Skocz do zawartości

Podwozie w modelach z napędem EDF.


krzylas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zbudować podwozie do tego modelu, powiększonego o 150 - 200 %, oraz do kilku innych modeli "odrzutowców",

aby mieć możliwość lądowania i startu m. in. z równego asfaltu czy ubitej drogi.

 

1 Planuję obudować golenie i zamontować owiewki z depronu na koła.

Czy mimo to dodatkowe wystające ,,części" spowodują duży opływ powietrza, który silnie odczuję w charakterystyce lotu?

Czy może lepiej zastosować podwozie chowane ?

 

2 Jaki rozmiar kół proponujecie. ( Pytanie zadaję dla tego, ze moze ktoś wie jaki jest minimalny rozmiar kół, które będą się nadawały nie tylko do startu z asfaltu, ale np. z równej drogi z ubitej ziemi. )

 

3 Czy zastosować ster kierunku i niekierowaną goleń przednią, czy kierowaną goleń przednią bez steru kierunku ? A może i to i to?

( Oczywiście koła do serw będą połączone sprężynami bądź gumkami, aby nie wyrwało trybów )

 

4 Wasze opinie o montowaniu podwozia w takich modelach.

Proszę jednak o łagodną krytykę ( jeśli taka będzie ).

 

Myślałem o umieszczeniu tematu w dziale dla elektryków ( kaczki, delty itp. ), ale wg. mnie bardziej pasował ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję obudować golenie i zamontować owiewki z depronu na koła.

Czy mimo to dodatkowe wystające ,,części" spowodują duży opływ powietrza, który silnie odczuję w charakterystyce lotu?

jak dobrze zrobisz to model może po prostu nabrać stateczności

Czy może lepiej zastosować podwozie chowane ?

trochę kiepsko z wagą i miejscem - ja bym sobie odpuścił

 

możesz powiedzieć jakie będzie miał wymiary ? rozpiętość, długość ? o wiele łatwiej będzie Ci pomóc. Masz już jakieś doświadczenie w lataniu? ( mam nadzieję ,że to nie będzie 1 model ) no i czy przemyślałeś wzmocnienia ?? skrzydło jest z płyty depronu 6mm bez profilu.....ty chcesz 2 razy większego...jak planujesz wykonać skrzydło ?

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chowane podwozie to masa do max. 100 g, także nie jest to bardzo dużo.

Ten model będzie miał około 90 cm rozpiętości i ok. 107 cm długości.

Skrzydło będzie zrobione z 2 warstw IzooFloor'u 5mm wzmacnianego "węglem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.