Skocz do zawartości

Motocykl RC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na forum jestem nowy tak wiec jesli zrobie cos nie tak prosze o wyrozumialosc :)

 

A teraz do konkretow...

Planuje zbudować motocykl spalinowy :) mam wszystko co niezbedne / maszyny etc. / tylko brakuje mi pomyslu na 1 rzecz.

 

A mianowicie silnik :( jaki silnik wybrac? chodzi mi o male rozmiary (chyba jak najmniejsze), o to aby jego budowa nie byla podlozna (chodzi mi o najprostrze polaczenia za pomoca lancuszka silnika z kolem tylnym... i tu dylemat, szukalem i nic nie znalazlem...

 

Moze ktos z was zna silnik ktory spelni moje oczekiwania?

 

dodam, ze chce aby motor byl jak najmniejszy swoimi rozmiarami / cos takiego jak w linku zamieszczonym ponizej:

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1348,ducati-desmosedici-spalinowy-rtr-thunder-tiger

 

A moze ktos wie gdzie mozna dostac silnik uzyty w tym motocyklu?

 

Z gory dzieki za pomoc,

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

A może po prostu zadzwoń do chłopaków z modelarni i się zapytaj, przecież z Warszawy jesteś :)

 

Jasne, z tym, że chcialem zaczac przygode z Wami wszystkimi a ze mialem pytanie to zaczalem od niego :) a noz, widelec ktos bedzie wiedzial / ma doswiadczenie w budowaniu motocykli rc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A będziesz umiał takim motocyklem jeździć? A jeśli chodzi o silnik to jest to zwykły silnik samochodowy o pojemności 2,11ccm. Otwarta pozostaje kwestia odpalania silnika, szarpanka czy rotostart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz umiał takim motocyklem jeździć? A jeśli chodzi o silnik to jest to zwykły silnik samochodowy o pojemności 2,11ccm. Otwarta pozostaje kwestia odpalania silnika, szarpanka czy rotostart.

 

O jazde sie nie martwie :D silnik ten nie jest odpalany z szarpanki i to mnie zastanawia bo wiekszosc samochodowych silnikow z ktorymi mialem stycznosc wlasnie byla odpalana z szarpanki :) a jest jakis szczegolny model / producent ktorego wlasnie silnik 2,11ccm mozecie polecic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest zapewne odpalany przez rotostart co sugeruje widoczny na zdjęciu otwór w hmm... w dupce silnika :)

 

a co sadzisz o tych silnikach?

 

http://www.allegro.pl/item633882907_silnik.html

 

http://www.allegro.pl/item635927559_silnik_spalinowy_force_21r_3_5ccm_szybka_aukcja.html

 

warto sie zastanowic nad ktoryms z nich? po twoich wskazowkach ze jest to 2.11ccm chyba bardziej ten 1szy??

 

Pozdrawiam,

I dzieki za zainteresowanie i pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być koniecznie równo 2,11ccm , wystarczy w granicach 2-3ccm.

Tak na szybko mogę podrzucić to:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p962,silnik-protech-rg-15

 

I tu zaczynaja sie schody jak juz pisalem chcialbym silnik bez szarpanki / co ciezko zdobyc :) a co do pojemnosci to rozmiar tez sie liczy (im mniejszy tym lepszy dla mnie)

 

a co myslicie o tym? -wiem ze to lotniczy ale czy da rade go jakos przerobic?

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p387,silnik-os-max-15-la-tlumik

 

sa wogole takie o pojemnosci mniejszej? ~2ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy z silników samochodowych jaki jestes w stanie zdobyć ma pojemność 0,8cc,ale też moment obrotowy takiego maluszka jest bardzo znikomy.Ja proponował bym ci mimo wszystko silnik samochodowy(2,11cc palony z rotostartu).Jak na razie na allegro pustki-widocznie musisz poczekać.Silnika ze sklepu raczej nie warto brać ze względów ekonomicznych-na allegro dostaniesz nowy silnik za mniejsze pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy z silników samochodowych jaki jestes w stanie zdobyć ma pojemność 0,8cc,ale też moment obrotowy takiego maluszka jest bardzo znikomy.Ja proponował bym ci mimo wszystko silnik samochodowy(2,11cc palony z rotostartu).Jak na razie na allegro pustki-widocznie musisz poczekać.Silnika ze sklepu raczej nie warto brać ze względów ekonomicznych-na allegro dostaniesz nowy silnik za mniejsze pieniądze

 

To chyba poczekam :) no wlasnie widzialem ze ciezko dostac a ceny na allegro sa okazyjne mimo wszystko :D a masz moze jakis przyklad sklepowy (firma, model) ktorego warto szukac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja od razu kubeł zimnej wody na rozgrzany umysł wyleję. Odpuść sobie. I tak tego motocykla nie zbudujesz, wydasz pieniądze, ugrzęźniesz przy przeniesieniu napędu czy amortyzacji a nawet jak dobrniesz do końca to nie będzie to jeździć. Niedawno ktoś tu monstera chciał budować i chyba już mu zapał minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od razu kubeł zimnej wody na rozgrzany umysł wyleję. Odpuść sobie. I tak tego motocykla nie zbudujesz, wydasz pieniądze, ugrzęźniesz przy przeniesieniu napędu czy amortyzacji a nawet jak dobrniesz do końca to nie będzie to jeździć. Niedawno ktoś tu monstera chciał budować i chyba już mu zapał minął.

 

za sama pomoc swoja wiara w innych powinienes dostac bana na [global.network] :devil: szczerze to mysle ze zbuduje ten motor i bedzie on jezdzil :D a co do zapalu to nie mam 10 lat zeby zaczac gryzc ciastko i w polowie je wyrzucac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od kiedy zajmuję się samochodami RC a trochę to już trwa wielu chciało zbudować model od podstaw i co? I nic, nikt tego nie dokonał. Statystyka jest przeciw Tobie, niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zajmuję się samochodami RC a trochę to już trwa wielu chciało zbudować model od podstaw i co? I nic, nikt tego nie dokonał. Statystyka jest przeciw Tobie, niestety :)

 

Nie mozna bezgranicznie ufac statystykom :) moz ei tak bylo ale pamietaj ze kazdy czlowiek jest inny... chodzi mi o to zebys nie zakladal jak bedzie i nie ocenial kogos kogo nie znasz :)

 

Mam zamiar zrobic to moto i ma ono jezdzic i zbede do tego dazyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od wielu lat słyszę ten sam tekst w stylu "mam maszyny, brakuje mi tylko silnika". Akurat silnik to najmniejszy problem. Zacznij od planów najlepiej w 3D całego modelu abyś miał zwymiarowaną każdą część. Później zastanów się czy posiadanymi narzędziami jesteś w stanie każdą część wykonać. Oszacuj koszt materiałów i dolicz koszt zakupu części, których sam nie wykonasz (amortyzatory, sprężyny, sprzęgło, koła, opony itp.) i .... przekonaj się, że więcej cię to wyniesie niż kupno gotowego zestawu. Wielu już próbowało ... Mimo wszystko powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek: dla niektórych kasa się nie liczy (np. wyznawcy De Agostini) :lol: .

 

Swinkz: No cóż.. pozostaje ci zrobić na złość Przemkowi i zbudować motocykl. Oczywiście czekamy na relację z budowy. Spróbuj nam podać szacunkowy czas w jakim chciałbyś zbudować machinę (rok, dwa, pięć, dziesięć, ...) Po tym czasie się ciebie spytamy jak tam postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam zamiaru być ani trochę złośliwym. Jestem realistą. Mam w sumie kilkanaście modeli samochodów RC i wiem że budowa modelu który JEŹDZI a nie się TOCZY to potężne wyzwanie. Oczywiście jeśli koledze uda się zbudować ten motocykl i będzie on rzeczywiście jeździł to szczerze mu pogratuluję a może nawet jakąś nagrodę ufunduję?

Interesuje mnie jak kolega rozwiąże problem skrętu, wiadomo że sam skręt kierownicy nie wystarczy, trzeba jeszcze przeciwdziałać sile odśrodkowej poprzez położenie motocykla na bok tylko w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.