sam odbiornik, ale wtedy jest raczej nie do naprawy.

 

Proponuję dla zasady wymienić antenę w odbiorniku na kawałek kabelka tej samej długości i grubości. Warto także sprawdzić czy kwarc w odbiorniku dobrze się trzyma w gnieździe, ale to raczej jest OK, bo by wariował podczas lotu.

 

W miarę możliwości sprawdź nadajnik i odbiornik przy pomocy innego sprawnego odbiornika/nadajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na filmie na jaką odległość oddaliłeś się od modelu. Jeśli wyszedłeś do drugiego pokoju, to miał prawo się tak zachować.

Oddaliłem sie na jakieś 6 kroków od modelu.Byłem w innym pokoju ale widziałem heli przez otwarte drzwi w lini prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Na weekend wezme heli na dwór i zobacze co i jak 8)

 

Czesc, mam ten sam model czyli Walkera 4 i problem powtarza sie. Wlasciwie to mam 2 modele, na zmiane sprawdzale nadajniki, odbiorniki i zasieg jest niestety bardzo krotki, czyli na otwartym terenie max 10 m !!! Moge sie nim pobawic w domu na zasiegu powiedzmy do 3 m ale to nie zabawa przywalic w meble. Na zewnatrz model jest w miare stabilny jak na moje umiejetnosci do zasiegu powiedzmy 5-7 m, po przekroczeniu tej odleglosci serwa zaczynaja wariowac i model czasami zaczyna sie krecic bez kontroli. Wspomne ze baterie sa naladowane, dobrej jakosci, antene odbiornika testowana. Probowalem zez latac nimi na 2 lipo ale raczej gorzej mu szo niz na fabrycznych Ni-Cad

Czy to normale w tym modelu, moze mialy wade fabryczna ? Mam na mysli serie wypuszczona na rynek bez odpowiedniej kontroli zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz stan akumulatorów odbiornika i nadajnika tzn weż woltomierz i podepnij kolejno pod nadajnik i odbiornik i sprawdz czy przypadkiem nie spada szybko napięcie w czasie pracy urzadzeń .Druga sprawa to kwarce może kiedys komus spadł kwarc i jest uszkodzony na tyle że przekłada sie to na zasięg.Najlepiej mieć komplet TX i RX na pojedyncza przemiane i podmienić dla próby.Ja swoim micro latam ze zwinieta antena jak w twoim na dworze na odległośc 100 m i jest OK a to brzdąc 20 cm.Moim zdaniem jedna z dwóch podanych przyczyn składa sie na problem z Twoja walkerą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.