Skocz do zawartości

Kontynuacja nauki, czyli mój pierwszy model ARF


DjJaseb

Rekomendowane odpowiedzi

Oto foto z obecnego stanu konstrukcji :P :

231fb02a3feca5ebmed.jpg

Najgorsze będzie sklejenie kadłuba do formy "rury" :|

 

Wracając do dolnopłatów...Nie rozumiem, jak mniejsza stabilność w jakiejkolwiek sytuacji może być zaletą?? :? :| ??

 

 

A, i mam pytanie co do serw.. Jaką maksymalnie optymalną długość przedłużaczy mogę zastosować na każdym z 4 serw tak aby ich napięcie/wydajność nie spadła zbyt gwałtownie?? Czy przedłużacz wogóle ma jakiś wpływ na pracę serwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dolnopłatów...Nie rozumiem, jak mniejsza stabilność w jakiejkolwiek sytuacji może być zaletą?? ??

 

Łatwiej (szybciej) się wyprowadza model z równowagi.

 

Ale wracając do dolnopłatów - one mają inną wadę. Powierzchnia skrzydeł, powierzchnia statecznika i oś silnika nie są w jednej płaszczyźnie. To rodzi problemy podobne jak przy górnopłatach. Koniecznośc regulacji skłonu silnika, rożne zachowanie modelu przy różnych mocach silnika i różnych prędkościach itp.

 

 

A, i mam pytanie co do serw.. Jaką maksymalnie optymalną długość przedłużaczy mogę zastosować na każdym z 4 serw tak aby ich napięcie/wydajność nie spadła zbyt gwałtownie?? Czy przedłużacz wogóle ma jakiś wpływ na pracę serwa??

 

Przedłużacze generują tylko zakłócenia elektryczne. Nie należy ich plątać z anteną. Poza tym są nieszkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie zaprogramowania regulatora EMAX ESC 18A. Jakie ustawienia powinienem wybrać na karcie programowania (patrz; foto1 i foto2 poniżej) dla przystosowania sprzętu do nauki akrobacji 3D, oraz do zaawansowanych akrobacji 3D?? Dysponuję przy tym silnikiem AXI 2212/26 Silver Line, akumulatorem Kokam 3S 11,1V 910mAh 15C oraz modelem z EPP Yak 55. Czy podczas programowania kartą, powinienem mieć podłączony silnik??

 

foto1:

814d46d81cf00af6.jpg

 

foto2:

79d86ce2fc7f4af2med.jpg

 

I co to jest ten GOVERNOR MODE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OFF

2. High ewentualnie Middle

3. Soft Cut

4. Fast

5 Off - Governor to funkcja dla helikopterów, ewentualnie dla śmigieł ze zmiennym skokiem. Reulator bada jak obciążony jest silnik i przy wzroście obciążenia daje więcej prądu żeby utrzymać obroty. Mam wrażenie że tą funkcją ustawia się krzywą gazu a nie governor (po przeczytaniu instrukcji)

6. nie wiem - tu się wybiera ilość cel pakietu, ale co oznaczają literki (?)

7 High

 

Silnik lepiej mieć podłączony - będzie pikał informując że został zaprogramowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timing Mode:

Jest to kąt wyprzedzenia wirującego pola magnetycznego względem rotora.

Regulator bada położenie rotora silnika i w zależności od tego przełącza w odpowiednim momencie fazy. Jeżeli kąt wyprzedzenia będzie większy, to wzrośnie moc silnika i maksymalne obroty. Ale tylko do pewnego stopnia zaleznego od konstukcji silnika (największe znaczenie ma ilość zębów statora).

Regulator sam sobie dobiera TIMING, a za pomocą karty można ustawić ten parametr zgrubnie.

Dlatego w zależności od oprogramowania regulatora i silnika, można nawet nie zauważyć różnicy, albo spowodować, że silnik wręcz będzie gubił synchronizację.

 

Dla takich silników jak Twój, stosuje się TIMING High jesli do wyboru jest Low i High, a jeżeli jest też do wyboru średni, to można zacząć próby od średniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis przyszedł do mnie ten sam Yaczek kurierem martwi mnie ta sklejkowa wręga dosyć ciężka.W pudle brakowało instrukcji, ale znalazłem na stronie producenta.Z wstępnych oględzin wynika, że modeli jest ok trzeba tylko podciąć statecznik, bo ster wysokości w dół mało się wychyla do reszty nie mam zastrzeżeń.Pytanie czy mogę sklejać wszystko na klej CA czy nie wygryzie mi dziur w piance ? i drugie pytanie czy na łączenie pianki ster-skrzydło trzeba dawać jakieś taśmy żeby sterów nie pogubić ?

 

Moje wyposażenie to 4 pakiety 1000mah 25C z prądem ładowania 2C

 

Silniki Chinczyk 740g ciągu na 10x5 APC 12A poboru

 

Odbiornik micro Corona

 

Serwa 1,6kg mocy 9g wagi

 

Regielek Turnigy 25A troche za duży ale wagowo tak samo jak 18tka

 

Wagowo walczę maksymalnie jak zawsze lekkie pakiety silnik itd mam nadzieje że zmieszcze się w 450g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

[...]...widzę, że mój temat wygasł..xD Pozwolę więc sobie trochę go "ożywić" :P

 

Opisywanego wcześniej Yak'a-55 sprzedałem...był zupełnie nie taki, jakiego sobie go wyobrażałem :? W sumie doszedłem do wniosku, że "pełnokadłubowe" modele z EPP są totalną porażką (przynajmniej dla mnie :P :P ). A może za szybko się zniechęciłem :roll: :P

 

...a oto mój nowy kumpel ze stajni GreatPlanes - U-Can-Do 3D EP :) :

610d5a6127.jpeg

[na tej fotce bez lotek :P ]

 

Póki co, oficjalnie zaskoczyła mnie prostota, a za razem pomysłowość jego konstrukcji :D

Opiszę dokładniej jak złożę go w całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.