Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

tytuł tematu nie wskazuje na to radyjko pierwsze więc się podepnę.. mam apkę hk ale tą komputerową werjsa 6x (teraz już są 7x) i mam problem z zasięgiem.. ~50m .. co może być tego przyczyną? w nadajniku wszystkie kabelki się trzymają w odbiorniku to samo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć. Jestem początkującym i chciał bym was prosić o pomoc. A mianowicie chodzi o aparaturę tak jak w temacie. Przeczytałem bardzo dużo na temat problematyki tej aparatury ale nie znalazłem rozwiązania. W istocie rzeczy problem może być bardzo mały ale czy da się go rozwiązać.

Mianowicie instalacja sterowników jak i oprogramowania przeszła bez zakłóceń. Aparatura działa ponieważ zielone paski się ruszają. Zrobiłem na początku kopie żeby móc wrócić do poprzednich ustawień. Zmieniłem kanał 2 w Revserve coś poszło niezgodnie i nie działa. Aparatura rozprogramowałem. Zrobiłem load i ustawienia wróciły ALE nie wiem skąd te ustawiani jakieś z kosmosu się wzięły i takie zostały od tej pory chce wprowadzać zmiany nie ma takiej możliwości. Żadna zmiana nie działa ściągnąłem początkowe ustawienia program wczytuje ale nie są widoczne na aparaturze. Innym słowie jakakolwiek zmiana nie jest wprowadzana ale kanał działa tylko 4 i na dodatek 50%. Jaka może być przyczyna tego. Powtarzam że temat nie był ruszany na forum czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wasze nadajniki HK 6 ch też tak żrą baterie? Bo tak to chyba trzeba nazwać. Wkładałem do nadajnika baterie alkaliczne i najwyżej słabą godzinę i już dioda na czerwono świeci. Wymieniłem na Ni-mh i jest jeszcze gorzej. Świeżo ładowane i już na starcie dioda pomarańczowa a araz potem czerwona. W domu pomiar i na włączonym nadajniku każdy akumulator ma po 1,24 do 1,27V czyli ok. Sumaryczne 10,1 a dioda juz czerwono, a na pewno pomarańczowo. Strach latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

żeby pograć na symulatrze to musze najpierw zainstalować ten sterownik http://www.flysky-cn.com/...-CT6ADriver.rar sterownik

potem podpiąc kabel z aparaturą do komutera i stosować się do tego przepisu Instrukcja Instalacja (sterownik do kabla USB należy zainstalować jeszcze).

1. Zainstalować PPJoy (np. z www.geocities.com / deonvdw / PPJoy.htm).

2. Dodaj nowe Joystick w górę listy wyboru wybierz "Virtual Joystick" i kliknij "Dodaj".

3. Następnie kliknij przycisk "Mapping", "Dalej", zestaw 6 osi, 0 i 0 Buttons to POV.

4. Zmień Axis3 do przepustnicy i Axis4 do steru, kliknij przycisk Dalej-> Next-> Next-> Zakończ. Kliknij przycisk Gotowe, w pobliżu instalacji Joystick.

5. Rozpakuj T6sim_b01.zip w dowolne miejsce.

6. Można podłączyć kabel USB do komputera i radia.

7. Teraz rozpocząć T6sim.exe

8. Wybierz port używany przez kabel, i kliknij przycisk "Open COM".

7. Włącz radio i sprawdzić, czy odpowiedź na suwaki.

8. Wybierz Virtual Joystick z listy rozwijanej.

9. Zamknij T6sim (to spadek do paska zadań).

10. Kalibracji Windows Virtual joystick w panelu sterowania (ikona pada).

11. Start symulator, wybierz joystick, map i to FLY!

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , jestem nowy na forum , szukam pomocy przy instalowaniu aparatury Hobby Kinga , jak podał ertman_176 na początku tematu , sterownik i program mam zainstalowane , ale nie widzi kabla ,bo nie ma sterowników , myślę że teraz jeszcze trzeba wrzucić plik w wind/sys32/drivers i zobaczy kabel,a nie wrzuciłem go bo nie umiem go znalezć , szukałem na tym forum z linku który podał ertman_176 ale klikam na dowlad i nie otwiera mi , bardzo prosiłbym by ktoś podesłał mi na pocztę plik i pomógł mi zainstalować tą apkę ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się po paru dniach walki :jupi: sterownik który podał Paweł K. zadziałał , teraz uczę się obsługi radia i programowania, wiem że te radio nie ma polskiej instrukcji , a może ktoś polecił by jakąś instrukcję podobną bym mógł poczytać ? byłbym bardzo wdzięczny ,dzięki Paweł K. za sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko ładnie pięknie, zainstalowałem sterownik, restart, zainstalowałem T6, restart. Podłączyłem kabel, zmieniłem COM z 30 na 2. uruchomiłem T6, ustawiłem port COM2. Super, apa działała, soft pokazywał wszystkie wychyły do czasu...gdy nie zmieniłem w opcji na Mode2. teraz wychyla się lewy drążek od prawej do lewej a reszta nic.

 

Co jest nie halo :roll:

 

clipboard01ew.jpg

 

[EDIT]

 

Już jest halo, poustawiałem różne tryby dla Heli, na końcu na ACRO i tak kilka razy, w końcu wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jaka może być przyczyna że nie działa 5 i 6 kanał ?[...]

Ja stawiam na błędne ustawienia PPJoy. W tym przypadku źle zmapowane (nie wiem jak to poprawnie nazwać) są sygnały z pokręteł aparatury z nazwami w programie.

Niestety nie mam przy sobie laptopa z zainstalowanym PPJoy więc piszę z pamięci a co za tym idzie mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gites, ale mi nie chodzi o to jako symulator, więc PPJoy chyba nie jest do tego konieczny ? :> - Po prostu myślałem, że jeśli mam 5 i 6 kanał 0-1 to podłączę serwo które będzie sterowało położeniem kamery w osi Y. Jednak jak "pstryczki" nie działają to ta opcja odpada ;)... Dlatego własnie pytanie - czy to się da ustawić w T6config ?..

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gites, ale mi nie chodzi o to jako symulator[...] .
Ok, nie doczytałem.
Dlatego własnie pytanie - czy to się da ustawić w T6config ?
Jeśli nie tam to gdzie? - takie pytanie retoryczne. Jedyne co mogę polecić to wgranie wcześniej z'backup'owanych ustawień fabrycznych... bo chyba zrobiłeś sobie backup zanim zacząłeś kombinować z ustawieniami 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba zrobiłeś sobie backup zanim zacząłeś kombinować z ustawieniami 8)

niestety - zanim się zorientowałem że nie ma nigdzie przycisku "save" to juz było za późno ;-)... Ale nie ma problemu - kumpel ma taką samą apkę i pewnie fabryczne ustawienia gdzieś ma ;-)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba zrobiłeś sobie backup zanim zacząłeś kombinować z ustawieniami 8)

niestety - zanim się zorientowałem że nie ma nigdzie przycisku "save" to juz było za późno ;-)... Ale nie ma problemu - kumpel ma taką samą apkę i pewnie fabryczne ustawienia gdzieś ma ;-)

 

pozdr.

 

Barman, tez nie mam :oops: z tym że mi tez od poczatku nie działały pstryczki ani pokrętła.

Może któryś z forumowiczów ma plik "zerowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc mam ten sam problem , nie działają pstryczki , jak to ustawić by działały , gdzie szukać pliku "zerowego" jak pisał wcześniej kolega , potrzebuje na pokrętłach ustawić serwa , ale działa tylko jak zmiksuje pokrętła z kanałem , czy jest możliwość ustawienia serw na pokrętłach bez robienia miksów z kanałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Może któryś z forumowiczów ma plik "zerowy"

Mówisz i masz...

- hk-t6a-default-settings

- hk-t6a-with-vra-vrb

- hk-t6a-without-mix

Jak łatwo się domyślić obu wam zależy na pierwszym pliku. Dwa pozostałe udostępniam zupełnie bez powodu - może się komuś przydadzą.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.