Skocz do zawartości

Pulso DL 60A++- vs. turnigy 60A ?


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chyba wybór padnie na tego bo bardziej sensownych opcji to nie widze,

tylko mam kilka pytań :

1. czy w ogóle jest to regulator lotniczy ???

2.Nie wiem czy wybrać tą wersje czy 60 A , o kilka zł droższa a 20A to dużo . Z drugiej strony moje aku. dają max. 44A , silnik teoretycznie max 30A , naprawdę to pewnie będzie o kilka A więcej..

3. Czy ktoś go używa ? Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze go nie używam ale jest już zamontowany w szybowcu Ventus 2bx (rozp.2600mm, waga do lotu ok. 1500g) i zasilać będzie ten silnik http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p1929,ray-c3542-05-pelikan i 6 szt. tych serw http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=51&products_id=2484&osCsid=cb9a53149804f548560529b22ef400eb

Czy w Twoim modelu będzie większy pobór porądu? Jak nie, to śmiało go instaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kilku regulatorów Pulso, różnej wielkości i wygląda na to, że maksymalny prad jest podany nawet z pewnym marginesem.

Za to zauważyłem jedną wadę (dotyczy tych z jednym plusem) - czasem lubią wrócić do swoich ustawień fabrycznych bez żadnej przyczyny.

 

Jeśli wagowo nie ma dla Ciebie różnicy, to pewnie, że kupić większy. Będzie miał mniejszy opór wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
EDIT :

Witam, poradźcie mi który regulator z tych dwóch wybrać ? Turnigy max daje 80A a pulso nie wiem . Pulso ma wysoką czestotliwość . Obydwa mająa odpowiedni bec , cena ta sama.

 

Zależy mi żeby nie robiły zakłuceń.

 

Mam Pulso 33A++ i robił duże zakłócenia. Zaliczyłem kreta bo odbiornik był zbyt blisko regulatora. Teraz odbiornik jest prawie 20cm od rygla i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to, że komuś spadł model który był ewidentnie nieoptymalnie wyposażony, wcale nie świadczy o regulatorze. Każdy regulator zakłóca i dlatego musi być daleko od odbiornika. Zresztą kolega Rabor zdaje się że doskonale o tym wie:

Zaliczyłem kreta bo odbiornik był zbyt blisko regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dzięki Pulso rozwaliłem doszczętnie model!

Podobno ten regulator miał zabezpieczenie termiczne? Mi to nie zadziałało, ugotował się regulator do tego stopnia że wszystkie scalaki z jego płytki się odlutowały! Straciłem całkowicie kontrolę nad modelem i z około 100m walnął w glebę. Easy glider pro do niczego się nie nadaje, aku rozwalone, tryby w serwach do wymiany. Wszystko dzięki ryglowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A pisałem kup Turnigy...

Nie ma co płakać nad rozlaną zupą.

Szkoda modelu i kasy, która z nim poszła.

Jak to powiadają: Co nas nie zabije, to nas wzmocni

Do drugiego modelu kup Tower Pro Mag8 30A.

U mnie śmiga w Junirze S Graupnera i póki co bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , jak już pisałem wybrałem pulso dl 60A++- (BEC 3A) . Mój model ma 4 serwa o max poborze prądu 1A ( ale dając rezerwe bedzie 1,5A ) . Sprawdzałem to miernikiem elektronicznym w ten sposób że : podpinam wszystko (prócz silnika -nie podpinam go bo narazie pocztą idzie) , miernik szeregowo w obwód między baterią a reglem . Ruszam wszystkimi serwami naraz we wszystkie strony. Miernik pokazuje ~ 0,9A rekordami 1A .

 

Mam taki problemik :(( . Gdy robię tak modelem przez 1 minutę to BEC w reglu (część przy kondensatorach) zagrzewa się do 55 *C (mierzone - mój miernik ma pomiar temperatury sondą którą wsuwam pod izolację , oczywiście nie dotykając żadnych metalowych części.) .

Czy jest to normalne ??? W paluchy niemal że parzy... Byłem z tym w serwisie , bo regiel nowka nawet na silniku nie kręcił. Oddałem na gwarancję z powodem przegrzewania się . Po odebraniu regla powiedziano mi że wszystko jest ok , nic sie nie grzeje (twierdzili że przez 15 min. chodził na silniku , zapewne silnik bez śmigła) . Ale nie dając za wygraną pokazałem w modelu jak wszystko gra i po minucie regiel gorący . Usłyszałem odpowiedź , że jest to normalne , że gdzieś ta cześć prądu (energii) musi uchodzić , tu w postaci ciepła.

 

Czy jest to normalne ? Jakoś nie chce mi się wierzyć że aż 55*C (bardzo grzeje w paluchy) to normalka . Wyraźcie swoją opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.