Skocz do zawartości

Optic6, a lotki pod lewym drągiem


Maćko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapewne wielu z Was posiadam Optica 6. Potrzebuje zaprogramować lotki a właściwie klapolotki pod lewym drążkiem. Czytałem instrukcje i szukałem jak moge to zrobić, ale nie udało sie. Dowiedziałem się jedynie, że można zrobić mix kierunku(ktorego nie mam) z lotkami i wtedy to działa, ale na obu drazkach mam wtedy lotki, a tego nie chcę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisz jaki model, ile serw i co chcesz zrobić.

W Optiku seryjnie tego co chcesz nie da się zrobić.

Lewy drąd w lewo i prawo to tylko SK.

Ale jak byś miał tylko jedno serwo na lotki to można podłączyć pod 4 kanał i już. Albo 2 serwa kablem Y i gitarra.

Ale nie rozumiem czemu chcesz robić to jakoś inaczej.

Wybierz mode w którym chcesz latać i tak się naucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam w mode2 (gaz po lewej). Mam elektroszybowca z klapolotkami oraz sterem wysokosci. Chcę mieć klapolotki(zmiksowany kanał 1 i 6) na lewym drązku, razem z silnikiem, a wysokość na prawym drązku. Moje pytanie to jak to zrobić za pomocą Optica 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćko, prosiłem o rozważne używanie słowa klapolotki.

 

Już wiemy więcej ale nie wszystko. Dlaczego chcesz mieć lotki w lewym drążku ?? dlatego ze nie umiesz korzystać z lotek tylko z kierunku, czy dlatego ze nauczyłeś się latać w MODE3 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latasz chyba na mode3 albo mode 4, mode 2 ma tak, że gaz i kierunek w lewej a wys i lotki w prawej. pozdro

No z tym mode 4 to nieco dałeś :ass: ,latam na tym mode 'badziewiakami" tylko ze sterem wysokosci i kierunku na prawym drągu

Maćko nie kombinuj zbyt długo i przestaw sie na mod 2 zobaczysz ze to nic trudnego .Model chodzi na lotkach" za ręką" (prawą w tym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na twoje pytanie na Optiku nie da się tego zrobić.

Rozwiązanie:

1. Po twojemu. Podłącz pod kanał kierunku 4, lotki i będziesz miał zakręcanie bez dodatkowych opcji, czyli mikserów. Ewentualnie wolne miksery.

2. Po ludzku zdecyduj się na Mode 1 lub 2, ustaw aparaturę, naucz się latać co zajmuje 2 godziny na symulatorze i w górę.

 

Wybierz mode taki jak latają w twoim rejonie koledzy. Ja na poparcie tego co mówię i aby dodać ci chęci powiem że latałem na szybowcach optikiem w mode 2 i po tym jak zacząłem latać na szybowcach zboczowych szybko zdecydowałem się na mode 1 co jest zdecywowanie dla mnie lepsze jako praworęcznego, dokładniejsze na zboczu bo masz oddzielone wysokość i lotki i tak lata towarzystwo w mojej okolicy.

 

I nie bój się, wkładaj lotki w taki mode jak masz, szymulator przez 3 godziny i w górę na spokojnie. Nie widzę problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a każdy woli latach na lotkach niż kierunku :)

 

specyfick, on lata w mode2 tylko ze nigdy z lotkami :) wiec nie mieszaj mu w głowie.

 

W opticu ustaw wszystko jak powinno być czyli lotki w prawym drążku,a na wolnych mikserach zmiksuj kierunek -> lotki 1:1

 

wtedy będziesz miał okazje nauczyć się używania lotek a w razie trudności "kierunek" pod lewa ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co kolega pisał nie da się, zostało napisane.

Ale da się to zrobić niestandartowo, czyli właśnie tymi mikserami.

Optik ma tylko mode 1 lub 2 nie ma 3 i 4 a tak by pasowało koledze.

Napisałem mu jak to zrobić.

Ale nie będzie miał dodatkowych funkcji, mikserów producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optik ma tylko mode 1 lub 2 nie ma 3 i 4 a tak by pasowało koledze.

 

Chłopak cały czas lata w mode 2 a jedyne co robił źle to zamiast podpinać kierunek pod kanał lotek (w przypadku kiedy latał modelem bez lotek) latał mając podpięty kierunek pod kierunek.. teraz mając model z lotkami bez kierunku boi się latać mając prawidłowo podpięte funkcje w modelu.

 

Taki mały efekt uboczny :)

 

Teraz obojętnie jakie mode wybierze i tak musi się na nowo używać i lotek i kierunku - to normalne po przesiadce z modelu bez lotek (cały czas latając z kierunkiem podpiętym pod kierunek) więc po co ma zmieniać mode?

 

W niosek z tego jest prosty. Jeżeli uczyć się latać modelem bez lotek to kierunek podpinać pod lotki a jeszcze lepiej w ogóle nie uczyć się latać na modelu bez lotek.

 

Najlepsze teraz co zrobi to jak nauczy się w końcu operować lotkami w miejscu gdzie powinny one być dla mode 2 i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niosek z tego jest prosty. Jeżeli uczyć się latać modelem bez lotek to kierunek podpinać pod lotki.

Jedyna dobre rozwiązanie dla kogoś kto lata bez lotek z myślą przesiadki na model z lotkami. Tak właśnie latam na pelikanie (SK i SW) i przesiadka na Falezę F3F to tylko kwestia zmiany pamięci. Żadnych dziwnych zmian w drągach.

 

Najlepsze teraz co zrobi to jak nauczy się w końcu operować lotkami w miejscu gdzie powinny one być dla mode 2 i po problemie

Tylko to będzie dla niego rozwiązaniem. Nie traci nic z funkcji aparatury.

Nauka będzie 2 godzinna i 3 godziny na lotnisku i opanuje sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.