Skocz do zawartości

problem z bateria w laptopie hp Pavilion dv9000 -benchmark?


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co rozmawiałem z kolegą serwisantem (sam mu dawałem 2 takie lapki do naprawy) możliwa jest dwukrotna naprawa. Za 3 razem naprawić się nie da.

 

jeżeli ktoś ma porządny sprzęt do lutowania BGA to nawet i 10 razy może Ci wymienić układ graficzny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma porządny sprzęt do lutowania BGA to nawet i 10 razy może Ci wymienić układ graficzny :)

 

Może i tak - zakładał się nie bedę, opieram się na tym co usłyszałem od serwisanta. Jakieś podstawy do tego, żeby tak powiedzieć, musiał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego licznika ładowań to w wielu przypadkach on jest odpowiedzialny za małą pojemność baterii.

Jako przykład podam sytuację gdzie koleś ma w miarę nowego laptopa, często go włącza i wyłącza i wierci się z nim podczas pracy. Pada mu kabel od ładowarki który raz łączy a raz nie. chwilkę ładuje zaraz przestaje i tak prze powiedzmy godzinę kilka razy mu ładuje.

sterownik zlicza to jako osobne cykle i okazuje się że ze miesiąc laptop twierdzi że bateria do bani bo zliczył np 300 cykli ładowania a ogniwa są jak nowe.

 

co się robi w takich przypadkach:

- rozbiera i sprawdza z osobna każde ogniwo

- jeśli są ok to resetuje się ustawienia sterownika

- jeśli nie to wymienia się uszkodzone ogniwa lub wszystkie i też resetuje sterownik

 

To są moje doświadczenia a nie zasłyszane gdzieś plotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co się robi w takich przypadkach:

...

- jeśli są ok to resetuje się ustawienia sterownika

- jeśli nie to wymienia się uszkodzone ogniwa lub wszystkie i też resetuje sterownik

 

To są moje doświadczenia a nie zasłyszane gdzieś plotki

 

A zdradzisz jak to się robi - ten reset ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierasz baterię, sprawdzasz na jakim sterowniku, szukasz dokumentacji na necie, odczytujesz pamięć, modyfikujesz właściwe komórki i wgrywasz z powrotem do pamięci.

 

jak ktoś to często i zarobkowo robi to kupuje całe interfejsy do komunikacji z bateriami i odpowiednie oprogramowanie do edycji zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć

 

szkoda zakładać nowy temat, chce zapytać o laptopa - czy dobry wybór. Przeznaczenie: kupuję na studia, automatyka i robotyka, pewnie więc trochę zabawy z grafiką i programowaniem będzie.

 

MSI VX600X-027PL za 2350 w mieście

 

http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=1776

 

 

dzisiaj prawdopodobnie go wezmę więc będę wdzięczny za szybsze rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiony, co prawda jakieś 250zł więcej niż na allegro, ale w razie problemów nie będę bawił się z odsyłaniem :)

 

EDIT: Paweł, powiedz mi, jak się ścisza te MSI ? chodzi o te systemowe dźwięki ładowania/wylogowywania windowsa, czy otwierania folderów bez ściszania głośności muzyki? Na laptopie pokręteł nie ma, a jedynie są 3 klawisze w F'ach głośniej/ciszej/wycisz, ale one działają tylko w odtwarzaczach. Nie chcę całkowicie eliminować systemowych dźwięków, ale są za głośne (a ściszanie w panelu sterowania powoduje cichsze filmy/muzykę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.