Skocz do zawartości

Monitor pakietów


Andych

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem monitor pakietów, z że potrzebowałem do LiFe to wybór padł na ten: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8927&Product_Name=BM-6_Cell_Voltage_Monitor_2-6S_Lipo . Jak widać w opisie i w instrukcji ustawienie sygnalizacji napięcia jest w przedziale 2V do 4V, a mi w żaden sposób nie chce zaskoczyć poniżej 3V. Czy do mniejszych napięć jest jakiś myk, czy komuś udało się zaprogramować napięcie sygnalizacji poniżej 3V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o sygnalizacji spadku poziomu napięcia dla pojedynczej celi.

Sygnał dźwiękowy włącza się, gdy napięcie którejkolwiek z cel spadnie poniżej zdefiniowanego, właśnie nie można zaprogramować tego niżej jak 3V, a moim zdaniem, ponieważ urządzenie jest do obsługi wszelkich pakietów to powinno się dać zaprogramować do 2V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komuś udało się zaprogramować napięcie sygnalizacji poniżej 3V?

Tak, bez problemu. Przed chwilą sprawdziłem.

Podłączasz monitor do pakietu. Wciskasz przycisk na 3 sek., aż monitor "bipnie" dwa razy i na chwilę pojawi się napięcie sygnalizacji - domyślnie 3,00 V. Teraz każde krótkie wciśnięcie przycisku zwiększa napięcie sygnalizacji o 0,05 V, a po osiągnięciu 4,20 V spada do 2,00 V ponownie rosnąc - i tak w kółko. Po ustawieniu żądanego napięcia wciskasz przycisk na 3 sek., do podwójnego "bipnięcia" celem zatwierdzenia. Voila :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest identyczny w seteczkę. Mam go od niecałych 3 tyg. i jestem bardzo zadowolony.

Jeżeli twój sprawia problemy, to wypełniaj RMA na stronie HC i odsyłaj łajzę poleconym - mimo wszystko będzie taniej, niż zakup nowego monitora.

 

EDIT: znalazłem różnicę! Ale nie sądzę, żeby była odpowiedzialna za ustawienia. Na drugiej fotografii w górnym rzędzie masz 10 nóżek od LCD, ja mam 9... :shock:

O i jeszcze na niektórych układach scalonych mam inne cyferki, np. na Amtedze, choć pewnie to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, a może Ty to podłączasz do jednej celi ? Wtedy być może nie chce się ustawić 2V bo układ i tak działa np. od 3V i poniżej i tak wszystko by zdechło bez żadnej sygnalizacji. Nie mam tego monitorka ale coś takiego przyszło mi o głowy. Spróbuj podłączyć do pakietu 2S lub większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten kontroler jest porownywalny do tego

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5309

Tak. Jest mniejszy, teoretycznie dokładniejszy (3 miejsca po przecinku), ma mniejszy, ale bardzo czytelny wyświetlacz pokazujący w cyklu kolejne parametry: napięcie pakietu, wielkość rozbalansowania czyli różnicę między najwyższym i najniższym napięciem na celach oraz napięcia na kolejnych celach. Jednocześnie mały znaczek wyświetla się przy symbolu danego parametru, więc na pierwszy rzut oka wiadomo, co się wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, co piszesz jakoś słuch zaginął, link niby do zamówień prowadzi w pole. A zapowiadało się dobre rozwiązanie.

Na pewno nie można porównać tych rozwiązań, to, o czym piszę to prosty sygnalizator, a tamto współpracowało z regulatorem, więc spełniało więcej funkcji, czy to w końcu można normalnie kupić i obsługuje LiFe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.