Skocz do zawartości

Półmakieta Tiger Moth , opinie


piotr22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów modelarstwa lotniczego .

 

Dziś chciałbym się dowiedzieć trochę o modelu Tiger Moth. Dokładnie interesuje mnie jak zachowuje się w powietrzu oraz czy warty jest tych pieniędzy . Ma on jedną bardzo dobrą opinię , ale chciałbym się o nim dowiedzieć nieco więcej . Każda informacja się dla mnie liczy.

 

Tu jest link do tego modelu (prezentuje się całkiem całkiem ) :

 

http://www.nastik.pl/phoenix-tiger-moth-4651-p-917.html

 

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj.

Mam 2 modele TIGER MOTH jednym z nich właśnie jest model z firmy PHOENIX.

Model godny polecenia ,bardzo solidnie zrobiony nie ma żadnych problemów z poskładaniem.

 

Do napędu modelu założyłem silniczek OS MAX 46 LA .Serwa na kierunek lotki i wysokość standardowe do gazu mikro.

 

Model lata bardzo ładnie tylko podczas pierwszych lotów jest trochę problem z wytrymowaniem modelu acha podwozie trochę podczas lądowania się wygina.

 

sn854865.jpg

 

Polecam zakup tego modelu naprawdę warto.Prezentuje się ślicznie.

 

sn853922.jpg

 

sn853943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedź .

 

Jeszcze myśle nad zakupem tego modelu , na filmikach lata bardzo fajnie .

Podobałaby mi się wersja nieco większa taka jak jest na zdjęciach ale to juz chyba własna robota.

 

A co do silniczka to mam właśnie os max 46 la więc teraz tylko kupić model.

 

PS : Mozna prosić o filmik z oblotu modelu oraz pare innych fotek , jeśli oczywiście nie ma problemu .

 

PS 2 : Zastanawiam sie jeszcze nad extrą 300 s i nad modelem tiger mont , który waszym zdaniem będzie lepszy? Musze dodać że mam już akrobata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent w instrukcji pokazuje żeby skrzydełka tz. połówki skleić ze sobą ja jednak tego nie zrobiłem chcąc mieć mniejsze skrzydła do transportu.

 

sn855388.jpg

 

sn855395.jpg

 

sn855396.jpg

 

Dolne skrzydło jest przykręcane śrubami do kadłuba od spodu tak jak widać na zdjęciu .

Z górnym skrzydłem był problem ponieważ po zmontowaniu skrzydeł do kadłuba podczas lotu mogły by się rozsunąć wiec dorobiłem tam takie blaszki przykręcane do profila skrzydła wkrętami i do baldachimu śrubkami m 3.Zapobiega to rozsunięciu się skrzydeł na boki .

 

Tiger Moth raczej jest do rekreacyjnych lotów ale akrobację jakąś tam wykręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zdjęcia , można prosić o pare zdjęć kadłuba ?

 

PS : Czy ma pan jakis filmik z tym modelem , ponieważ chętnie zobacze go w akcji.

 

PS 2 : Naprawde nie moge zadecydować oba modele są fantastyczne , mowa o extrze 300 s 46 i tigerze moth 46 , który model waszym zdaniem będzie najlepszy? :P :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 2 : Naprawde nie moge zadecydować oba modele są fantastyczne , mowa o extrze 300 s 46 i tigerze moth 46 , który model waszym zdaniem będzie najlepszy? :P :?:

Najlepszy do czego ? to są dwa modele z zupełnie różnych klas .... w jaki sposób można je porównać ?? Daj link do tej extry i wtedy można zobaczyć cenowo, jakiej firmy, itp. .....

Czy chodzi o tą http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1326 ??

ogólnie extrą na pewno będzie się trudniej latało ale można nią więcej wykonać ... to zależy od twoich funduszy , upodobań , umiejętności pilotażu itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.