Skocz do zawartości

Kolejny rwd-5


stepek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!

Wykonałem model RWD-5 według planów pana Skazoo - model wyszedł prześliczny - obklejony taśmą i pomalowany lakierem w sprayu.

Model - wersja we wzniosem, ważący ok 550 g z dzwonkiem Tower Pro, postanowiłem oblatać.

Samolot zachowywał się dziwnie (mam na razie doświadczenia z Nemo i kilka godzin z Real Flight) - ciągnęło go do góry aż do przeciągnięcia. Ustawiłem wiec trymer maksimum w dół i jakoś zaczął lecieć delikatnie się wznosząc - zaznaczam że znacznie ster wysokości był pochylony w dół, niestety ciągnęło go strasznie w lewo. Gdy sterowałem samym sterem kierunku - model robił piękne koła, gdy zaś pociągnąłem nawet delikatnie SW na siebie samolot wyczyniał mniej więcej coś takiego gdyby zmiksować lotki i SW - czyli ciągnie go do góry i bardzo mocno w lewo, oznacza to wpadniecie w typowy korkociąg, a po dwóch zwitkach, lot w kierunku gruntu z przyspieszeniem ziemskim oraz ruchem obrotowym. Po kilku kretach zabitych w podobny sposób, przy różnym kącie ustawienia silnika, stwierdziłem że dam spokój - model bardzo ucierpiał (pomimo zalania dzióbka w żywicy), ale da się najprawdopodobniej naprawić.

Na koniec ostatnie zdjęcie modelu - film mam, ale będzie dopiero jutro, gdyż troszkę się zdenerwowałem i muszę wyciąć ścieżkę dźwiękowa tuż przed spotkaniem modelu z matką ziemią...

5268fd7ea1ea40b5m.jpg

 

Z góry dziękuję Państwu za pomoc i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synowi rwd zachowywał się podobnie, wystarczyło pochylić silnik w dół o parę stopni,czyli skłon, jak również wykonać wykłon w prawą stronę też parę stopni .Załóż podkładki pod śrubki mocujące silnik a wszytko będzie ok.

Tu masz wszystko dokładnie napisane jakby co...bo późna godzina...

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=183755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.