Skocz do zawartości

antena do nadajnika focus


Hybryda

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio złamałem antenę do nadajnika do modelu focus. Zasieg drastycznie sie obniżył. Już przy 30m odstępu wystepuja zakłucenia. Jak mógłbym naprawić ten problem. Próbowałem polutować antenę lecz i tak trudno się kieruje modelem. Chciałem kupić tą część przez internet lecz nie znalazłem tego. Jest jeszcze jeden problem. Silnik z zestawu ktury kupilem niezbyt działa. To znaczy... nawet gdy naładowłem akumulator na max'a i włączyłem pełne obroty model nie chce sie wzbijać i dla tego loty są krutkie nawet gdy startuje będąc na sporym wzniesieniu. Przypuszczam ze to tez sprawka anteny. Prosze o pomoc w tej sprawie i dziękuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość oryginalnej antenki i sposób jej mocowania. Prawdopodobnie wkręcana na gwint.

Szukaj antenki o takiej samej długości i mocowaniu. Powinna pasować.

Najlepiej od razu szukaj firmowych wyrobów. Nie są drogie, a jakość o wiele lepsza od "no name".

Ja złamałem antenę w nadajniku od Lamy - 95cm i gwint M5. Kupiłem antenkę do Rangera o takich samych parametrach i różnica wobec oryginału E-sky'a jest kolosalna. Całe 10zł.

Ważna jest natomiast długość antenki. Musi być dokładnie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, z tym ze ja zlamalem antene w trzech miejscach. Szukalem w sklepach tanich anten, pasujacych i nie znalazlem, a na "orginal' za 75 zł (bo po tyle wtedy chodzily) bylem za skąpy. Jak peklo mi w jednym miejscu blisko konca to polutowalem wkladajac "wsad z drutu mosiezneho, a kiedy strzelila w drugim miejscu zalozylem wtyk bananowy, jak pekla w trzecim to wymieklem i kupilem nowa (stanialy w miedzyczasie).

Ale zadnych problemow z zasiegiem nie zanotowalem..

Moze model nie chce latac poniewaz slabo sie wznosi, ma maly ciag, to moze powodowac ze przy niskiej predkosci, w przeciagnieciu, model jest slabo sterowny.

Sprawdz moze czy nie zalozyles odwrotnie smigla, czy pakiety naladowane sa calkowicie.

Mozesz zastosowac wieksze o cal smiglo niz w zestawie.

Mam co prawda focusa, ale z silnikiem bezszczotkowym, moze pomysl o takim i pakiecie LiPol. Kultura lotow wzrosnie wyraznie.

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.