Skocz do zawartości

Nadajnik Lamy 4


tadeusz p.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżym"pilotem" Lamy V4.

 

Mam problem z roszyfrowaniem do czego służy w nadajniku gniazdo zasilające,te z boku po prawej stronie.

 

Założone mam akumulatorki i tu moje pytanie,czy moge ładować akumulatorki przez to gniazdo,wiem tylko ,przeczytałem to tu na forum,że nie wolno używać ładowarki z kompletu do czego innego jak do ładowania pakietów.

Może koledzy podpowiedzą gdzie szukać takiej informacji?

 

Acha lupke już przerabiałem i nic :(

 

Pzd. Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To gniazdo służy do ładowania pakietu w nadajniku bez jego wyjmowania. Plus jest w środku a minus na obwodzie. Oczywiście trzeba użyć odpowiedniej ładowarki na pewno nie tej z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale ładuje się nie zasilaczem tylko ładowarką. Zasilaczem można przeładować akumulatory co może doprowadzić do zniszczenia nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gniazdo służy do ładowania pakietu w nadajniku bez jego wyjmowania. Plus jest w środku a minus na obwodzie. Oczywiście trzeba użyć odpowiedniej ładowarki na pewno nie tej z zestawu.

 

Jakiego pakietu? :shock: W 0404 siedzi 8 zwykłych paluszków AA. Można je zastąpić Akumulatorkami, ale nigdy nie było opcji ich ładowania w aparaturze. To już wybór użytkownika. Fabryka zaleca zwykłe baterie alkaliczne.

Ta Aparatura ma opcję podpięcia do symulatora i gniazdko z odpowiednim zasilaczem służy do jej zasilania stacjonarnego. Baterie trzeba do tego chyba wyjąć.

Pod żadnym pozorem nie wolno ładować przez to gniazdo baterii, ani akumulatorów wewnątrz aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Madrian, co ty za głupoty wypisujesz. Przecież nawet gniazdo jest opisane jako "Charge" z opisem polaryzacji. Wprowadzasz ludzi w błąd !!!

Aha, w moim przypadku (nadajnik od Lamy V4 2,4GHz) minus jest na bolcu a plus na obwodzie czyli jak w nadajnikach Graupner/JR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie można ładować akumulatorki w nadajniku.

Nalezy jedynie użyć do tego celu ładowarki do akumulatorów NiCd lub NiMH w zależności jakie ogniwa zostaną włożone dostosowaną do tej ilości ogniw (8 szt.) i ich pojemności.

 

Każda modelarska ładowarka pakietów z delta pikiem pozwalajaca na ładowanie 8 ogniw i wyposażona we właściwy kabelek umozliwi ładowanie w nadajniku bez konieczności każdorazowego wyjmowania i np. ładowania "na raty" bo popularne ładowarki akumulatorów AA są najczęściej na 4 ogniwa.

 

pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to gniazdo jest podłączone bezpośrednio do zasilania nadajnika,bez jakichkolwiek układów elektronicznych.

 

Zakładając że tak jest do gniazda trzeba podłączyć ładowarke,kol.przemek_pc podał linki do ładowarek ale coś cena nie za bardzo :cry:

 

Tak sobie głośno myśle czy aby można jakoś "przerobić" normalną ładowarke do ładowania 8szt Aku.

 

Czas ład.będzie dłuższy ale odpadnie ład. na raty.

 

Pzd. Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to gniazdo jest podłączone bezpośrednio do zasilania nadajnika,bez jakichkolwiek układów elektronicznych.

 

Bez układów elektronicznych, ale nie do zasilania nadajnika tylko do akumulatorków. Nadajnik w momencie włożenia wtyczki odłącza się od zasilania.

Można to łatwo przerobić celem umożliwienia zasilania nadajnika przez to gniazdo.

 

Tak sobie głośno myśle czy aby można jakoś "przerobić" normalną ładowarke do ładowania 8szt Aku.

 

Co to znaczy normalną ładowarkę? Jeśi chodzi o taką do ładowania 4szt aku, to łatwo nie przerobisz. Łatwiej by było przerobić zasilacz 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZradek właśnie o to mi chodziło jak przerobić zasilacz 12V na ładowarke,czy można zastosować jakieś gotowe elementy gdż na elektronice nie za bardzo się znam.

Pzd. Tadeusz

 

Jeśli się nie znasz, to nie opłaca Ci się kombinować. Nie ma gotowych rozwiązań, bo takowe kosztowały by drożej niż ładowarka. Trzeba do tematu podejść metodą prób i błędów. Chodzi o ograniczenie prądu, jaki idzie z zasilacza do wartości jaką chcesz ładować akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nadajniku pomiędzy gniazdem a włącznikiem wlutowana jest dioda. Elekt jest taki że ładowarka nie widzi akumulatorków!!! Ja "doładowywuję" fabrycznym zasilaczem z zestawu przez gniazdo w nadajniku tylko w sytuacji awaryjnej. W normalnej eksploatacji ładowanie ładowarką modelarską w innym nadajniku, szkoda mi akumulatorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

Albo całkiem pozbyć się diody, która jak mi się wydaje jest tylko zabezpieczeniem akumulatorów przed zwarciem w gnieździe (np wpadła metalowa nakrętka) lub ograniczenie prądu ładowania tzw. awaryjnego (w przypadku ładowania ładowarką modelarską - to ona jest najlepszym zabezpieczeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ta dioda zabezpiecza nadajnik przed odwrotnym podłączeniem pakietu czy odwrotnym włożeniem akumulatorów a nie przed zwarciem. Przez nią często detekcja delta peak głupieje, Graupner w instrukcji do samochodowej aparatury XS6 zaleca ją zmostkować w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.