Skocz do zawartości

Czy taki osprzęt dobry do modelu na dwór??(ok.300g)


karshan

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się on będzie ważył ok.400g. Silnik kupuje z myślą o późniejszych modelach ;D

 

Tak się nie da. Konkretny model - konkretny silnik. Nie można kupować "na wyrost". W giełdzie poniewiera się propozycja sprzedaży Zefirka z wyposażeniem o masie cegły (bo model nie za bardzo lata).

Po pierwsze - jaki to ma być model. Co innego motoszybowiec, co innego klasyczny akrobat, a co innego trenerek czy model do 3D. Każdy z modeli wymaga innego rodzaju napędu. Klasyczny akrobat wymaga szybkości. Model do 3D - dużego ciągu, trenerek powolności i stateczności.

Dobra rada jest taka - Zbuduj model, określ jego przeznaczenie - dopiero dobieraj napęd.

Czasami ten sam typ napędu da się zastosować w różnej klasie modeli, ale to będą modele, dla których w ich klasie będzie to napęd optymalny. Inaczej skończysz z modelem który albo nie chce latać, albo takim, który będzie chciał latać po swojemu.

Ja tak niestety kiedyś zrobiłem i mam teraz ładny model na szafie z napędem który jest do niego za słaby, choć teoretycznie niby się sprawdzało - praktyka na podobnym modelu treningowym wykazała, że teoria taka nieomylna nie jest i model prawdopodobnie skończy jako łowca gryzoni. :wink: Musze teraz na nowo przemyśleć całą koncepcję i niestety kupić nowe wyposażenie.

Ty też możesz wpaść w podobną pułapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.