Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze kumam ale jak zrobimy dwa miksy na 2 silniki zgodnie z tym co pisał kris76 np. kanał 1-2 i kanał 2-1 to zostaje nam tylko jeden wolny miks na jeden potencjometr bo musiała by być możliwość ustawienia 4 miksów by burty ( czy zsypy jak w moim przypadku) można było otwierać niezależnie każdy na swoim potencjometrze a nie równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa mixy, dwie burty niezależne, dwa oddzielne serwa, dwa oddzielne potencjometry. Aby dobrze działy silniki potrzeba wlasnie dwa mixery [tak jak do delty która z resztą działa bardzo podobnie od strony programowania - w kazdym razie ja tak to na sucho widze] a wiec bury muszą działać na jednym równolegle. Chyba że ustawisz gaz i skręt na jednym mikserze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jednak zakup tej apki nie był dobrym pomysłem?

Chciałem ją używać w Multiplex EasyCub zestaw bezszczotkowy.

Już zamówiłem w przyszłym tyg już na pewno dojedzie.

W razie co to chyba kupić Spektrum DX6i, ehhh ale teraz znowu tyle kaski odkładać?

Sądzicie, że ta aparatura na moje wymagania będzie lipna?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Mlego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, latam tak w szybowcu.

Odbiornik ma jakby 2 głowice odbiorcze i korzysta z tej z której odbiera lepszy sygnał.

Całe szczęście, bo dzis uciałem antene od odbiornika i musiałem przelutować ta z satelitki. Po otwarciu odbiornika okazało śie że przylutowany jest tylko ten "rdzeń" w antenie, ale i tak przylutowany w rwd dawał rade bez satelitki. A i jeszcze jedno. W odbiorniku jest taka sama płytka jak w satelicie więc można by ją przełożyć gdyby np. ta w odbiorniu padła.

Mam jeszcze jedno pytanie co do anteny. Czy mogę dolutować przewód antenowy od odbiornika 35 Mhz, oczywiście o długosci fabrycznej anteny 2,4Ghz. Ew o jaki kabel mogę zapytać w sklepie elektronicznym aby kupić kabelek antenowy taki jak od telewizora, czyli rdzeń w środku i oplot z zewnatrz, oczywiście cieńszy niżeli w telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.

 

Jak większość, to ja też:) stałem się posiadaczem aparatury z HK 2.4 Ghz.

 

Radio już "zbindowałem", teraz będę walczył z podłączeniem tego ustrojstwa do komputera:).

 

Ale chciałem zadać inne pytanie: Jak w modelu powinny być rozmieszczone odbiornik i ten "moduł" nie wiem jak sie to nazywa - który jest połączony z odbiornikiem?. Mogą leżeć jakoś blisko siebie, czy muszą być maksymalnie oddalone?. Jak to powinno być

 

Z góry dziękuje za pomoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionowo do odbornika
czyli jedno na drugim? albo naD?:D

 

Próbuje podłączyć to do komputera, i zatrzymałem się na tym, że kabel mi się "źle" zainstalował i teraz jak go wtykam to windows wydaje dzwięk takiego stukania (3 szybkie razy) A kabla jak nie widziało tak nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam apkę hoby kinga 6ch w łódce do wywózki , otóż po wypłynięciu na odległość trochę ponad 100m łódka przestaje reagować na aparaturę , serwa wariują , otwierają się luki zanętowe , po chwili odnajduje się i płynie ale jeśli chcę odpływać dalej to się powtarza sytuacja ,mam w modelu dwie anteny , teraz moje pytanie dlaczego tak się dzieje , może muszę jakoś konkretnie ustawić anteny?jak powinny być montowane prawidłowo? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam apkę hoby kinga 6ch w łódce do wywózki , otóż po wypłynięciu na odległość trochę ponad 100m łódka przestaje reagować na aparaturę , serwa wariują , otwierają się luki zanętowe , po chwili odnajduje się i płynie ale jeśli chcę odpływać dalej to się powtarza sytuacja ,mam w modelu dwie anteny , teraz moje pytanie dlaczego tak się dzieje , może muszę jakoś konkretnie ustawić anteny?jak powinny być montowane prawidłowo? proszę o pomoc

 

1) Anteny pod kątem 90 stopni, w miarę daleko od siebie, z dala od metalowych elementów.

2) Ważne jest stabilne zasilanie. Dodaj kondensatory filtrujące przy silniku/silnikach. Możesz też dodać kondensator przy odbiorniku.

3) Jedna z anten powinna wystawać jak najwyżej ponad pokład (można ją np włożyć w słomkę do napojów).

 

Przy takim podejściu zasięg na wodzie (sprawdzony) to minimum 300 metrów (dalej nie testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.