Skocz do zawartości

Cztery smigla


camkey

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jestem pod wrażeniem - życzę powodzenia w oblocie :).

 

Mam pytanie do bardziej rozwiniętego w branży kontrolerów AVR kolegi. Jak Pan wspomniał w regulatorach siedzą mikrokontrolery z rodziny Atmega (w moim tower pro siedzi ATmega8) mam płytkę testową i miałem przyjemność się tym procesorem bawić (niestety tylko w Bascomie). Atmega8 dysponuje 3 wyjściami PWM (akurat na 3 fazy) podpiętymi pod dwa Timery. Sam sprawdziłem że interpretacja wypełnienia sygnału PPM i/lub PWM nie jest łatwa - wymaga jednego Timera - tak wiec jak to jest możliwe że ten bardzo prosty mikrokontroler jest w stanie sobie poradzić z czymś takim (tajemnica tkwi w Asemblerze??).

 

Mam nadzieję że nie zorbiłem za dużego offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprawdziłem że interpretacja wypełnienia sygnału PPM i/lub PWM nie jest łatwa - wymaga jednego Timera - tak wiec jak to jest możliwe że ten bardzo prosty mikrokontroler jest w stanie sobie poradzić z czymś takim (tajemnica tkwi w Asemblerze??).

 

Tajemnica tkwi w sprawnym programowaniu.

 

Spojrz na to: http://www.mikrokopter.com/ucwiki/en/BrushlessCtrl - jest to dobry wstep lacznie z codem w C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie dotarlem do tego momentu.

 

Jest juz prawie ze kompletnie poskladane (nie montowalem jeszcze smigiel), na stole kreci wszystkimi silnikami. Na wychylanie reaguje zmiena predkosc pojedynczych silnikow. Reaguje na drazki apki.

 

Krotki update:

 

na zasilaczu (11v / max 10A) nie wznosi sie. Czy to mozliwe ze cztery smigla 8x4.5 na silnikach 1000kV sa za male do ~ 800g? Czy szukac bledu gdzies indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, ze on nawet 5A nie ciagnal.

 

Podmienilem kable, podlaczylem dwa zasilacze rownolegle i przy 15A dzwignol dupe do gory :) Trzymany nad stolem, wyraznie tanczy probujac utrzymac poziom. Teraz czekam az przyjdzie paczuszka z Chin z Akku i mozemy zobaczyc jak zabawka radzi sobie w powietrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.06.2009

Pozostalo jeszcze przeprogramowanie reglerow, zrobienie podwozia i mozna startowac.

Tyle czasu płynęło od momentu gdy model jest "prawie" gotów do oblotu, a tu okazuje się że realizator projektu nie ma żadnego akumulatora.

Coś dużo tych wymówek. Podaj jakieś nowe foty/filmy niecierpliwym obserwatorom.

Napisałem tego posta licząc że zdopinguję twoje działania. Na forum spędzasz dużo czasu a nie masz chwileczki na dokończenie tego modelu. Jak chcesz jakiś pakiet to możemy się dogadać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, post pod postem jest be, ale po poprawkach edycji watek nie bedzie sie pokazywal sledzacym, dlatego prosze o wybaczenie.

 

Coś dużo tych wymówek.

 

Zirytowales mnie troche, dlatego dzisiaj na szybko, w jakosci "komorkowej" pierwsze ruchome slady zycia projektu. Niestety zasilany z posiadanego przeze mnie pakietu (notabenne dosc sfatykowanego), pojazd nie nie mial sily sie podniesc. Na video widac reakcje na drazki + proba kompensacji ruchu - zmniejszanie obrotow smigla z podnoszonej strony.

 

W tej chwili jestem juz pewny, ze po podpieciu wlasciwego pakietu sa duze szanse na pomyslny pierwszy lot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wciaz sie lipoli nie umiem doczekac u Ciebie. Policzyles jakos payload? Standardowe quadrocoptery z 500g daja spokojnie. Ile wazyc bedzie calosc gotowa do lotu? Jakie sa koncowe koszta calosci? Moglbys zrobic relacje z tego co kupiles, co przerobiles itd itp? Mysle ze bedzie dosc kilka osob zainteresowanych, bylibysmy wdzieczni :D Cala zasada dzialania QC w wersji anglojezycznej jest malo zrozumiala. Wystarczy zwykly odbiornik do tego? Moze byc 2.4ghz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zirytowales mnie troche

No cóż, widocznie trochę trzeba cię czasem poirytować aby zobaczyć na forum wizualne efekty postępów z modelem.

Coś długo idzie ten pakiet Li-Pol, może zaczepił gdzieś o UC po drodze. Ja złożyłem 3 zamówienia w UH i jedno w RCMachine w dniu 31.07. Paczki wysłano po dwóch dniach zwykłą air mail bez trackingu. Dzisiaj już są u mnie. Ostatnio ponoć UH uwija się z wysyłką zamówionych rzeczy w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.