Skocz do zawartości

Extra 300 v 2.0 depron


Piotrek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na youtube pod tym samym tytułem filmik o tym modelu i nabrałem ochoty na podłubanie w depronie. Problem w tym, ze nie mogę znaleźć pomocy technicznej w postaci planów a najlepiej relacji z budowy. Proszę o pomoc w odnalezieniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no niestety planów już nie mam (po ostatnim "sypnięciu" mojego komputera, nic z modelarstwa nie zostało :evil: ) ale jak napisał Sławek, w drugim linku, przedostatni post na stronie jest bezpośredni link do planów.

Co prawda jest to Extra 330 ("klon" mini extry z Fliton'a) ale podobnej budowy i rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dostałem od Grzesia plany tego modelu i proszę was konstruktorów tego pięknego modelu o wsparcie w budowie :mrgreen:

 

z perspektywy czasu macie jakieś uwagi dot tego modelu? - co poprawić

 

tam gdzie w planach jest przewidziana balsa np 2.5mm mogę użyć depronu? chce zbudować go z tego co jest pod ręką to to ma być mój 1 własnoręcznie zbudowany model :roll:

 

myślę o powiększeniu go tak do ok 1600mm co o tym sądzicie ? jak wyjdzie z waga pewnie coś ok kilograma

 

gdzie przy takiej rozpiętości dać dodatkowe wzmocnienia?

 

na 1 ogień budowy pójdzie usterzenie ogona budować z depronu 5mm czy sklejać 3mm czy może sklejać 5mm - niestety mam tylko depron karbowany i nie bardzo che mi się biegać po mieście i szukać innego :faja:

 

tak się zastanawiam jest sens robić w modelu specjalnie słabe punkty żeby później tylko je naprawiać przy ew kretach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to pierwsza własna produkcja, to raczej dobrze byłoby wykonać najpierw jakiś podobny model wg planów, np. Ultrona, albo jakiegoś Diablo. Zmiana skali i zabawy z materiałami mało znanymi, raczej nie są dobrym miejscem startowym.

Jak nabierzesz doświadczenia w budowie, wtedy taka zabawa ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmienię zdania i zbuduje ten model nawet jeżeli wyjdzie potworek :roll:

 

w trakcie budowy będę patrzył gdzie jest "miękko" i dostawiał wzmocnienia

 

ale powiedzcie mi gdzie go muszę wzmocnić już od początku?

 

taki do końca zielony w budowaniu nie jestem zbudowałem usterzenie szybowca i trochę fun-fly'a ale oba projekty porzuciłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
usterzenie szybowca i trochę fun-fly'a

 

O hoho, to doświadczony, że hej!

 

Ja na początek zabawy z depronem polecam Ci zbudować deltę 120 minut, później RWD by Skazoo - z genialną instrukcją składania, mnóstwem relacji opisujących model na lewo i prawo. Później zrób coś szybowcowatego z serii Toto Tomka Motylastego, a jak przez to przebrniesz, to nie będziesz musial zadawać pytań - czy i gdzie wzmacniać od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie buduje trenerka :P nigdy nie budowałem teraz robię extrę

 

jak mam wregi 6mm to robic 12 :wink:

 

a może jak sklejam 2 wręgi to do środka np trochę węgla upychać albo listewek sklejkowych czy dać cobie spokój?

 

kiedy mam w planach wzmocnienie z balsy 2.5mm na 6mm wręgę to czym mogę ja zastąpić podwojenie depronu załatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tak prześledziłem ten wątek...

porażka, po raz kolejny w zyciu chcesz zrobić coś o czym nie masz zielonego pojęcia. następny projekt do zarzucenia.

Zbuduj coś z planów, albo daj sobie spokój.

Zaczbij, przeskalowywać plany, zmieniać materiał modelu wtedy, kiedy będziesz wiedział jak to można robić. Bo narazie to zasypujesz forum stertą pytań, część madrych, na tematy które już powinieneś wiedzieć.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega baxter12 ma rację. To nie jest wstyd być początkującym. Sam się do tego przyznaje chociaż już kilka modeli zostało przeze mnie zbudowane.

 

Zniechęcić się-łatwo, zbudować dobry model-trudno. Pamiętaj że człowiek uczy się całe życie-a od starszych uczyć się najłatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 modele nieskończone 3 ci zrobię do końca :wink:

wyciąłem wręgi teraz czas na szkrzydełka

 

martwi mnie to ze plany wydrukowane w punkcie xero trochę się rozjechały porównując elementy które powinny pasować jest różnica 1mm będzie to miało jakiś znaczenie przy składaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.