Jump to content

Regel GWS 15A Problem! - JUZ DZIALA!!


Guest Addriano

Recommended Posts

Guest Addriano

Witam

Mam problem z wyzej wymienionym regulatorem. Objawy są następujące Próbuje krecić silnikiem ale zrywa synchro w zwiazku z czym silnik tylko drga jak wściekły. Przyczym silnik się bardzo grzeje. Jednocześnie grzeje się bradzo kondensator wejściowy na regulatorze ten duzy elektrolit 220uF 25V. Trazystory mocy specialnie sie nie grzeją w zasadzie nic z nimi sie nie dzieje nie wyglądają na spalone. Mam programator do tego regelka i widać i słychac ze programuje sie wiec logicznie z nim chyba wszystko ok. Macie może jakieś pomysły co sie mogło stać. Czy ten grzejący sie kondensator wejściwy moze być przyczyną takiego zachowania?? Dodam tylko ze wzeszłym tygodni ten regulator z tym silnikiem działał bezproblemowo. Dziś wyjołem ten zestaw ze skrzyneczki a tu takie cyrki. Regulator pilnie potrzebny na niedziele ratuj kto może prosze!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest Addriano

Silnik z innym regulatorem OK kreci bez problemowo na Dynamie 25A. Do GWS'a natomiast nie zapinałem innego silnika zakładajac ze skoro ten na innym regulatorze kreci prawidłowo to wina regulatora. Pozatym przetestowałem wszystkie możliwe ustawinia Timingu i opóźnień; ciągle to samo.

Link to comment
Share on other sites

Mój regiel GWs-a nie stertował ze wszystkimi silnikami. Objawy pieczenie i drgawki (czasami).Zmiana trimming nic nie pomogła (ma do niego kartę programowania.) Jest to jedyny regiel co leży i do niczego nie będzie podpięty.

A i po zdjęciu gazu już się nie uzbraja dopóki nie rozłączę ponownie nie włączę baterii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Addriano

Toś mnie teraz pocieszył ;) Co prawda w odwodzie mam jeszcze dynama 18A i wrazie niemców własnie jego zaprzegne do pracy. A tak na marginesie u mnie ten regulator zawsze sprawował sie bez zarzutu czyzby przyszedł poprostu na niego kres :(.

No nic chyba sie pokusze jeszcze o wymiane tego kondensatorka.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

I jak Addriano,działa ten regiel po wymianie kondensatora??

J w swoim mam inny proble:pożyczyłem go kiedyś kumplowi a on podłączył inaczej polaryzacje i spalila sie jedna z końcówek mocy :( A co gorsza nigdzie tego elementu nie widać w necie.Silnik na tym reglu kręci ale nie ma pełnych obrotów,PECH

Link to comment
Share on other sites

Guest Addriano

Czołem chłopaki wiec regelek juz naprawiony pomogła wymiana kondensatora teraz gwirzdze az miło :D. Zamiast jednego 220uF dałem dwa 100uF i przeszły wszystkie objawy jak reką odjoł. Nie mam tylko cienkiej koszulki termokurczliwej i narazie owiniety jest "Cnotką" Jak by ktos mial kawałek takie izolacji i mógł poratować to bede bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.