Skocz do zawartości

ŻAR lata 60-te


Janusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne zdjęcia - szkoda tylko , że tak kiepskiej jakości. Jeszcze nie było zbiornika retencyjnego na szczycie. A szybowce są świetne... Mucha 100, Czapla, Bocian D, wariometr z chyba niemieckimi napisami (zdobyczny?) i zacinający się prędkościomierz .... no i kolejka na szczyt działała. Na Żarze zrobiłem przewyższenie 3000m do złotej odznaki na Piracie.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia - szkoda tylko , że tak kiepskiej jakości. Jeszcze nie było zbiornika retencyjnego na szczycie. A szybowce są świetne... Mucha 100, Czapla, Bocian [...]

A Po-2?

Chyba kiedyś robiłem jego sylwetkę na uwięzi ;)

Nabrałem ochoty na makietkę tego samolotu - chyba na ESA by się nadawała - w koncu latał podczas IIWW ;)

 

Ja na zboczu latałem niestety tylko w Jerzowie Sudeckim, na lotniach (prawdziwych nie szmatolotniach ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia - szkoda tylko , że tak kiepskiej jakości. Jeszcze nie było zbiornika retencyjnego na szczycie. A szybowce są świetne... Mucha 100, Czapla, Bocian [...]

A Po-2?

Chyba kiedyś robiłem jego sylwetkę na uwięzi ;)

Nabrałem ochoty na makietkę tego samolotu - chyba na ESA by się nadawała - w koncu latał podczas IIWW ;)

 

Ja na zboczu latałem niestety tylko w Jerzowie Sudeckim, na lotniach (prawdziwych nie szmatolotniach ;))

 

PO-2 "Kukuryźnik" też świetny - ale w akcji holowania go nie widziałem. Tylko na Góraszce Niemczycki na nim podczas któregoś pikniku latał.... Inna nazwa "Papaj" faktycznie odzwierciedlała dźwięk jego silnika. Starsi koledzy z Gocławia opowiadali jak to byli holowani za PO-2 wokół "pałacu tzw kultury" :wink:

 

PS1 - Muchy 100 i Bociany D do tej pory się chowają po rogach hangarów i pewnie mogłyby jeszcze latać.

PS2 - A z Jeżowa znam kolegę dzierżawiącego hotelik na szczycie. Podobno teraz to tam najczęściej Niemcy rezydują przypominając sobie stare czasy Luftwafe. Nawet podobno zorganizowali gumę do startu szybowcowego i nawet startowali jak na tym filmie.

PS3 - Pod koniec filmu przed startującą Czaplą i Bocianem szybowiec z malowaniami akrobacyjnymi to chyba był Sęp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.