Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze telefonu/aparatu/kamery do 500 - 600 zł.


krzylas

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić nowy telefon lub aparat.

 

:idea: Podam w skrócie, prosto, co mnie najbardziej interesuje i co chcę żeby dany produkt posiadał.

 

:arrow: Telefon. Nowy do 500-600 zł bez umowy

- obsługa sieci 3G

- duża ilość pamięci wewnętrznej i/lub wejście na dowolną kartę pamięci.

- obsługa Wireless b/g

- dobry jak na telefon wbudowany aparat i kamera. Chodzi mi chodźby o AutoFocus czy płynnie kręcone filmy.

Zdaję sobie sprawę z możliwości technicznych aparatu i kamery w telefonie :wink:

- Nie pod kontrolą WM

 

:arrow: Aparat lub Kamera. Nowy/Nowa do 400 - 500 zł. Interesuje mnie ogólna dobra jakość zdjęć ( np. choćby mały szum ).

Ważne jest jeszcze płynne kręcenie filmów, niekoniecznie w wysokiej rozdzielczości.

 

 

Liczą się też waga i wymiary produktu, bo aparat/kamera/telefon zostanie zamontowany w modelu.

 

Generalnie chodzi mi o to, abyście mi podali dobry waszym zdaniem/przetestowany produkt jak najbardziej zbliżony do moich oczekiwań.

Znam się dosyć dobrze na elektronice ( generalnie na komputerach i systemach operacyjnych ) i wystarczy,

że mi dacie link czy nazwę, a ja sobie znajdę produkt i pomyślę czy mi odpowiada :wink:

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie telefon będziesz kupował Ty i to Ty będziesz go używał. Poszukaj na stronach typu telepolis czy innych, porównuj oferty i wybierz to co Tobie jest potrzebne. Są tam komentarze użytkowników, w internecie jest wiele testów praktycznie każdego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do telefony polecam starego Siemensa C65.Mam taki od chyba 5 lat. Można z niego wysłać SMS-a i zadzwonić. Nawet ktoś może zadzwonić do Ciebie! Cała reszta to zbędne wodotryski.Telefon wart dziś 600 zł za 4 miesiące kupisz za 200.

 

Zainwestuj pieniądze w porządną kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem i szybkie odpowiedzi.

 

Mam telefon, dosyć dobry, ale mam coś sobie wybrać na dzień dziecka i nie ma to być nic zwiazanego z modelarstwem niestety :evil:

Wiem jak to jest z elektroniką ...

 

W takim razie jaką kamerę/aparat do 500 zł? Jakieś sprawdzone konstrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item640367280_nowy_sony_ericsson_c702_gps_krk_gw24m_fv.html

 

wydaje mi się, że w tych kategoriach sony ericsson będzie najlepszy. nokia jest droga, a z dobrym aparatem jeszcze droższa, motorola ma, niezależnie od ceny, słabe aparaty, simens to dla mnie porażka. na górze podałem Ci przykładowy model SE, nie musi być to koniecznie ten. nawet fajny dizajn ma (może to porsze dizajn) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian

Dzięki :) .Tylko że jest problem: http://www.ceneo.pl/314074 - pierwszy raz widzę coś takiego na Ceneo - produkt jest, a go w żadnym sklepie nie ma ...

EDIT: Nie mogę znaleźć tego aparatu w żadnym dobrym sklepie :(

 

Stecio

Wiem. Skąd mogłeś wiedzieć że go znam :)

i tak Ci jednak dziekuję że chciałeś pomóc :)

 

Ma ktoś pomysł jeszcze na "dobrą" kamerę , najlepiej lekką, do ok. 300 - 500 zł ?

 

BTW: Bardzo bardzo dla mnie pilne i ważne: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16777

Proszę pomóżcie jak możecie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aparatów mogę Ci szczerze polecić ten http://allegro.pl/item640277690_nowy_aparat_cyfrowy_nikon_l10_g_1r_fvat_ss_leder.html mam go w domu. zdjęcia są naprawdę dobre, jak na tą cenę. filmy też nie najgorsze. poza tym jest bardzo wytrzymały, kiedyś spadł z 2m na posadzkę, przeżył parę wakacji w różnych otoczeniach, a nawet kąpiel w morzu - wbrew pozorom działa dalej :devil: :mrgreen:

 

EDIT: zapomniałem dodać, że jest również dosyć lekki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę ci polecić aparat który sam używam jest nim Canon PowerShot A590is. Możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości HD (3264x1832) lub w Normalnej (3264x2448). Filmy nagrywa w rozdzielczości 640x480 20 klatek na sekundę. Bardzo płynnie. Posiada tryb Macro. Zdjęcie robione prze zemnie w trybie macro i HD masz tutaj:

 

http://img19.imageshack.us/img19/4797/obraz002gls.jpg

 

za aparat zapłaciłem jakieś 450zł z kartą SD 4Gb. (Promocja była :roll:).

 

Edit: Spadł mi ze schodów ze 4 piętra na 3 i nic się nie stało. Kilka rysek mało widocznych było. Aż sam się zdziwiłem.

 

Allegro: http://allegro.pl/item645509305_aparat_canon_powershot_a590_is_8mp_karta_sd2gb.html

 

PS. Aukcja nie moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy posiadasz którąś z kamer w.w ? Chyba nie.. Napisał żeby pomóc mu w wyborze Sprawdzonego sprzętu a nie wybrać za niego i to jeszcze z Allegro (Gdzie sam może sobie wejść i popatrzeć).

 

Poza tym Napisano:

 

"Generalnie chodzi mi o to, abyście mi podali dobry waszym zdaniem/przetestowany produkt jak najbardziej zbliżony do moich oczekiwań. "

 

Nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

 

Niestety muszę was zmartwić - okazało się że ma to być telefon :evil: , a nie aparat czy kamera.

Przepraszam za to zamieszanie , lecz nie jest to zależne ode mnie :oops:

 

Tak więc teraz chodzi o telefon : nowy, bez umowy 400 - 600 zł, z Wireless i 3G,

oraz dobrym wyświetlaczem i dużą pamięcia wew. lub slotem na karty.

 

Reszta może być taka sobie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko że to nie będzie do celów modelarskich. taki telefon, jak mówisz nie wytrzyma twardszego lądowania (wyświetlacz przede wszystkim). z resztą szkoda takiego telefonu; porysuje się, poobija, a jakość filmu nie będzie zadowalająca. ja osobiście chciałbym nokię e61. ma wi-fi, klawiaturę qwerty i inne bajerki. niestety nie ma aparatu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.