Skocz do zawartości

JR XP9303


romanov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Wlasnie dojechał do mnie nowiutki ! nadajnik JR XP9303

Nabyty na Ebay w USA w cenie 255 $ z modułem PCM 72 MHz, paczka doszła do mnie w rekordowym czasie ok 5 dni.

to jest sam nadajnik

W drodze jest juz moduł odbiornik Assan X8 2,4GHz

Chiałem Szanowne Grono spytac czy mają juz jakieś doswiadczenia z tym modulem i odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to radyjko ale od MacGregora z UK. Ponad rok i zadnego problemu. odbiorniki RS777S jak i RS10DS. Nie mam potrzeby przestawiać się na 2,4 bo mam za duzo odbiorników na 35Mhz. A tu masz instrukcje obługi Pl do 9X

http://www.wimarex..pl/download//manual_jr_pcm9x.pdf

 

Dzieki za wszelkie info i pomoc, na stronie Wimarexu link jest nieaktywny ale juz mam instrukcje po polsku :)

W moim przypadku to bylo uzasadnione zeby nie brac odbiornika 72 MHz z 2 powodow

pierwszy: za sam odbiornik chcial 55 $

drugi: Assan ten zestaw kombo czyli modul plus 2 odbiorniki w tym jeden 7 kanalów i drugi 6 kanałów kosztowal tylko 89 $

Aczkolwiek docelowo byc moze chetnie kupie modul na 35 MHz ale na razie moj portfel zrobił sie zbyt chudy aby udzwignąć taki koszt.

A mam do Was jeszcze jedno pytanie. Jaki kabelek kupic aby mogł podpiąć moj nadajnik do symulatora ?

 

 

PS. wlasnie jade na pocztę po paczuszkę jak pogoda dopisze dzisiaj pierwsze testy tego zestawu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel tak jak kolega napisał, i nie zapomnij przełaczyc kodowania na PPM

 

Tak doczytalem sie i juz odbiornik w modelu i teoretycznie wszystko przyszykowane do latania, tylko ta pogoda ......... ciagle leje i grzmi a wiatr wcale nie maly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na Assanie włożonym do Futaby od roku. Już nigdy nie użyję 35 Mhz, polatasz na 2,4 GHz i pewnie potwierdzisz moją opinię.

Pozdrawiam

 

No wlasnie widze ze sporo pozytywnych opini slysze o tych modulach i odbiornikach

 

dzisiaj robilem testy ale na ziemi bo wiaterek za duzy do latania

na odleglosci ok 400m przy duuuzej wilgotnosci powietrza i gleby wszystko bylo w porzadku. Dalej juz nie lazlem nie chcialo mi sie :))

zreszta nie wiem czy moja kataną polece dalej niz na 200 do 300 m

male to i delikatne wiec szkoda zeby zgubic czy posuć :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie

bo nie moge sobie poradzić z ustawieniem lotek w modelu na tym nadajniku :/

 

Tzn. mikser lotek ustawilem i lotki dzialalaja ale jak chce trymowac lotki to tylko jedna lotka zmienia polozenie a druga nie :( ale tak sie dzieje tylko przy prubie trymowania

Wie ktoś co robie zle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lotki zrobione na mikser to tak jest. Przestaw typ skrzydła "Wing Type" na klapolotki "flaperon" (teraz masz prawdopodobnie normalne). Jedna lotka kanał 2 AILE, a druga kanał 6 AUX1.

Klapy można zrobić na mikser kanał 6 i 2 włączane przełącznikiem Landing i wyłączane jak drążek gazu jest wychylony ponad jakiś stan.

Ja tak miałem i mam w swojej poprzedniej i obecnej aparaturze JR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przekonuje sie ze internet to potezne narzedzie :)

 

Wszystko juz jest ok, zrobilem jak pisaleś i teraz jest normalnie mozna trymować :))

Jedynie pytanie to jak wyjmę od nadajnika baterie to moje ustawienia sie resetują.

Tak ma byc czy coś zle robie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny się resetować. Może to być objaw padającej baterii podtrzymującej pamięć. Tę baterię powinno się wymieniać co 5 lat, najlepiej w serwisie. Można oczywiście zrobić to samemu, ale istnieje ryzyko utraty softu nadajnika. W necie są opisy jak to robić samemu, włącznie z przywróceniem oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem i mój JR potem działał :-)

W każdym razie zbuforowanie zasilania bateryjki i przelutowanie nowej to nie jest żaden wielki problem.

Też myślę, że bateryjka litowa może już padać. Skoro to jest "nowy" XP9303 na 72MHz, to może się trochę przeleżał na magazynie, bo JR od dłuższego czasu robi je w 2.4GHz.

 

Edit: Chociaż mam wrażenie, że nowe nadajniki powinny mieć flesza, bez bateryjki. Nie ma tam jakiejś opcji w menu albo czegoś takiego, związanego z resetowaniem nadajnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przekonuje sie ze internet to potezne narzedzie :)

 

Wszystko juz jest ok, zrobilem jak pisaleś i teraz jest normalnie mozna trymować :))

Jedynie pytanie to jak wyjmę od nadajnika baterie to moje ustawienia sie resetują.

Tak ma byc czy coś zle robie ?

 

Pozdrawiam

 

Fajnie że mogłem pomóc :D

 

Ustawienia nie powinny się resetować!

Nadajniki JR (x-347, x-388s, x-3810) maja baterię podtrzymującą ustawienia. Tak jak koledzy napisali wymienia się ją co 5 lat. Wymieniałem ją w x-347 sam bez zastępczego zasilania i aparatura działa. Mój ojciec ma x-3810 od 12 lat i nigdy jej nie wymieniał. Ostatnio sprawdzane było jej napięcie i miała 3,2V. Ja w swojej x-3810ADT też nie wymieniałem i jest ok. Ta bateria od podtrzymania pada jak w nadajniku nie ma pakietu zasilającego nadajnik. W xp9303 nie wiem czy jest bateria czy pamięć flash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.