Skocz do zawartości

Chińskie ARFy vs budowanie samodzielne


laminat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przed dyskusją co jest lepsze ARF czy budowanie od podstaw należy zdefiniować dwa pojęcia:

1. Modelarz - osoba budująca od podstaw model, odwzorowująca na podstawie oryginału jego kształt lub korzystająca z gotowych planów.

2. Pilot - osoba korzystająca z gotowych rozwiązań typu zestaw RTF czy ARF.

Przy czym nie każdy modelarz musi być pilotem a nie każdy pilot musi być modelarzem, jedni mają dryg do latania inni do budowania. Pilot ma przede wszystkim satysfakcję z latania, nie interesują go jakie materiały zostały użyte do budowy modelu, po prostu bierze gotowy model i w górę. Z kolei dla modelarza czas spędzony przy budowie modelu jest bezcenny. Niestety za kilkanaście lat dyskusja ta będzie bezprzedmiotowa bo modelarzy będzie jak na lekarstwo. Taką tendencję widać od dość dawna w modelarstwie samochodowym gdzie kupuje się gotowy zestaw i ewentualnie we własnym zakresie ulepsza poprzez samodzielne dorobienie np. nowej płyty podłogowej.

Osobiście nie czuję się modelarzem, jestem pilotem i dla mnie wystarczające są zestawy ARF, dzięki nim w ogóle zacząłem latać jak i zapewne wiele innych osób. Mam ogromny szacunek do kolegów modelarzy za to co potrafią wyrzeźbić w modelarni ale jak jeszcze troszkę potrenuję nie będę miał szacunku aby złoić kolegom modelarzom tyłki na zawodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja wiem,ja wiem .Instruktorzy maja anielska cierpliwoc"

No i z tym zdaniem całkowicie się zgadzam :D

Zadajcie sobie pytanie jak większosc z was zareagowałaby, na widok kawałka balsy wycietego ze środka całej klepki.Tacy "modelarze" :cry: też bywają choc bardzo młodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.