Skocz do zawartości

problem z bateria w laptopie hp Pavilion dv9000 -benchmark?


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pomierzeniem napiecia na niej - cieniutkie sloty a styki sa malutkie - jednak glowe dam za to, ze stykaja ok i nie tu jest problem, (proba pomiaru z iglami nie wyszla).

Poszukam czegos (blaszki jakies) i sproboje jeszcze raz - w miedzy czasie zas pytam - czy znacie jakis program a'la benchmark do sprawdzenia baterii w lapku ?

Nie chce do serwisu oddawac -bo 2 tygodnie bede bez lapka, a teraz niestety bez kompa zostac nie moge :evil: - poza tym jak ich znam to mi znowu wszystko w kosmos wywala - mimo, ze to nie bedzie mialo na nic wplywu (nabijaja sobie roboczo-godziny dranie).

Bede zobowiazany za jakies porady.

EDIT:

lapek ma okolo 15miesiecy - uzywany w 99 procentach na zasilaniu z sieci - ten 1% to przenoszenie z miejsca na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz najpierw jaki masz problem z baterią.

W opisie tematu jest ;)

pokazuje mi stan naladowania 11% i koniec - komunikat jaki mam po najechaniu na ikonke brzmi - "bateria dostepna - naladowana w 11% - nie laduje sie" - mniej wiecej.

Sciagam pierwszy benchmark - zobacze co mi pokaze - dzieki Meloow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: zaraz mnie trafi cos z tym lapkiem ...

Ledwo ponad rok ...

Mialem starego della - bateria po kilku latach dzialala bez problemu...

Czytalem o tych licznikach - ponoc da sie cos z tym zrobic z drugiej strony mam gwarancje "cokolwiek sie stanie" wiec pewnie przejade samochodem i kupie cos porzadnego w zamian :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo ponad rok ...

Czasami zdarza się, że jedna cela pada i kaplica. A pozostałe mogłyby działać latami...

 

Mialem starego della

A nowych nie było? ;-)

 

z drugiej strony mam gwarancje "cokolwiek sie stanie" wiec pewnie przejade samochodem i kupie cos porzadnego w zamian :roll:

Zaraz, zaraz... to jak masz gwarancję, to po co psuć całego? nie lepiej sam aku wymienić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowych nie było?

nowe byly, ale kasy nie starczylo :P

Zaraz, zaraz... to jak masz gwarancję, to po co psuć całego? nie lepiej sam aku wymienić? :D

A co bede aku wymienial jak moge caly wymienic i zajmie to tydzien zamiast 3 :shock: - bo tak to tu dziala...

Naprawili mi ostatnio cos i oddali z porysowana obudowa :x ,a ze potrzebowalem lapka uzywac to wzialem - bo znowu by na serwisie 3 tygodnie lezal :?

 

Dziekli Meloow raz jeszcze - no nie moge Ci tu dac punkcika ani nic, jak co to Ci gdzie indziej klikne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pewnie przejadę samochodem

nie kumam o co w tym chodzi. już kilka razy się z tym spotkałem że ludzi chcą różne rzeczy przejeżdżać samochodem.

nie prościej szpulnąć o glebę??

można też wyrzucić mocno w górę i sprawdzić właściwości lotne (zamiast nowy model budować). Idąc dalej tym tropem to skoro i tak na złom to można wybebeszyć, założyć osprzęt rc i napęd i zrobić latającego laptopa. a co. kosiarka była, wiertarka była, a o laptopie jeszcze nie słyszałem.

 

może ktoś ma jeszcze lepszy pomysł to niech pisze. co by nie było to zawsze będzie lepszy i bardziej finezyjny sposób na uśmiercenie niż po prostu nudne przejechnie go kołem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi wygladac na wypadek - jak wytlumaczysz, ze sie popsulo przypadkiem niezaleznie od Ciebie jak spadnie ze 100 metrow ? A tak mowisz, ze koledze licznik w bmw cofales i dres jeden odjechal z piskiem zanim pozbierales klamoty XD .

Znalazlem na ebayu nowa baterie za 50 funtow - sa nawet za 33 - ale jak juz brac to wieksza ;)

Tak czy siak mam obudowe zalegla do wymiany, wiec sprobuje wpierw zareklamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywany w 99 procentach na zasilaniu z sieci

I to jest główny powód padania baterii w "laptokach"

Jak używasz go jak stacjonarny , wyciągaj baterię...

Wiem , wiem , zaraz odezwą się głosy że bateria LiIon bez efektu pamięci, można doładowywać w niepełnych cyklach itd.

Przez kilka lat pracowałem w serwisie i tak wynika z moich doświadczń

Bateria padła i już (te 15 miesięcy jak na obecne baterie , to i tak niezły wynik )

 

a dowiesz się o liczniku dopięcia kabla zasilającego

Pierwszy raz słyszę coś takiego :shock:

Czemu to miało by służyć, czy w bateriach alternatywnych (zamiennikach) też niby miało by to być :?:

Mam wrażenie że to kolejna rewelacja z rodziny tych co to niby można prawie dwukrotnie powiększyć pojemność HDD, :wink:

 

coś więcej na ten temat , może jakiś link ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę co nie co z własnego doświadczenia wszystko zależy od danej marki osobiście miałem już kilka laptopów ostatni to fujitsu siemens 3 rok staram się go zajechać i nic. laptop co dzień od 3 lat zasilany z sieci po 16 godzin na dobę i jak odepnę zasilane to na baterii to działa ponad godzinę ! A np. poprzedni ACER po roku takiego zasilania nie trzymał na 10 minut !

 

ostatnio spotkałem się ze sprzedawcą w VOBIS który polecił klientowi aby wyjmował baterie podczas pracy na zasilaczu. jest tylko jeden problem przy takiej pracy i nagłym zaniku zasilania może być USP... tzn. poleci MFT, uszkodzi się jakiś plik .sys lub padnie całkiem dysk i

mamy problem danie nie do odzyskania i dupa. Jak słyszę taką informacje o wyjęciu batt. to mnie krew zalewa :twisted: . Istotne jest czy układ po załadowaniu aku przełącza się w bypass wtedy bateria jest tylko kontrolowana i gdy spada jej napięcie zostaje doładowana.

 

a dowiesz się o liczniku dopięcia kabla zasilającego

pewnie koledze chodziło o licznik cylki ładowań !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę taką informacje o wyjęciu batt. to mnie krew zalewa :twisted:

 

Zastanów się czy każdy użytkownik , choćby z tu obecnych używając kompa, czy to laptopa czy stacjonarnego zasila go poprzez UPS`a?

 

Nagły brak zasilania nie jest równoznaczny z uszkodzeniem hdd lub plików systemowych (buforowanie zapisu)

 

Najlepszym rozwiązaniem jest praca na baterii a zasilacz w "pogotowiu"

Baterii trzeba pozwolić "żyć" czyli pracować...

 

Wyjęcie baterii jest najprostszym rozwiązaniem...

Jeśli masz zamiar używać laptopa jako komputera stacjonarnego , to dokup sobie UPS`a

Tylko po co przepłacać za "laptoka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to na forum elektroda.pl wyczytałem o tych licznikach, trafiały się ludziom nawet takie baterie gdzie uszkadzał się jeden scalak aby nie było można ładować baterii. Podejrzewam że chodzi o to aby kupować baterie a nie jechać 3-4 lata na jednej :)

Ja swoją baterie rozebrałem bo laptop stwierdził że nie będzie ładował jej, wyjąłem ogniwa i na ładowarkę. Wykonałem 5 cykli ładowanie rozładowanie (prąd rozładowania 1A), po 15-18 miesiącach użytkowania ogniwa wykazywały 80% pojemności.

a mi się zatrzymało na 11% naładowania, co dziwniejsze było to że jak laptop pokazywał że bateria pusta to podpięcie kabla i aku zawsze miał 11% naładowania i mogłem z 10 min pracować na niej to się działo przez około 2 tygodnie bo kupiłem nową baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagły brak zasilania nie jest równoznaczny z uszkodzeniem hdd lub plików systemowych (buforowanie zapisu)

 

równoznaczny to napewno nie ale 50-60% awarii jest właśnie tym spowodowane że ktoś na beszczela resetuje kompa poprzez wyjęcie wtyku zasilana a w lapku po wyjeciu baterii będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie jeśli masz dv9000 z grafiką GeForce i masz możliwość wymiany - wymieniaj. Serie dv6000 i dv9000 na grafikach GeForce mają wadę fabryczną - układy graficzne wylutowują się z płyty głównej. Da się to naprawić, wlutować, ale prędzej czy później wada znów się ujawnia. Z tego co rozmawiałem z kolegą serwisantem (sam mu dawałem 2 takie lapki do naprawy) możliwa jest dwukrotna naprawa. Za 3 razem naprawić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.