Skocz do zawartości

Zefirek-silnik od CD-ROMU?


W1ktor

Rekomendowane odpowiedzi

http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm

sam autor taki zastosował :P

silnik 3F własnej produkcji - Księżyc Południa

 

A w Moskwie samochody za darmo rozdają... :twisted:

Tak, to było ciało niebieskie z jednej strony świata, ale akurat "Gwiazda Północy". :devil:

 

Standardowy silnik od CD-ROMu się nie nadaje do naszych zastosowań. Wymaga wymiany uzwojenia, magnesów oraz przeróbki obudowy. Jest to do zrobienia, tylko po co? CD-ROMki wykorzystywano w czasach, gdy koszt silnika bezszczotkowego podpadał pod strefę cenową części zamiennych do wachadłowca kosmicznego. Obecnie, taki silnik kupisz za 40zł. Np. Tower Pro 2410-09. Sam używam takiego z pakietem 3S i ze śmigłem 10x4,7 Zefirek lata jak mała rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu relacja z budowy opisuje tak naprawdę dwa różne modele. :P

Dokładnie! Zupełnie przez przypadek zrobił się taki bałagan. Potem nie było tego jak odkręcić.

Co do silników - budowałem je w czasach, gdy cena fabrycznych była zaporowa. Ech, ta noc spędzona na nawijaniu uzwojenia. :) I powiem Wam panowie, że cena silniczków odzwierciedla ich jakość. Moja Gwiazda Północy (fajna nazwa, co? ;) ) w mojej ocenie przewyższa tanie gotowce osiągami i jakością wykonania. No i ta satysfakcja, że sam zrobiłem silnik. :)

PS Nikt nikogo nie "robi w jajo"! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.