Skocz do zawartości

Yak 54 poległ :D


Malker

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie z tą Futabą (T9CHP) coś nie współpracuje.
Jesli miales kwarce prawidlowo dobrane-do rx nie ma takiej opcji (pod warunkiem ze masz sprzet sprawny tx-rx).Do rx Hiteca maja byc kwarce Futaby (podwojna przemiana) jesli radio 9CAP Futaba (zasieg ok 3-5 km !!!)
dobrze wiem jaki miałem w nim osprzęt !
To i pewnie wiesz dlaczego spadl.
to po co zakładałeś temat...
Wlasnie,po co ?

I tu nie sposob sie zgodzic z Marcinem 133. Teraz moja diagnoza jest taka-zaklocenia na drazkach u pilota :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ja go oblatywałem :]

Na pewno to nie były zakłócenia na drążkach :crazy: Mogę nagrać filmik jak to działa (ale będzie nagrany z telefonu !

Idę teraz po nadajnik i odbiornik i nagram co się dzieje.

 

EDIT:

Film:

kroki w przód i tył to była granica zasięgu (ok. 17m przy złożonej całkowicie antenie)

Jeśli by się ruszało drążkiem od tego kanału to serwo by wariowało a jak się nie rusza to jest tak jak na filmie.

http://www.youtube.com/watch?v=tm9MojV_vfw&feature=channel_page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crazy:

Ten znaczek nie ulatwia znalezienia problemu.

 

Ale sprobuje Ci pomoc.

Uzywaj tylko dwoch serw-pewnych,sprawdzonych na kanale 3 i 5 lub jedno,najlepiej nowe albo takie ktore dziala w innym modelu.

Dokladnie opisz jeszce raz.

Radio tx - jaki ma kwarc/baterie

radio rx-kwarc/baterie

 

Natepnie,opisz czy masz roznice w zasiegu (17 krokow od tx) jesli dotykasz anteny reka rx i tx.

Nastepnie, jezeli rx odcina serwo , tak ze mozna nim poruszyc zaczniez ruszac/zginac/naciagac przewod od rx sa zmiany-serwo odzyskuje reakcje ?

 

Czy po 17 krokach,jezeli podniesiesz rx metr do gory sa zmiany (tx powinien lezec nieruchomo na ziemi)

 

Zrob w/w czynnosci i opisz , postaramy sie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - błagam - bijecie pianę - pokazujecie sobie :crazy: a ja w pierwszym moim poscie podałem przyczyne - nie ma co na siłę pomagac dorabiając różne teorie lub udowadniajac że u tego czy innego kolegi wszystko gra na 100%. U mnie też moje odbiorniki hitec współpracują z nadajnikami innej marki. Ale Malkiemu i jeszcze jednemu koledze trafiły się odbiorniki z tego samego źródła - od generalnego dystrybutora w Polsce (nazwy specjalnie nie podaje - ale każdy wie o kogo chodzi - bynajmniej nie uwazam że to tej firmy wina!) Mamy 3 odbiorniki z tego samego miejsca kupione w prawie tym samym czasie i te same objawy - przy zachowaniu wszelkich zasad stosowania (odpowiednie, kwarce, montaż, zasilanie itp.) które mają dziwny feler. To miała być przestroga dla tych co też takie mają żeby dokładnie sprawdzili czy coś podobnego u nich się nie dzieje i aby nie zakoczyło się jak z yakiem kolegi. Wszelkie testy przed lotem nic szczególnego nie wykazały - tzn uśpiły naszą czujność, nie wykazały nic niepokojącego. Model był kilkakrotnie sprawdzany przez kilku doświadczonych modelarzy i wszelkie nawet najdrobniejsze sprawy były poprawiane przed lotem. Oblot odbył się bez większych niespodzianek, problemy pojawiały sie z każdym kolejnym lotem aż do feralnego który zakończył żywot yaka. Jedyną inną przyczyną mogą być kwarce - ale one też pochodzą z tego samego źródła i tez były nowe, bez kraks.

 

Dobrze by było aby niektórzy koledzy pofatygowali się o przeczytanie wątku od początku - aby mieć pełen obraz bo czasem odpowiadają na posty ze środka które często oderwane są od meritum sprawy i robi się "kaszana" a potem nerwy niektórym puszczają. A do tych co nie mają nic ciekawego do powiedzenia w temacie - apel żeby darowali sobie niepotrzebne uwagi - bo robia dodatkową prace adminom.

 

W kazdym razie - jesli komuś przytrafiła się podobna sytuacja - prosze o upewnienie sie co swojego sprzętu. Nasze nadajniki to futaba 9 cap świeżo po wizycie na przeglądzie w serwisie i Graupner mc16. Testy tych nadajników z innymi odbiornikami (nawet hitec) przeszły bez problemów. Jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania - służę pomocą

 

Pozdrawiam KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega Malki nie uchronił się od radykalnych sądów, które pozostała część dyskutującyhc próbowała logicznie, opisują swoje doświadczenia obalić

 

 

Teraz już sobie przyrzekłem będę sprawdzał zasięg za każdym razem i już nigdy Futaba - Hitec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrisj23, proszę cię nie pisz że wszystko sprawdziliście przed startem bo mnie krew zalewa. Skoro dla was test na złożonej antenie i zasięg 17m jest pozytywny to ja was pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszych lotach.

 

 

Jeśli już macie podejrzenie że to "wadliwa" seria to należy zgłosić fakt do pana D. i 3 odbiorniki wysłać do reklamacji być może to kwestia jakiegoś elementu który nie trzyma parametrów i należy przyłożyć się dla dobra ludzkości może Hicek zrobi akcję naprawcza danej serii.

 

 

Ale nie piszcie głupot że futaba<->Hicek nie współpracują !!

 

A tak z ciekawości jeszcze macie 3 odbiorniki a na ilu kwarcach je sprawdzaliście ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy przeszły pozytywnie... zasięg był ok - z kazdym lotem było gorzej - kazdy odbiornik ze swoim kwarcem- najwięcej testów było na nadajniku graupnera - bo wstawiliśmy kwarc do wcześniejszej wersji odbiornika (bez diody) i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej testów było na nadajniku graupnera - bo wstawiliśmy kwarc do wcześniejszej wersji odbiornika (bez diody) i śmiga

 

połączenie Graupner<->Hicek jest jednym z najlepszych, bo odbiorniki hicka są bardzo czułe a nadajniki Graupnera mają największą moc w.cz

 

jak macie dostęp do skanera proponuję sprawdzić jeszcze swoje aparatury jak stoją w kanale, bo może przyczyna być w innym miejscu niż się tego spodziewacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega Malki nie uchronił się od radykalnych sądów, które pozostała część dyskutującyhc próbowała logicznie, opisują swoje doświadczenia obalić

 

 

Cytat:

Teraz już sobie przyrzekłem będę sprawdzał zasięg za każdym razem i już nigdy Futaba - Hitec

 

Widocznie źle mnie zrozumieliście i przez to ta afera.

Chodziło mi o to, że ja już nigdy nie zrobię takiego zestawu bo mam do tego zrazę.

Wiem, że u innych to działa i nie musicie mi tego uświadamiać ! Nie wiem po co ten cyrk, opisałem co jest i już nic tego nie zmieni.

 

Radio tx - jaki ma kwarc/baterie

Kwarc Futaba akus Sanyo 2700mAh (8x1,2v)

radio rx-kwarc/baterie

Kwarc Hitec akumulator Graupnera 2500mAh 4,8v

 

Natepnie,opisz czy masz roznice w zasiegu (17 krokow od tx) jesli dotykasz anteny reka rx i tx.

Na Coronie i odbiorniku w PCM wszystko elegancko więc odpada wina nadajnika.

Dotykanie anteny w odbiorniku lub stukanie pukanie nic nie daje.

 

Czy po 17 krokach,jezeli podniesiesz rx metr do gory sa zmiany (tx powinien lezec nieruchomo na ziemi)

 

Podniesienie do góry daje może 1m większego zasięgu oczywiście nadajnik jest nieruchomo bardzo nisko.

 

Nastepnie, jezeli rx odcina serwo , tak ze mozna nim poruszyc zaczniez ruszac/zginac/naciagac przewod od rx sa zmiany-serwo odzyskuje reakcje ?

 

Nie odzyskuje reakcji jedynie gdy się podejdzie bliżej i porusza.

 

jak macie dostęp do skanera proponuję sprawdzić jeszcze swoje aparatury jak stoją w kanale, bo może przyczyna być w innym miejscu niż się tego spodziewacie

 

test był robiony i jest wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawdzanie zasięgu polega na tym, że sprawdzamy zasięg przed każdym oblotem lub zmianą konfiguracji sprzętu: jeden gość w jedna stronę drugi w drugą odległość od siebie min 700m ~ xxxxm i telefon komórkowy w celu zorientowania się czy wszystko działa .Jeśli na ziemi działa to powinno i w górze działać.Oczywiście wszystko przy rozłożonej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Pozwolę sobie dorzucić trochę spostrzeżeń i doświadczeń z tymi samymi odbiornikami, o których pisze Malki (HFD-08RO). W tym samym czasie z kolegą kupiliśmy w sumie 3 odbiorniki u tego samego dystrybutora o jakim mowa (również zastrzegam sobie, że nie winię tu nikogo z tej firmy), ale 2 z tych odbiorników również zachowywało się tak samo jak przytoczone przykłady. Na ironię losu zestaw nadawczo odbiorczy to nadajnik Futaby FC 28 i wspomniane odbiorniki w obu przypadkach (mój i kolegi). Oczywiście nie twierdzę, że ta para nie będzie ze sobą współpracować, ale uraz jak pisze Malki zostaje. Być może to faktycznie wada jakiejś serii, ale znowu dwa? to daje do myślenia przy wyborze kolejnego odbiornika. Myślę, że każdy kto doświadczył rozbicie modelu z tej właśnie przyczyny, może poczuć lekkie zniesmaczenie do tego wytwórcy i wcale się nie dziwię, że padło tak radykalne stwierdzenie "nigdy Futaba-Hitec". Póki co przeszedłem od tamtej pory około 8 odbiorników Futaby i z żadnym nie miałem takich niespodzianek. I chyba ta statystyka, przynajmniej dla mnie wiele wyjaśnia.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jesli miales kwarce prawidlowo dobrane-do rx nie ma takiej opcji (pod warunkiem ze masz sprzet sprawny tx-rx).Do rx Hiteca maja byc kwarce Futaby (podwojna przemiana) jesli radio 9CAP Futaba (zasieg ok 3-5 km !!!)

 

Kwarce odbiorcze Futaby i Hiteca nawet jeśli są na ten sam kanał to róznią się minimalnie czestotliwoscią i przy słabszym sygnale z nadajnika kiedy model jest daleko od nas dzieją sie własnie takie szopki i efekt jest taki jak na zdjeciach Malkiego. Kwarce powinny byc z tej samej firmy co sprzęt jest to sprawdzone przez znajomego elektronika nie wyssane z palca.Jeżeli ktoś siedzi w elektronice moze sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.