Skocz do zawartości

regulator- czy wytrzyma napięcie ?


piotr1982r

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakupiłem regulator napięcia GT 14.4V wymontowany z modelu samochodu e-savage

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?partNo=505&lang=pl i chciał bym za adaptować go do mojego modelu wędkarskiej łódki zdalnie sterowanej, łódka będzie napędzana dwoma silnikami klasy550 i chciałem zastosować akumulatory żelowe 6v 4,5 Ah czy moge podłączyć do nich regulator bez obaw o jego zniszczenie i czy będzie współpracował z aparaturą (nadajnik E-sky 0406A odbiornik EK2-0420A ) prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo osoba ktura mi sprzedawała ten regulator mówiła że jezdziła swoim modelem 20 godz

podejrzewam że koleś chciał ci powiedzieć że regulator ma 20g pracy za sobą.

 

czy ja osiągne chociasz 3-4 godz.pracy nie na pełnym gazie

 

nigdy nie miałem łodzi ale 2 silniki 550 to wezmą trochę prądu więc podejrzewam że 30min ci to może popływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze problem z dobraniem kanałów do sterowania modelem otóż chciał bym mieć gaz w lewym drążku (ustawienie gazu na dowolnym poziomie bez konieczności trzymania drążka przód -tył z regulacją obrotów ) a ster w prawym (pierwsze serwo i skręt prawo -lewo) mam jeszcze drugie serwo kture chętnie ustawił bym na dodatkowym przełączniku z prawej strony (tu potrzeba tylko niewielki ruch pozwalający wysypać zanete)

 

1-teraz regulator mam podpięty pod wejście B regulacja obrotów w prawym drążku (przy ruchu prawo -lewo )

 

2-serwo odpowiadające za sterowanie jest w lewym drążku podpięte pod 4

 

3-serwo wysypu zanęty mam w prawym drążku (ruch góra dół)podpięte pod 2

 

 

czy moge podpiąć BEC regulatora pod inne wejście czy lepiej nie bo może coś sie spalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....chciałem zastosować akumulatory żelowe 6v 4,5 Ah czy moge podłączyć do nich regulator bez obaw o jego zniszczenie i czy będzie współpracował z aparaturą (nadajnik E-sky 0406A odbiornik EK2-0420A ) prosze o pomoc i pozdrawiam

 

Jeżeli regulator ma BEC to może bardzo wcześnie odciąć napięcie do silników lub w ogóle przestać działać. Minimalne napięcie pakietów samochodowych to 7.2V i do 5.5V (przeciętne napięcie zasilania z BEC'a) ma trochę spadku napiecia na pakiecie i czasu na pracę. Przy zasilaniu 6V nie ma takiego marginesu. Miej to na uwadze podczas prób, abyś nie stracił kontroli nad modelem na środku jeziora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienic mod w mojej aparaturze :shock: ? a regulator ma wbudowany BEC chodzi mi tylko czy moge podpiąć go w inne miejsce bez obawy o uszkodzenie odbiornika

 

! MOD zmieniasz w ten sposob ze ze trza aparature rozebrac i potencjometry z grzechotkami pozamieniac.

A w temacie podlaczenia BEC-a z regulatora to tutaj nie masz wybotu, podlaczasz go do kanalu trzeciego, bo ten sam kabel dostarcza napiecia do odbiornika i, w druga strone sygnal sterujacy do regulatora.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dawno nie zaglądałem ale mam pytanie bo nie oriętuje sie w temacie ale regulator oryginalnie był zasilany dwoma pakietami 3300mAh 7.2V(na dwa silniki 500) a ja chce zastąpić je dwoma aku. żelowymi 6v 4,5ah czy akumulatory są słabsze od pakietów?, czy czas pracy będzie krutszy? http://www.allegro.pl/item638340598_regulator_e_savage_2_silniki_2_pakiery.html

 

czy mógł bym też podpiąc to wszysyko pod jeden akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego bo też chodzi o napięcie. Otóż chcę zastosować 12V 7Ah aku żelowy i regler E-Sky http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5826 . Pytanie jest takie: czy ten regulator wytrzyma napięcie z aku? Pisze że do 12V ale aku ma trochę więcej dlatego pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego bo też chodzi o napięcie. Otóż chcę zastosować 12V 7Ah aku żelowy i regler E-Sky http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5826 . Pytanie jest takie: czy ten regulator wytrzyma napięcie z aku? Pisze że do 12V ale aku ma trochę więcej dlatego pytam...

 

Podpinałem go pod pakiet 3S lipol, nie było problemów tzn. 12.6v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.