Jump to content

Monitor pakietów


Andych

Recommended Posts

Kupiłem monitor pakietów, z że potrzebowałem do LiFe to wybór padł na ten: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8927&Product_Name=BM-6_Cell_Voltage_Monitor_2-6S_Lipo . Jak widać w opisie i w instrukcji ustawienie sygnalizacji napięcia jest w przedziale 2V do 4V, a mi w żaden sposób nie chce zaskoczyć poniżej 3V. Czy do mniejszych napięć jest jakiś myk, czy komuś udało się zaprogramować napięcie sygnalizacji poniżej 3V?

Link to comment
Share on other sites

W opisie podane, że napięcie całkowite dla pakietu od 3V do 30V. Dla pojedynczych cel ma pokazywać od 1,5V do 5V. Jeśli więc piszesz o wskazaniach dla całego pakietu, to tak ma być-od 3V. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Piszę o sygnalizacji spadku poziomu napięcia dla pojedynczej celi.

Sygnał dźwiękowy włącza się, gdy napięcie którejkolwiek z cel spadnie poniżej zdefiniowanego, właśnie nie można zaprogramować tego niżej jak 3V, a moim zdaniem, ponieważ urządzenie jest do obsługi wszelkich pakietów to powinno się dać zaprogramować do 2V.

Link to comment
Share on other sites

czy komuś udało się zaprogramować napięcie sygnalizacji poniżej 3V?

Tak, bez problemu. Przed chwilą sprawdziłem.

Podłączasz monitor do pakietu. Wciskasz przycisk na 3 sek., aż monitor "bipnie" dwa razy i na chwilę pojawi się napięcie sygnalizacji - domyślnie 3,00 V. Teraz każde krótkie wciśnięcie przycisku zwiększa napięcie sygnalizacji o 0,05 V, a po osiągnięciu 4,20 V spada do 2,00 V ponownie rosnąc - i tak w kółko. Po ustawieniu żądanego napięcia wciskasz przycisk na 3 sek., do podwójnego "bipnięcia" celem zatwierdzenia. Voila :D .

Link to comment
Share on other sites

W takim razie mam popsuty chyba, bo ta procedura zmiany napięcia u mnie zamyka się właśnie w przedziale zakresów 3V do 4V ze skokiem o 0.05V.

Czy moment wciśnięcia przycisku jest określony, czy robisz to w dowolnym momencie?

Link to comment
Share on other sites

Mój jest identyczny w seteczkę. Mam go od niecałych 3 tyg. i jestem bardzo zadowolony.

Jeżeli twój sprawia problemy, to wypełniaj RMA na stronie HC i odsyłaj łajzę poleconym - mimo wszystko będzie taniej, niż zakup nowego monitora.

 

EDIT: znalazłem różnicę! Ale nie sądzę, żeby była odpowiedzialna za ustawienia. Na drugiej fotografii w górnym rzędzie masz 10 nóżek od LCD, ja mam 9... :shock:

O i jeszcze na niektórych układach scalonych mam inne cyferki, np. na Amtedze, choć pewnie to nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej, a może Ty to podłączasz do jednej celi ? Wtedy być może nie chce się ustawić 2V bo układ i tak działa np. od 3V i poniżej i tak wszystko by zdechło bez żadnej sygnalizacji. Nie mam tego monitorka ale coś takiego przyszło mi o głowy. Spróbuj podłączyć do pakietu 2S lub większego.

Link to comment
Share on other sites

czy ten kontroler jest porownywalny do tego

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5309

Tak. Jest mniejszy, teoretycznie dokładniejszy (3 miejsca po przecinku), ma mniejszy, ale bardzo czytelny wyświetlacz pokazujący w cyklu kolejne parametry: napięcie pakietu, wielkość rozbalansowania czyli różnicę między najwyższym i najniższym napięciem na celach oraz napięcia na kolejnych celach. Jednocześnie mały znaczek wyświetla się przy symbolu danego parametru, więc na pierwszy rzut oka wiadomo, co się wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

O tym, co piszesz jakoś słuch zaginął, link niby do zamówień prowadzi w pole. A zapowiadało się dobre rozwiązanie.

Na pewno nie można porównać tych rozwiązań, to, o czym piszę to prosty sygnalizator, a tamto współpracowało z regulatorem, więc spełniało więcej funkcji, czy to w końcu można normalnie kupić i obsługuje LiFe?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.