Skocz do zawartości

GUPPY - elektro


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

utopia jakoś nie znalazłem innych bowdenów jak 3mm. :oops:

 

Kijuik tak właśnie sobie pomyślałem że tylko gwiazdkową rurkę i popychacz stalowy ale nie wiem czy nie będzie się zacinać :roll: bo ma tam mało luzu, chyba przydało by się czymś tłustym nasmarować drut. :idea:

:mrgreen:

 

edytowane:

Jarku czy zrobiłeś już skrzydło z lotkami ? czy robisz je na tym samym profilu co w planach? Czy na RG mod. jak w instrukcji . ale w niej niestety nie ma planów z poszczególnymi żebrami. Jak je zmniejszacie, na ksero?

OT. Czy folia Oracover przyklei sie do folji solar film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie będzie się zacinać jeżeli rurkę poprowadzisz możliwie szerokim łukiem. Bałem się że będzie ocierać, ale nie ma problemu. Można dać trochę smaru na sam drut, ale i bez niego chodzi bez zacięć.

 

u mnie wygląda to mniej więcej tak:

f5cf02a9a5e0d3c4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drut możesz potraktować WD40, ale nawet bez smarowania nie powinien się zacinać metal w plastiku.

Co do profilu w płacie z lotkami zastosowałem HN1036. Płat na razie leży :D i nabiera mocy urzędowej. Konstrukcyjnie poklejony. Pozostały kesony, sklejenie do kupy, montaż lotek i serw, które lecą z Hong Kongu. Do wiosny jeszcze daleko więc spokojnie skończę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqul, spokojnie nie ma się co czerwienić nikt nie wie wszystkiego - nawet google :wink:

 

Ja szukałem cienkich bo potrzebowałem to do celów niemodelarskich i okazało się że jednak są w sklepach .

Oto dowód :

img0035ah.jpg

 

Rdzeń to stal 0,9mm pancerz tw. sztuczne o średnicy zewnętrznej niecałe 2mm .

Na zdjęciu suwmiarka jest luźna - musiałem szybko wykonać fotkę bo akumulator w aparacie był pusty ...

 

Kupowałem toto bodaj w "Modelemax" -zadzwoń i spytaj czy mają na stanie .

ważne - czasem w opisach są błędy bo producenci podają średnicę zewnętrzną 3mm lub 3,2mm ale dotyczy ona nie pancerza a trzpienia z gwintem M2!

 

OT. Ktoś napisał że odmienne zdanie jest traktowane jak atak w necie .. jest w tym trochę prawdy . Ale czasem warto posłuchać innych . Gdyby każdy powiedział co gdzie kupuje co stosuje itp sztuczki mielibyśmy bazę wiedzy wartą fortunę....

A kolejną fortunę wielu z nas zaoszczędziło by na zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulatorze hamulec nie jest konieczny.

Silnik powinien być OK.

Balsa jest balsą. Niezależnie z którego sklepu pochodzi. Oczywiście jakość desek jest różna, ale to można ocenić dopiero jak się ma w ręku. Sklep do którego link podajesz jest dość dobrze znany i prosperujący na rynku polskim, tak, że chyba można im zaufać i raczej "kitu" nie wciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guppy lata dobrze z obracającym się śmigłem ? Dobrze zrozumiałem ?

- Jurek

 

Oczywiście jeśli chodzi o powyższe pytanie Guppy z obracającym śmigłem lata wyśmienicie. Pionowo w górę idzie jak burza :wink: .

Nie wiem, czy to pytanie jest do mnie ? Ale ja w swoich szybowcach stosuję śmigła składane i regulatory mam bez programowania. Zatem nie ustawiam żadnych hamulców a złożone śmigło się nie obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ze i bez hamulca da sie latac

ale lepiej jak jest

 

edytowany

to że nie jest programowany nie znaczy że nie ma hamulca

 

Hamulec włączasz właśnie poprzez programowanie regulatora.

Regulatory nieprogramowalne nie mają hamulca. Bynajmniej ja nie spotkałem takich co by miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się zacinać jeżeli rurkę poprowadzisz możliwie szerokim łukiem. Bałem się że będzie ocierać, ale nie ma problemu. Można dać trochę smaru na sam drut, ale i bez niego chodzi bez zacięć.

Warto pamiętać aby rurki ułożyć prosto i bez skrzyżowań, a w stateczniku promień musi być możliwie jak największy. Wtedy pręt będzie się przesuwał swobodnie. Najlepiej wszystko sprawdzić na "sucho" przed zamknięciem statecznika pionowego, bo w tym przypadku możliwe są jeszcze poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być regulator do motoszybowca, a Guppy to motoszybowiec, to tylko z hamulcem. Chyba że nie masz nim zamiaru latać jak szybowcem tylko jak samolotem - cały czas z włączonym napędem. Śmigło puszczone luzem kręci się dalej, powodując znaczny opór czołowy. Żeby go zatrzymać i złożyć nie wystarczy tyko wyłączyć silnik. Chyba że będę duże opory na wale wtedy się zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być regulator do motoszybowca, a Guppy to motoszybowiec, to tylko z hamulcem. Chyba że nie masz nim zamiaru latać jak szybowcem tylko jak samolotem - cały czas z włączonym napędem. Śmigło puszczone luzem kręci się dalej, powodując znaczny opór czołowy. Żeby go zatrzymać i złożyć nie wystarczy tyko wyłączyć silnik. Chyba że będę duże opory na wale wtedy się zatrzyma.

 

Co Ty za teorie piszesz ?

Tak jak napisałem wcześniej mam wszystkie regulatory w szybowcach bez hamulca, nie mam oporów na wale (jedynie siła magnesów). Mam filmiki nagrane z kamerą zainstalowaną na modelu i widzę jak śmigło się składa po wyłaczeniu zasilania silnika.

Ku woli wyjaśnienia, nie twierdzę, że regulator z hamulcem jest zły, równie dobry jest bez hamulca. Dlatego stanowczo się przeciwstawiam pierwszemu zdaniu w Twoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik, Prawdopodobnie masz hamulec i dlatego śmigło się składa... Brak hamulca ,,ładnie" widać gdy latasz do odcięcia (rozładowania pakietu poniżej zadanego napięcia na celę) wtedy hamulec w regulatorze też nie działa i śmigło składane kręci się spowalniając model... Opuszczenie drążka gazu i jego ponowne lekkie wychylenie i cofnięcie przywraca hamulec i śmigło się składa... Tak jest przynajmniej w regulatorze który posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło rozkłada się dzięki sile odśrodkowej. Po wyłączeniu silnika śmigło złoży się. Jednak przy wyłączonym hamulcu może się obracać ale jest to niewielki ruch. Używanie funkcji hamulca nie jest za "free" wiąże się to z poborem pewnego prądu przy wyłączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.