Skocz do zawartości

Wosk odlewniczy


Ramzes18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odlewał możne ktoś z was jakieś figurki z takiego wosku?

Jak ten wosk się zachowuje, w jakiej temperaturze się topi, jaka jest jego twardość, kruchość, interesuje mnie dosłownie wszystko. Czy po wylaniu powstają na powierzchni pęcherzyki powietrza i w końcu gdzie go można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to z tego wosku się nie odlewa, lecz lepi/rzeźbi, jak z plasteliny. Woskowy model zasypuje lub zalewa mieszanką formerską i wygrzewa się formę. Wosk wypływa i można wlewać metal. Na dobrą sprawę może być chyba nawet wosk (kolorowy) ze zniczy, byle nie to białe z tzw. "wkładów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem 5 lat na odlewni precyzyjnej, gdzie modele odlewów wykonywało się z wosku.

Modele wykonywało się na wtryskarkach niskociśnieniowych, tak więc nie było mowy o pęcherzykach powietrza. Wosk z form wytapiało się w autoklawach parowych w temperaturze 120-130 st. C. Z tego co mi wiadomo to wosk ten nie jest do kupienia dla indywidualnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.