Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja coś powiem o tej aparaturze.

 

Kupiona dla kolegi i oczywiście nie działała poprawnie. Nie wiem czy to wina HK, czy kolegi, który podłączył ją do prostownika.

 

Dziś zabrałem się za naprawę. Niestety zmiana softu nie naprawiła do końca problemu, na szczęście ruszyły dwa dodatkowe kanały. Ogółem działają kanały: 4, 5, 6. Aby aparatura była użyteczna należało przelutować 4 - obroty, 5 - wysokość, 6 - kierunek. Z totek na razie nie korzystam. Straszną mękę miałem z wyregulowaniem tego wszystkiego... Na chwilę obecną działa jako tako, choć kanały 5 i 6 czasami się zacinają. Potestuję i zobaczę. Może nie rozbiję modelu do czasu kupna TGY 9x.

 

Ciekawie wykonane są trymery analogowe - myślałem, że jest to np. dodatkowy potencjometr, a to po prostu "konstrukcja" obracająca potencjometr od drążków.

 

Rozkładając aparaturę na czynniki zauważyłem, że są wykonane otwory na przełączniki od rewersów. Wydaje mi się, że można by (jeśli ktoś chce) dokupić przełączniki i rezystory SMD (opór trzeba by dobrać doświadczalnie lub taki jak w wersji z 4 kanałami), może by coś takiego zadziałało, chyba, że wyłączyli te funkcje w procesorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
[...]Niestety zmiana softu nie naprawiła do końca problemu
Masz na myśli wgranie ustawień, tak? Bo z tego co się orientuję to nie istnieje sposób na flashowanie tej aparatury.

 

[...]Straszną mękę miałem z wyregulowaniem tego wszystkiego
Nie Ty jeden. Ale jak już się ustawi to latać i latać i latać ;) Pamiętaj że to aparatura niskobudżetowa, która jednak posiada rozbudowane możliwości jak na swoją cenę.

 

[...]Ciekawie wykonane są trymery analogowe - myślałem, że jest to np. dodatkowy potencjometr, a to po prostu "konstrukcja" obracająca potencjometr od drążków.
To prawda - proste jak budowa cepa i w sumie sprytne rozwiązanie. Tam się zwyczajnie nie ma co popsuć.

 

Rozkładając aparaturę na czynniki zauważyłem, że są wykonane otwory na przełączniki od rewersów.[...]
Jeśli byś coś z tym kombinował to koniecznie opisz na forum. Myślę, że nie tylko ja chętnie bym dołożył taką funkcjonalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wgranie ustawień, tak? Bo z tego co się orientuję to nie istnieje sposób na flashowanie tej aparatury.

Dokładnie to chodziło mi o wgranie ustawień początkowych.

 

Rozkładając aparaturę na czynniki zauważyłem, że są wykonane otwory na przełączniki od rewersów.[...]

Jeśli byś coś z tym kombinował to koniecznie opisz na forum. Myślę, że nie tylko ja chętnie bym dołożył taką funkcjonalność.

Mogę się tym zająć (jak tylko wrócę z wyjazdu), tylko przydałoby się, by ktoś kto ma aparaturę 4 kanałową HK podał mi wartości przy przełącznikach. :)

 

Jak nie, to sam poszukam jak tylko wrócę do domu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super temat ,.. poprzednie strony były bardzo pomocne.

Aparaturka zainstalowana, wszystko chodzi jak trzeba, jednak mam problem z ustawieniem wychyleń.

 

Chciałem zaprogramować aparaturę pod samolot.

tryb aero - wybrany

model2 - wybrany

 

 

i tu pomimo ustawień Endpointów dla kanałów od 1 do 4 na poziomie 120% oraz Dr na 100 zarówno dla On i Off, drążki nie wychylają się do końca. W jednym kanale wychylenia są do tych dwóch kresek, w innym kanale do połowy zielonego paska to maksymalne wychylenie, a dla przykładu w kanałach 5 i 6 (potencjometrów) gdzie ma endpointy na 100% wychylenia mogę ustawić na maxa - całe zielone paski znikają.

 

Ktoś wie o co chodzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodi, a kalibrowałeś aparaturę? W programie DigitalRadio robisz to bardzo prosto (jest dedykowana opcja). Nie orientuję się niestety jak to zrobić w t6config ale widziałem gdzieś na forum wpisy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem za bardzo jak skalibrować. Próbowałem tym programem t6recalibrate,

http://www.sendspace.pl/file/d704f265b83ed99ba17c176

ale za bardzo nie rozumiem tego softu.

Ma ktos może instrukcję jak to zrobić?

Gites widzę, że masz tę apkę T6A, jak ją kalibrowałeś (jeśli kalibrowałeś)?

Czy tym programem, o którym wspominasz można skalibrować t6A? Czy mogę prosić o link do softu i instrukcji?

 

Czy w ogóle ktoś miał podobny problem z wychyleniami jak ja? Będę wdzięczny za podanie rozwiazania jak sobie z tym poradzić i ustawić maksymalne wychylenia drążków, tak aby zielone paski znikały w zupełności.

Przewertowałem forum i "wujka" google i nic konkretnego nie mogę znaleść :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam T6A. Z programem t6config mam same negatywne doświadczenia i dlatego zdecydowałem się wybulić AŻ 2 dolary i zakupiłem wspomniany DigitalRadio. Porównywanie go do t6config nie ma sensu bo to jak osobówka vs. bolid. Z Programem dostaniesz krótką i zwięzłą instrukcję w PDFie. Masz w niej również opis kalibracji. Sorry, ale za $2 to się nie ma nad czym zastanawiać ;)

A tutaj opisałem parę programów do obsługi HK-T6A:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/16932-software-do-obslugi-hk-t6a/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

właśnie założyłem konto na paypal i czekam na weryfikację.

Sprawdzę jak działa demo Digi.R. i jak ok, to jutro kupię ten programik i pobawię się w kalibrację :)

wygląda nieźle i już na pierwszy rzut oka jest bardziej przyjazny niż t6config...ciekawe jak wychylenia będą wyglądały w tym progsie...

 

konto na paypal przyda mi się też do zakupów na hk .. mają tam parę rzeczy, które potrzebuję za dobrą cenę ... :twisted:

3serwa, 2 odbiorniki, ładowarka, lipol, kamera, za łączne 280 pln z przesyłką w cenie? hue hue i like it :)

 

dam znać czy ten DigitalRadio dał radę ...jak nie, to pomęczę Cię dalej Gites, ok? :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać czy ten DigitalRadio dał radę ...jak nie, to pomęczę Cię dalej Gites, ok?
Nie ma sprawy. Swoją drogą jestem ciekaw dlaczego ludzie nadal próbują używać t6config tracąc przy tym mnóstwo czasu, jeśli mają do dyspozycji znacznie lepszy program w zasadzie w cenie piwa / lodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj adamek995, jeśli się orientujesz jak podłączyć serwa to nie ma co Ci opisywać krok po kroku - szkoda klepania w klawiaturę. Załączam za to dwa zrzuty ekranu z ustawieniami flaperona w moim AXNie. Jak pewnie zauważyłeś, ja do sterowania klapami wybrałem sobie potencjometr B (ten po lewej stronie). Oczywiście to jest mój wybór a Ty jeśli masz taki kaprys to sobie ustawisz na potencjometrze A (ten po prawej). Zwróć też uwagę, że ja mam serwa od lotek na CH1 i CH5, co ma potem odzwierciedlenie w ustawieniach mikserów. Kolejna uwaga to to, że kanały lotek muszą być zanegowane względem siebie (jednen na "normal", drugi na "reverse"). Aha... oczywiście wszystko powyższe ma sens przy założeniu, że serwa lotek podłączone są do dwóch osobnych kanałów (inaczej... nie używamy rozdzielacza / kabla "Y").

Powodzenia

 

AXN_flaperon_main.jpg

 

AXN_flaperon_mixers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że wszystkie zmiany ustawień możesz śledzić na bieżąco na włączonym modelu. Od razu widać czy stery chodzą w dobrą stronę. Używam tego samego programu co Gites a nawet tak samo miksuję klapolotki. Nie udało mi się tylko zróżnicować wychyleń lotek góra-dół. Chodzą symetrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że lotki powinny wychylać się niesymetrycznie, tzn. w górę około 2x bardziej niż w dół, choć może źle pamiętam i ma być na odwrót. Nie to jest w tej chwili ważne ale samo miksowanie. Próbowałem to zrobić przy klapolotkach ale się nie udało. Ustawiałem wartości wychyleń i oddziaływań mikserów ale zawsze coś było nie tak. Myślę, że przy samych lotkach da się to osiągnąć ale przy klapolotkach to już nie. W ogóle to bardzo mi brakuje jeszcze jednego miksera w tej aparaturze, można by np. delikatnie zmiksować z lotkami ster kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-mir, pokombinuję coś w wolnej chwili. A co do jeszcze jednego miksera to zgadzam się całkowicie. Jak się zrobi np. wspomniane klapolotki to drugi potencjometr staje się bezużyteczny właśnie ze względu na brak dodatkowego miksera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :)

 

a jesli chodzi oo te rewersy to wychodzi na to ze na każdym kanale są włączone? tylko na 4 wył? Ja teraz mam właczone rewersy na tych kanałach gdzie są lotki tzn 1 i 5. Jesli chodzi o ten program którego Pan używa to nadaje sie on do HK 6ch bo bardzo przyjemny sie wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamek995, a popatrz sobie o czym ja pisałem z Yodi, parę postów wyżej ;)

A to czy używasz rewersów czy nie zależy wyłącznie od tego jak masz umieszczone serwa w modelu. W moim przypadku akurat tak się złożyło że na wszystkich kanałach prócz steru kierunku serwa pracują "odwrotnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu tę aparaturę i mam pytanie odnośnie ładowarki , co trzeba użyć aby ładować akumulatorki , posiadam zasilacz od ładowarki (Model: DSA-20R-12FEU 120180 , Input: 100-240V~50/60Hz 0.7A , Output: +12V --- 1.5A ) czy nadawał by się do ładowania ? Jeżeli nie proszę podajcie jakąś w miarę tanią ładowarkę. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.