Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

O mało nie popełniłem z rozpędu błędu bo chciałem dokupić sobie odbiorniki 3ch ale one też nie chodzą z tymi aparaturami tylko z pistoletem

Ja zamówiłem 2 ale całe szczęście zdążyłem je anulować z zamówienia. Powinni zrobić jeden uniwersalny system, a nie 3 różne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja też mam pytanie. Czy w przypadku gdy nie udałoby mi się zaprogramować aparatury (nie mam jej) to czy 4 głownie kanaly chodza normalnie? Czy naprawde tak strasznie trudno podłączyć ją do komputera? Da sie na niej zrobic klapy czy chowane podwozie ?

 

P.S. Czy jest jeszcze jakiś polski sklep który sprzedaje tą aparaturę? Zna ktoś ten sklep ??http://modelflyrc.com.pl/index.php bo jedynie tutaj znalazłem ta aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Robert: Nadajniki serii X współpracują tylko z odbiornikami do serii X, tak jak 3 kanałowy tylko z pistoletem. Pytałeś o 5 i 6 kanał co opisywałem na forum wcześniej, chyba nawet w tym wątku ...

 

Razor - jak masz możliwość kupienia MX-12 w dobrej cenie to ja bym brał, jeżeli chcesz kupować nową to sobie odpuść, niedługo mają powrócić moduły HK a więc znowu wrócimy do body Turnigy jako "high class"

 

Marcin: Niestety ale taka myśl techniczna, nie ma co narzekać, taniej wychodzi kupić kilka nadajników niż jeden typu spectrum ...

 

Paweł: wszystko jest kwestią zainstalowania sterownika, aparatura przychodzi gotowa do użycia. Ja mam włączone wszystkie 6 kanałów, wliczając podwozie i klapy. Tylko ten sklep w PL ma te aparatury chyba, w każdym razie tylko tutaj widziałem

 

Ja jestem pod wrażeniem chińskiej myśli technicznej, a dokładniej ceny, gdyby jeszcze tylko co by tak łatwo było się pozbyć mysli małych chińskich dzieci w fabrykach ... Ale te firmowane i tak są robione w krajach "3-go świata" ...

 

Moje zdanie na temat tej aparatury znacie, jest prosta - logiczna, uczy dokładności i myślenia. Za cenę jednego spectruma można kupić kilka takich aparatur co dla modelarni jest istotną sprawą. Jak widać dla podstawowych celów 4kanały, klapy, podwozie i brak kolizyjności za 35$ - mamy dobry start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam odpowiedni sterownik! Znalazłem go na rcgroups.com , jest niby do jakiegoś gps ale sprawdza się idealnie jako sterownik do tego kabla:)

Oto link:

http://data.versiontracker.com/drivers/auto/leadtek/gps/9450/Leadtek_GPS_USB_Driver.zip

Jeśli ktoś jeszcze miał ten sam problem, to ten sterownik mu pomoże:)

I dzięki za rady i pomoc.

 

Hej,

Potwierdzam że ten sterownik pomaga. Mam Vistę i żaden ze sterowników nie działał. Próbowałem ten ze strony mycoolheli.com, ten ze strony prolific'a, próbowałem ten niby pasujący do Vista... nic. Efekt był taki że kabel był widoczny w każdym przypadku (czerwona dioda na wtyczce się świeciła + widoczne urządzenie na liście w panelu kontrolnym -> itd.) ale po uruchomieniu T6Config przestawał reagować (żeby nie napisać "wieszał się") po wybraniu właściwego dla tego urządzenia portu COM.

Jak ostatnią deskę ratunku wykorzystałem sterownik znaleziony przez Pawła K. Odinstalowałem niekompatybilny z T6Config sterownik (piszę "niekompatybilny" bo urządzenie zostało poprawnie zarejestrowane w systemie więc pewnie sterownik działa ok), po czym zainstalowałem ten z linku Pawła K. i działa... nawet nie musiałem restartować Visty - zadziałało za pierwszym razem.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję że te dodatkowe informacje pomogą kolejnemu posiadaczowi aparatury 6ch ze stajni HobbyKing.

Pozdrawiam,

Gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem instrukcję do oprogramowania od tej aparatury i jednej kwestii nie mogę zrozumieć (nie ma to jak engrish ;) ). Po co dokładnie jest przycisk "GETUSER". Nazwa tajemnicza a zastosowanie jeszcze bardziej niewyjaśnione (sczytuje dane z aparatury czy je do niej wysyła?)

Dodatkowym pytaniem jest: Jak się sczytuje dane z aparatury a jak się zapisuje dane do aparatury? (krok po kroku)

Gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączamy aparature, wciskamy get user, a teraz save, zapisujemy jako "kopię"

 

Gites jeśli możesz podeślij młodemu swój plik działający bo coś mi nie pasuje z tą jego aparaturą ...

 

Edit: Albo może na jakiś serwer i wlep nam tutaj link dla mode 1 o ile taki masz, ja tutaj podaje dla Mode 1 mój plik od P-47

 

http://hotfile.com/dl/27259396/fa82ea9/p-47.html

 

Plik ma 6 kanałów, throttle cut oraz D\R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie bindyje ta aparaturę? Wkłada się zworkę pod bat, regiel z akku pod 3 i sie włacza aparaturę z wciśnientym guziczkiem na nadajniku? Proszę o szybka odpowiedź bo już nie moge się doczekać.

 

P.S. Gdzie jest w tym odbiorniku z zestawu +,- i sygnał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas trenowania na symulatorze, zauważyłem że połączenie "gniazdo w aparaturze" <--> "wtyczka kabla komunikacyjnego" jest strasznie badziewne. Średnio raz na 10 minut muszę docisnąć wtyczkę do gniazda - inaczej przestaje kontaktować. I od razu wyprzedzę pytania... nie, nie rzucam aparaturą, nie skaczę ani nie bujam się na boki podczas latania w FMS :D

Czy ktoś się z takim czymś spotkał... a jeśli tak to może ma swój patent na tą uciążliwość? Bo ja już powoli myślę o zastosowaniu innego standardu połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konfig gitesa nie pomógł ...

Ok, to może opisz krótko jak ją doprowadziłeś do tego stanu. Czasem łatwiej jest rozwiązać problem jak zna się jego przyczynę. Bawiłeś się ustawieniami w T6config a może kalibrowałeś w Windowsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam kombinowałem w windowsie, ale tam nic nie reagowało ,

W t6 sie nie bawilem

A w ogóle kiedykolwiek widziałeś w T6config, że zielone słupki się ruszają kiedy ruszasz gałami na aparaturze? Inaczej... czy kiedykolwiek mialeś poprawnie podłączoną aparaturę w T6config?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.