Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

rafit czyli chodzi o to by jedna antena była w pionie a druga w poziomie i tą w pionie wystawić ponad pokład, dobrze rozumiem? kondensatory na silniku mam , a na odbiornik nie wiem jak by to wyglądało by je wpiąć , i jeszcze jedno bo może to jest istotne w miejscu gdzie mam odbiornik mam trochę plontaniny z kablami , czy ma to wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Byłem dziś popływać po przeróbce anten tzn. antena od odbiornika nad pokład i na sztorc , druga antena od satelitki pod pokładem prostopadle do pierwszej , zasięg poprawił się nie ziemsko , łódka wypłyneła na moje oko 300 m , prawie nie było jej widać , tylko światełka mrugające widziałem , podsumowując jestem bardzo zadowolony z zasięgu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się właścicielem takiej aparatury i po bojach z kabelkiem stwierdziłem ze jest prawdopodobnie uszkodzony . Na szybko polepiłem kabelek na scalaku RT232L i uzyskałem połączenie . Stwierdziłem ze jednak oprogramowanie jest ubożuchne brakuje mi expo i wielu inych do ktorych jestem przyzwyczajony z Futaby :) . Ale do obsługi prostego szybowca czy deproniaka wystarczy . Na RCgroups jest ciekawy opis używania palmtopa do programowania , zamierzam poeksperymenować . Koszt takiego palmtopa to ok 30 zł ,kabelek pewnie jakieś 5 zł. Dzięki temu można zabrać parę modeli na lotnisko i szybko przeprogramować lub zrobić korektę.

link do dyskusji

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=967207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje zakup tej aparatury do wersji ARF motoszybowca ASW-28 firmy Pelikan.

Jako, że to moje początki - proszę o wyrozumiałość.

 

Czy jest możliwość zaprogramowania aparatury tak, żeby przy lądowaniu lotki pełniły rolę klap, i czy w tym celu należy dodatkowo zakupić 2 przewody Y które podłączymy do 5 i 6 kanału ? Odbiornik zasilany jest prądem w zakresie od 4.5 do 7 V czy podłączając zasilanie z pakietu Li-Po o wartości 7,4V można uszkodzić odbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]Czy jest możliwość zaprogramowania aparatury tak, żeby przy lądowaniu lotki pełniły rolę klap, i czy w tym celu należy dodatkowo zakupić 2 przewody Y które podłączymy do 5 i 6 kanału ?[...]

Tak, można. Używasz do tego miksera w nadajniku. Konfigurujesz wszystko z poziomu programu t6config (oczywiście musisz mieć kabel aparatura <---> PC a aparatura musi być podłączona do komputera).

Kabel Y jest Ci potrzebny jeśli nie używasz miksera w nadajniku tylko podłączasz lotki pod jeden kanał odbiornika (spróbuj sobie wyobrazić jakbyś niby miał podłączyć dwa kable Y do serw lotek i odbiornika? Trzyma się kupy? nie sądzę). Jeśli używasz miksera to podłączasz każde z serw lotek na inny kanał. Ustawiasz mikser tak, że na drążku masz lotki a na potencjometrze klapolotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja testowa programatora lotniskowego już działa. Za kilka dni opublikuje jak to zrobić , zainteresowanych proszę na PW . Koszt wykonania samodzielnego jest niewysoki . Programator oparty jest na PALM III który kupiłem na allegro . Trochę roboty było z opanowaniem komunikacji w normie TTL i RS i dorobienie kabelków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chyba znalazłem rozwiązanie dla nas :lol: , na drągu są zmiksowane silniki , na potencjometrach mam pełen zakres serw , na SW ( pstryczek ) ustawiłem ograniczenie mocy silników 50% , dobre wykorzystanie SW gdy nie potrzebuje mocy ( bezwietrzny dzień) włączam 50% mocy silników , dłużej wytrzyma bateria , gdy potrzebuje moc przełączam i mam 100% mocy . Teraz zostało tylko coś zrobić z drugim drągiem ponieważ gdy ruszam drągiem reagują silniki , można by było to zostawić ale myślę też na odłączeniu kabli od drąga , jak pamiętam jest tam w środku złącze które chyba tylko by należało wypiąć i po sprawie

 

Chciałbym na drążku na którym reagują silniki bez konieczności trzymania drążka - ( cała naprzód lub cała wstecz - bo teraz mam na obu drążkach sterowanie silnikami - nie wiem dlaczego??? ) zrobić włączanie oświetlenia przy wykorzystaniu switcha. Ruch drąga który zostaje w tej pozycji i nie odbija w dół włącza oświetlenie nawigacyjne- ruch draga w górę włącza szperacz a wyłącza w tym momencie oświetlenie nawigacyjne. Czy ktoś mógłby mi pomóc tutaj lub na gg albo podesłać odpowiedni plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rc-switche mają zazwyczaj potencjometr do ustawienia momentu włączenia. Jednak może być problem z typowymi konstrukcjami. Jeden z nich musiałby działać odwrotnie. Łatwiejszy do uzyskania będzie taki efekt:

drążek na dole - światła wyłączone

drążek w neutrun - światła pozycyjne

drążek na górze - światła pozycyjne + szperacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak jak chciałem tzn. po lewej mam gaz i jest mix na 2 silniki ( kanał 1 i kanał 2) i jest ok. Po prawej na drążku na kanale 3 mam bez opcji powrotu możliwość włączania oświetlenia nawigacyjnego i szperacza ale teraz nie wiem znowu jak do tego co mam teraz - ustawić na pozostałych 3 - kanałach - 2 serwomechanizmy na potencjometrach. Jeżeli ktoś by chciał pomóc i przerobić ten plik wsadowy jaki mam - będę wdzięczny. karambolis8 - wszystko to fajnie co piszesz ale nie wiem jak to trzeba by ustawić .... Idea jest oki chodzi o sposób takiego ustawienia. Mogła by to być alternatywa do tego co już mam .Z momentem włączania na potencjometrze ( podkówce ) na switchu nie mam problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wsad do aparatury i jej konfigurację, to nie potrafię pomóc. Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, ale ja nie widzę tu żadnej konieczności do programowania nadajnika. Podłączam kabelkiem Y dwa RC-switche do odpowiedniego kanału w odbiorniku, ustawiam potencjometrami momenty włączania poszczególnych rc-switchów i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy jednak ....Hobby Kinga nie da się nie zaprogramować do celów jakie ma spełniać bo przy ustawieniach dafaultowych nie będę miał funkcji jakie chcę mieć, a potrzebuję jak pisałem 2 mixy + 2 serwa+ 1 kanał minimum na oświetlenie. Dzięki za chęć pomocy ale ty mi piszesz tylko o oświetleniu a to dla mnie za mało... Będę próbował dalej sam. Na teraz brakuje mi tylko jednego kanału na drugi zsyp ale jak się uprzeć to może tak zostać i będzie na jednym kanale otwieranie dwóch komór zanętowych przez kabel Y właśnie jednocześnie tylko nie bardzo wiem jak to zrobić żeby serwa pracowały obydwa w jednym kierunku. Ustawiam rewers ale nie bardzo to pomaga.... Zostaje chyba tylko serwo revers lub przelutowywanie kabelków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.