Jump to content

prąd rozładowania pakietu


newbie

Recommended Posts

Posted

Czy dopuszczalny prąd rozładowania podawany na pakietach, np. 20C oznacza

20*(pojemność podana przez producenta)

czy

20*(aktualna pojemność pakietu)?

bo przecież po pewnym czasie pojemność pakietu wskutek użytkowania maleje.

Posted

20*pojemność w Ah jaką podaje producent. Pakiety radzę dobierać nie na styk ale z pewnym zapasem bezpieczeństwa. Wtedy można dość długo użytkować li pole.

Posted
Ja doradzalbym liczyc pojemnosc faktyczna, jednak pakiet sie zuzywa i parametry spadaja.

 

Dlatego należy dobierać akumulatory tak by oddawały więcej niż nam potrzeba. Wtedy nawet jak pojemność rzeczywista jest mniejsza to i tak mamy pewność że będzie nadal zasilał nasz silnik bez problemu.

Posted

A z tym zgadzam sie w 200 % :)

Natomiast z doswiadczenia (wlasnego :lol: ) wiem, ze po jakims czasie czlowiek kupuje inny model - inny silnik, a stara sie stare pakieciki wykorzystac, ktore z reguly sa na styk :crazy: wiec wtedy nalezy z pewna taka niesmialoscia do parametrow fabrycznych podchodzic.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.